Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A skarlátot bárki elkaphatja?...

A skarlátot bárki elkaphatja? Közei ismerős gyereke skarlátos és szinte rám van eröltetve hogy vigyázzak rá az ölembe nyomják stb. Még sose volt ilyenem és kicsit félek, lehet feleslegesen... 17/L

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elkaphatod, ez egy fertőző betegség. Attól, hogy a kisgyerekekre veszélyesebb, az nem azt jelenti, hogy akkor felnőttek nyugodtan nyalogathatják a skarlátos kicsiket. Egyszer voltam skarlát gyanúval kórházban, azonnal teljesen külön szobába raktak. (Végül nem az volt, de ez lényegtelen.)

Jó nagy majmok a rokonaid. Szüleid sem küldik el őket az anyjukba? Akkor legalább te legyél határozott és mond meg, hogy nem fogsz beteg gyerekre vigyázni és pont. És igazából mindegy kellene, hogy legyen, hogy skarlát vagy "csak" megfázás. A beteg gyerek ellátása a szülő feladata, semmiképp nem a kamasz rokoné.

2022. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
El. Elég fertőző egy nyavalya, nálunk egy fél ovis csoport dölt ki skarláttal. Hogy kinél mennyire durvák a tünetek az meg kb orosz rulett, a lányom csak tipikus skarlát kiütése volt, meg málnanyelv... De se láz, se semmi, ugyan úgy játszott viselkedett mint máskor. Én meg magas lázzal, hányással, fetrengtem és tele voltam kiütéssel. Felnőttek általában enyhe tünetekkel esnek át, nálunk pont fordítva volt. Nem is értem miért viszik egyáltalán bárhova ilyekor? Eszembe sem jutott elvinni akárkihez a gyerekem amikor beteg volt. A beteg gyerek helye otthon van, nem a kamasz rokon kezébe nyomva, hátha ő is elkapja 🙄
2022. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom pár hét különbséggel 2x volt skarlátos. Kérdeztem a gyerekorvost, hogy én is elkaphatom-e? Azt mondta, hogy igen, de elég kicsi a valószínűsége, mert én életem során már elég sokszor találkoztam a streptococcus baktériummal, ami okozza.

Na de te fiatal vagy, szóval nálad nagyobb esélye lenne, hogy megfertőződsz. Mondjuk ha már szedi rá az antibiotikumot, akkor elvileg nem fertőz.

2022. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze.

Jobban teszed, ha nem engeded magadra erőltetni.

2022. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!