Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hörghurut, vigyem orvoshoz?

Hörghurut, vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 és fél éves és hurutosan köhög, kb. két hete. Semmi más tünete nincs és ez a köhögés sem egész nap tart, sokszor fél napig el sem köhinti magát. Energikus, nem fárad el. Kap rá köptetőt, fel is oldja, de a váladékot viszont nem tudja, nem akarja kiköpni, hiába könyörgök. Eddig úgy gondoltam mivel nem köpi ki emiatt húzódik el a betegség. De a neten látom, hogy akár tüdőgyulladás is lehet és megijedtem. Volt valakinél hasonló? Doki azt sem tudom fogadna-e, mert a lányom teljesen jól van, oviba is jár.

2022. nov. 7. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez hörghurut, majd elmúlik. A köhögés elhúzódó. A váladékot lenyeli, az nem baj. Ha már csak alig köhög, abba is lehet hagyni a köptetőt, ne ingerelje. Tüdőgyulladással rosszul lenne.
2022. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Én nem gyereket, de felnőttet ismerek, akinek hosszan tartó köhögése kiderült, hogy tüdőgyulladás. Semmi más tünete nem volt, csak a köhögés...
2022. nov. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hallgassa meg gyerekorvos a tüdejét.


A tüdő nem játék!

2022. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Fiam is és a lanyom is most volt benne


Fiam 3 éves. 4hete kezdte, a mai napig köhög. Mi igaz az kb 2.nap vittúk is a dokihoz, mert láza is volt. Kapott antibiotikumot köptetőt. Az antibiotikumot 1 hétig kapta, a köptetőt 1.5 hétig adtam neki.

Azóta a doki nem lát nem hall rajta semmit, mult szerda óta oviba is viszem. De köhög. Nem tudok vele mit csinálni (nem hurutosan, nem fertőzően).


Lányom 1 éves, ő múlt hét elején kezdte. Antibiotikumot kap szintén, holnap kell visszavinnem a dokihoz. Neki már semmi baja.

2022. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Nekem saját tapasztalatom van vele, nem gyerekem van. amikor 6-7éves voltam nekem is hurutós köhögésem lett az orvos akihez akkor jártam elintézte annyival most ilyen beteg időszak van. közösségbe mindenki elkapja. írt valami vitamint és kész. utánna másik orvos azt mondta hogy ez súlyos és nem emlékszek tisztán hogy hova de beutalt. kiderűlt hogy tüdőgyulladásom van. csomó gyógyszert kaptam és inhalálni is kellett.
2022. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Hörghurut nem egyenlő hurutos köhögés.

Hörghurutnál beszűkülnek a hörgők, sípoló tüdő jellemző, nem szabad rá koptetot adni mert befullad. Ventolint, berodualt kell használni.

Higgy nekem az én gyerekem hörghurutos....

2022. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A te gyerekednek, 6-os, akkor súlyos krónikus betegsége van, krónikus hörghurut, hörgőgörcs, asztma, a kérdés nem erről szól. Az akut, fertőzésből eredő hörghurut nem súlyos, nem fenyeget fulladás, csak kb 2-3 hét alatt elmúló hurutos köhögéssel jár.
2022. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!