Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gluténérzékenység nemrégiben...

Gluténérzékenység nemrégiben derült ki, hogy vegyem rá, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Sír, mert nem ehet dörmit, tejszeletet. A gluténmentes kenyeret kiköpi, hogy rossz az íze. Többfélével próbálkoztam. Hasonló helyzetben volt itt valaki?
2023. jan. 11. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gluténmentes édességek, adj a dörmi helyett azt.

Próbálgatni kell több féle márkát, mert van ami nem olyan szörnyű.

Esetleg süthetsz te is gm lisztből piskótát és kiszúrod valami cuki formára.

Mennyi idős amúgy?

2023. jan. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5 éves. Eddig is rossz evő volt sajnos.
2023. jan. 11. 07:39
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Te kóstoltad azt, amit adni akarsz neki? A többség tényleg fűrészpor, nekem testvéremék gm-ek, egyszer megkóstoltam a (szerintük legfinomabb) bolti kakaós csigájukat, hát olyan száraz ízetlen vacak volt, hogy nem tudtam letolni. :(

Kísérletezni kell, kóstolgass te is, ha van rá lehetőséged, akár az otthoni sütést is ki lehet próbálni.


Tejszelet helyett válassz valami olyat, amiben nincs piskótaszelet.

2023. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki mást, olyat, amiben nincsen se kenyér, se liszt, se piskóta. Érted, hogy ne az legyen a baj, hogy elvár egy ízemléket, és tök más. Egyen főzeléket, fagyit, felvágottat, mittomén.
2023. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Túró rudit evett, most gluténmentes kekszet eszik. Haladunk
2023. jan. 11. 08:26
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Vagy ne adj neki kenyeret - a gluténmentesek gyakorlatilag ehetetlenek -, vagy ha feltétlen ragaszkodsz hozzá, akkor süss otthon, az kategóriákkal jobb lehet.

A dörmi, tejszelet meg eleve ipari szemét, ezt egyáltalán nem lenne szabad gyerekeknek adni, csak tönkreteszed vele az egészségét.

Inkább készíts otthon valami édességfélét, ha feltétlen meg akarod tartani az édességevés szokását-

2023. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Aldiban/Interspar-Sparokban szokott lenni Gluténmentes kuglóf, ami szerintem nagyon finom (én édességként csak ezt eszem).


Amúgy valóban ha házilag készíted a dolgokat sokkal finomabbak és nem is nehéz elkészíteni őket, pl. Szafi, Bake free meg efajta keverékekből pár perc alatt lelehet gyúrni a tésztát és csak ki kell sütni, semmi egyéb extra.

2023. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Szafit ne, azt én még felnőttként is alig bírtam megenni, ha valaminek akkor annak aztán van utóíze.

Schärt vagy Naturbit alfa-mix lisztkeveréket jó szívvel ajánlom. 😊

2023. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. jan. 11. 18:56
 10/10 anonim válasza:

Ismerős a helyzet, én is kisgyerekként lettem diagnosztizálva.


Kenyérből én a Táplálékallergia Centrumban (Budapest) árultat ajánlom. Főleg az ott kapható szeletelt kenyér nagyon finom, a barátaim szerint, akik kóstolták, finomabb mint a sima kenyér.


Sütik közül is van nagyon sok finom a boltokban. Én a Barbara kekszet nagyon szeretem pl. De rengeteg más is van. Nem lesz ezzel gond:)

2023. márc. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!