Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nehèzlègzès posztcovid miatt...

Nehèzlègzès posztcovid miatt vagy asztma miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2020 novemberèben voltam covidos konkrétan semmi tünettel,de márciusban elkezdődött ez a nehézlégzés dolog, mintha nem tudnám teleszívni a tüdőm,és nagyokat sóhajtozok folyamatosan,mintha ülnènek a mellkason,de az oxigénszint meg 98-99%.Elmentem ezzel orvoshoz,aki enyhe allergiás asztmàt àllapított meg,de kezelve van. Viszont ez a sóhajtozàs időszakosan előjön,de most a legdurvább. Anyukám is asztmàs,neki ilyen nincs,pedig az övé súlyosabb,most arcüreggyulladásom van és már két hete ez megy, borzalmasan rossz. :( Azon gondolkozom, hogy ez lehet posztcovid tünet is,de már kb 14 hónapja voltam koronás,nem tudom mikor fog ez elmúlni :( de például nyáron Cipruson nyaraltunk és nagyon rosszul voltam, mintha nehéz lenne a levegő,de a tüdőgyógyász meg azt mondta,hogy ott akkor nem az asztma volt,hanem pszichés. De nem hiszem, hogy psziches,a covid előtt semmi ilyesmi bajom nem volt. Amíg fertőzött voltam pár percig volt és a nehézlégzés dolog, aztán hónapokig semmi, aztán előjön a semmiből.24 éves vagyok, de most nagyon sötéten látom a dolgokat, eléggé a depresszió szélén lebegek most emiatt úgy érzem. Van valaki így? Mik a tapasztalatok? El fog múlni?

Köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 16. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pajzsmirigy probléma is. Nézesd meg.
2021. dec. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon sok oka lehet. Én voltam asztmás, az kilégzési nehezítettséggel járt.

Szorongás, stressz is okozhatja egyébként.

2021. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
nekem a 2. oltás után volt/van nehézlégzésem.
2021. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as és neked javult azóta?
2021. dec. 17. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
javult sokat de még nem az igazi. első 2 hónapban nagyon rossz volt
2021. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Csocso2 ***** válasza:
100%
Én is poszt Covid tüdő problémával küzdök. Mindig jó egy CT-t csinálni és azon látszik ha gond van. Légzési gondokkal sokan küzdenek Covid után, hogy milyen eredetüek azt ki kell deríteni.
2021. dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szeptemberben voltam covidos, 22 vagyok. Sajnos a betegség alatt is volt nehézlégzésem, ugyanez a "nem tudom mélyre szívni a levegőt" dolog. Azóta sokat javult, van hogy napokra, akár hetekre eltűnik. Aztán a semmiből visszajön. Ismeretségi körömben is sokan küzdenek ilyennel, ez poszt-covid. El fog múlni, ahogy a semmiből előjött, egyszer ugyanígy el fog múlni. Tüdőröntgenre érdemes elmenni, nekem is azt csináltak, már csak önmegnyugtatás képpen is. Ha látod, hogy egészséges a tüdőd, akkor az agyadban tudod, hogy komoly baj nincs. Ez inkább kellemetlen. Én is szoktam még mindig mérni véroxigént, mert az megnyugtat. Ha rossznak érzed, akkor mérd meg és megnyugszol, hiszen biztos jó lesz. :)

Szóval én a tüdőröntgent/ct-t javaslom, háziorvos be tud utalni. Illetve próbáld elterelni a gondolataid, tudom nehéz, de én pl. egy mozgalmas nap végén eszméltem rá, hogy jé, ma nem is gondoltam egyáltalán erre a légzés-dologra.

Mielőbbi jobbulást kívánok és ne aggódj, el fog múlni!

2021. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaj és igen, még valami! Az unokatesóm 2020 októberében volt beteg és neki is a mai napig néha előjön. Úgyhogy lehet Nálad is poszt-covid abszolút. Ez azért "jó"? mert nem más eredetű valószínűleg. :)
2021. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok: Érdemes vitaminokat szedni, (B komplex, C, D, magnézium), illetve nagyokat sétálni, nekem ezek segítenek még :)
2021. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csocso2 ***** válasza:
Vitamint szedni kell, D vitamin és C a legfontosabb. CT vizsgálat kötelező! Én most októberben voltam Covidos, nehézlégzés, fáradtság. Kaptam oxigént is akkor. Poszt Covid maradtak a tüdőn dolgok. Egy hónapig szedek gyógyszert és utánna egy CT. Sokat sétálok, légzési gyakorlatok és POZITÍV gondolkodás.
2021. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!