Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Írjak még neki, vagy már...

Írjak még neki, vagy már teljesen felesleges?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen netes ismerősöm akivel még nem tudtunk találkozni, viszont volt róla szó, hogy szeretnénk. Na most a helyzet az, hogy végig kicsit egyoldalúnak éreztem mind a beszélgetést, mind úgy alapvetően az érdeklődést. Volt, hogy ő is keresett, de a legtöbbször én, és sokszor alig válaszolgatott..próbáltam vele ezt megbeszélni, hogy ha ennyire nem érdeklem akkor hagyjuk egymást, de mindig azt a választ kaptam, hogy túl gondolom és nincs ilyen gond a háttérben. Oké, tudomásul vettem, de azért próbáltam többször is éreztetni vele, hogy azért jól esne, ha kicsit több időt szánna rám. Nyilván nem kell egész nap írogatni, de azért ha már beszélgetünk jó lenne ha nem fél napba telne neki visszaírni, és akkor is egy mondatot. Mindig azt mondta, hogy igyekszik odafigyelni, ami max egy napig tartott. Na mindegy a lényeg, hogy nagyon úgy éreztem, hogy nem kíváncsi rám.

Mostanra már tényleg meguntam, és úgy voltam vele, hogy nem írok neki, aztán ha keres adok neki még egy esélyt, hogy találkozzunk aztán meglátjuk mi lesz. Na most ott tartunk, hogy már kicsivel több mint egy hónapja nem beszéltünk. Gondolom már nem fog keresni...


Annyi lenne igazából a kérdésem, hogy szerintetek írjak még neki egy utolsó üzenetet, amiben mindent leírok, és hogy nem szeretném innentől kezdve tartani a kapcsolatot, vagy hülyeség lenne és felesleges, szimplán csak lépjek túl rajta, hiszen én nem voltam neki elég fontos?



2021. ápr. 4. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor úgy nyugodott meg a lelkem ha írtam neki hogy hagyjuk ezt az egészet. Ő az a típus aki inkább nem ír és passzívan válaszol és hagyja hogy ki kopjon mert nem tart téged elég érdekesnek stb... valószínű. Én leírtam amit gondolok hogy nekem szimpatikus és mindig szívesen fogadom ha keres de én már nem fogom keresni és ezzel megnyugodtam sőt ő is őszintén elmondta hogy sajnálja de nem tud velem barátkozni mert mások vagyunk stb... De te érzed neked mi lenne a jobb. Nekem ez így jobb volt.
2021. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ugy érzed könnyebben lezarhatod a dolgot így, akkor írd ki magadból. Ne ő miatta hanem magad miatt.
2021. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, bennem is pont ezért merült fel a kérdés, mert nekem könnyebb lenne így túl lépni rajta, ha úgymond le van zárva a dolog. Viszont kicsit bizonytalan vagyok, mert feleslegesnek érzem...úgyis tudom, hogy ő ezt is egy mondattal elintézné, és élné tovább az életet. Nekem azért picit rosszul esik, mert eléggé megkedveltem, holott végig tudtam és tudom, hogy semmire nem vezet ez az ismeretség, és hogy előbb utóbb ez be fog következni.
2021. ápr. 4. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed jónak: megírhatod az utolsó üzenetet.

Esetleg azt is mondhatod, hogy amennyiben változtatni tud hogy ne egyoldalú legyen, mehet tovább a beszélgetés.

2021. ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy így, hogy lassan több mint egy hónapja nem beszélünk, már egészen megszoktam, de azért mégis zavar egy kicsit, hogy így lezáratlanul egyik napról a másikra lett vége, még ha számítottam is rá.

Most én is inkább afelé hajlok, hogy írok még neki egyszer, de tartok tőle, hogy felzaklatna egy kicsit még az az utolsó beszélgetés, viszont utána könnyebb lenne.

2021. ápr. 4. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges. Én a másik oldalon voltam, igen tudom görény vagyok, de az elején tényleg érdekelt engem és tényleg terveztem többet is, de aztán valahogy ellaposodott a dolog, más gondjaim lettek, és hát ugye, az embernek arra van ideje, amire/akire szán... én átgondoltam ezt saját magamban, hogy ha tényleg érdekelne és tényleg látnék potenciált a dologban, akkor tennék érte.

Szóval szerintem engedd el ezt a dolgot, hidd el, ha egy hónap után nem keresett, akkor már nem is fog, illetve annak sem lenne értelme, ha te keresnéd. A dráma is teljesen felesleges lenne, ha letámadnád azzal, hogy most miért hanyagolt el meg miért lett vége ennek, akkor csak összevesznétek és tényleg rossz szájízzel válnátok el.

Engedd el és kész. Netes ismerkedésnél (sőt még személyesnél is) ez benne van a pakliban, sajnos.

2021. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze teljes mértékben megértem a másik oldalt is, mert én is voltam már abban a helyzetben, hogy részemről nem működött, mert nálam hagyott alább a kezdeti lelkesedés, vagy bármilyen más okból kifolyólag.


Semmiképpen nem szeretném számon kérni, hogy miért nem keres, miért nem ír, egyrészt mert nincs jogom hozzá, másrészt pedig egyáltalán nem célom összeveszni vele.( Bár amennyire megismertem így neten nagyon durván nem az a típus aki így bele állna egy veszekedésbe :D)


Tudom, hogy szépen eltudnánk válni, ezért gondoltam, hogy az én lelkem miatt megtenném ezt a lépést :) de még átgondolom azért, mert abban is van igazság amit te mondasz, én is picit feleslegesnek érzem.

2021. ápr. 4. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jobban érzed magad ettől akkor nem felesleges, viszont szerintem nem érdemli meg, hogy írj neki, ha nem volt annyira egyenes ember, hogy elmondja, hogy bocsi, ezt inkább ne, és szépen csendben megvárja amíg elkopik, akkor nincs amiért. Nekem is volt ilyen ismerősöm, váltig állította, hogy ő nem az a típus, aztán csak kisült, hogy mégis.
2021. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oh igen, az zavar a legjobban, hogy így lett vége, pedig nem olyan rég is elmondta, hogy nem fog lelépni és dumálhatunk bármikor, de én még nem fogom erőltetni, ha azt érzem, hogy nem szívesen beszél velem és nem érdeklem. Nyilván, ha megmondja, hogy nem kíváncsi rám, akkor azt elfogadom, és nem fogom zaklatni :D
2021. ápr. 4. 21:06
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze így is vettem a lapot, és már nem is várom, hogy keressen, mert tudom, hogy nem fog, de tényleg jobban esett volna ha őszintén megmondja.


Na mindegy, egyébként köszönöm mindenkinek aki leírta a véleményét! :)

2021. ápr. 4. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!