Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy egészséges 1 éves gyermekn...

Egy egészséges 1 éves gyermeknek mekkora a hőmérséklete a fenekében mérve?

Figyelt kérdés

Ha nektek a gyermeketek nem lázas, akkor mennyi a hőmérséklete popsiban mérve?

Furcsa szituációban vagyunk, egy dadussal vitatkozunk azon, hogy a 37,7-37,8 Celsius fok popsiban mérve láz vagy sem egy 1 éves gyereknél…

Tudom, hogy nem kell annyit méregetni meg ilyenek, de ez most nagyon fontos lenne.

Köszi, hogy ha valaki leírja a tapasztalatait🙂

Szép napot nektek!



2023. jan. 30. 11:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%

20! Persze,hogy van. Mi is ott mértük 3 éves koráig a lányunknak,mert a hiperszuper drága homlok/fülhőmérő cart se ért.

Nekünk pedig tizedfokra tudni kellett, mennyi a láza.

Nem,a digitális mérő nem mért hónaljban. Próbáltuk többször is.


Valószínűleg nem lehetett túl nagy trauma a gyereknek,mivel nem tiltakozott sosem.

2023. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Miért volt fontos tizedfokra tudni?
2023. jan. 30. 22:07
 23/27 anonim válasza:
0%
A rectálisan/popsiban/ mért , hőmérséklet37,5 celsius fokig normális.A 37,5-38-ig hőemelkedés,38-39-ig Láz, 39-40-ig magas láz,az a fölötti Igen magas Láz!Csecsemők lázcsillapítására nagyon figyelni kell, a lázgörcs miatt!Ajánlott mindig otthon tartani lázkúpot ,mivel rectálisan /popsiban /szívódik fel a leghamarabb!Azonkívül a fizikális lázcsillapítás/borogatás,hűtőfürdő/!A szakszerű leírást valamelyik csecsemősöknek írt könyvben meg lehet nézni!
2023. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

A szakszerű leírásokat már mind átböngésztem, elhihetitek.

Itt most tapasztalatokra vagyok kíváncsi🙂

Nem írnék ide, ha csak egy tàblázatra lenne szükségem, azt mindenhol megtalálom.

Lehet nem voltam elég pontos a kérdésben.

Arra gondolok, hogy esetleg ha sír a gyermek, idegesebb, akkor is felmehet a hője? Szerintem az sem mindegy, hogy milyen lázmérővel mérjük. Ha lázas, vagy hőemelkedése van, akkor a hónaljban is magadnak kellene lennie…nem igaz?

2023. jan. 31. 20:11
 25/27 anonim ***** válasza:
34%

#24.


Hónaljban is lehet hőt mérni, ott is mutathat hőemelkedést, lázat, de én valahogy mindig jobbnak, pontosabbnak találtam a rectális mérést.

2023. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Sírástól, mozgástól, sima túlöltöztetéstől is felmehet a hő.
2023. febr. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gondoltam írok egy kis update-et.

A gyermekemnek másik dadust választottunk, akihez boldogan megy minden nap. Nem “lázas” azóta sem🙂

Legyen egy szép napotok!

2023. márc. 10. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!