Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan állapítható meg, ha...

Hogyan állapítható meg, ha színvak egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves és egyáltalán nem ismeri a színeket, hiába tanítjuk. A kékre, zöldre is azt mondja hogy piros, sárgára meg mikor mit, többnyire kéket.

Hogyan lehet megbizonyosodni róla, hogy színvak-e vagy sem?



2022. dec. 25. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő nem mutatott még neki olyan pszeudo pöttyös táblát, amin valamilyen tárgyat kell felismerni?
2022. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem..
2022. dec. 25. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Fotòzz le színeket feketefehèren.. ami a kèpen egy shínnek latszik azzal próbald kideríteni.


Amùgy szemèszet, de nekem a fiam szerintem színtèvesztô, ezt jeleztem a vizsgàlaton( màs miatt vittem, majdnem 3 èvesen), de azt mondta az orvos, hogy kb 6-7 èvesen tudja kètsèg nèlkül megàllapítani (50% esêlye van…apukàm bizonyítottan színtèvesztô)


Egyèbkènt nekem hamar tudta a színeket, de csak 3 êvesen kell az alapokat, azt sem feltêtlenül mindig biztonsággal.

2022. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Színtévesztés gyakoribb, mint a teljes színvakság. De a színek felismerése absztrakciós képességet kíván, az idő, míg kialakul. Ha nem megy később sem, figyeljetek majd később a diszkalkuliára, ha jól tudom, esetleg előjele lehet.
2022. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtisztább ha elviszed szemészetre.
2022. dec. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira még nem aggódnék a helyedben, öcsémet tisztán emlékszem, hogy még kiscsoportban vért izzadva tanítgattam a színekre, mert állandóan keverte őket, és semmi baja a látásának azóta.
2022. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő azt mondta, hogy a 3 éves státuszon kérdés, hogy a piros és a kék színt felismeri-e.

Szóval még nincs elkésve.

De hogy megnyugodj, én is a szemészetet ajánlom

2022. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!