Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fülgyulladás? Hogy kezeljem?

Fülgyulladás? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves (a napokban tölti.) sokszor volt már megfázva, illetve volt már influenzás, covidos is, de fülgyulladás/fülfájása eddig nem volt. Számomra is ismeretlen a dolog, mert nekem gyerekkoromban soha sem volt.

Most viszont kb 1-1,5 hete kezdődő náthával indult és mára nagyon fájni kezdett estére a füle. Múlt héten kedd-szerda enyhén folyni kezdett a orra, köhögni is elindult, így péntek óta itthon van. Hétfőn vittem orvoshoz, alaposan megvizsgálta, de egy kis taknyon kivül mást nem látott. Kezelgettük ahogy szoktuk, illetve ő sem mondott mást (tengervizes+nasivin kis orrspray, orrfujas, ha engedte orrszivas, illetve napi 1-2x salvus vizes inhalalas, folyadek, méz, lándzsát utifű, ilyesmi). Nem mentünk a szabadba direkt, sokat pihent, délutánonként aludt, de semmi egyeb.

Köhögött, fújta az orrát de semmi különös eddig nem volt. Erre tegnap éjjel végig köhögte az éjszakát, de nagyon durván, szinte percenként. Ma már kicsit bágyadt a volt, többször is mértünk lázat, de napközben semmi. Amellett hogy maradt a köhögés és a folyamatos orrfolyás.

Estére viszont derült égből fáradtság, elesettség, étvágytalanság, hőemelkedése+fülfájása lett.

Azt mondta a doktornő, hogy ha rosszabodik vigyük vissza. Úgyhogy holnal reggel megyünk, de tény, hogy ilyen se volt még, esdig mindig kijöttünk rendben a náthából.

Viszont aggódom, mert nem a saját dokink lesz, hanem helyettes, aki rendszerint elutasító a gyogyerekkel, nem ad, nem ir semmit csak ha nagyon muszaj. Én nem szeretnék komolyabb bajt, inkább jöjjön az antibiotikum ha kell. Igaz eddig még sosem kapott.

Szegenyemnek nagyon fajt a füle és nem akarok kockàztatni. Alig birtam elaltatni.

Nalatok az ilyen esetekre milysn gogyszer valt be? Hogyan kezelitek?

Erőszakoskodjak az antibiotikumért, ha nem akarja felirni elsőre?


2023. febr. 1. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapítót adj neki most.

Minket fül orr gégészet-re küldtek ezzel. Ott antibiotikumot adtak.

Én meleg borogatást is használtam, a gyerekorvos is ezt mondta....a fül orr gégész meg nem ajánlotta.

Neki ettől reggelre mindig kifakadt a füle.

2023. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Én beültettem a kocsiba és vittem ügyeletre ha nagyon fáj a füle mert kiszakadhat a dobhártyája.

Mondjuk mi pest mellett lakunk és kb 30 perc alatt t{bb korházba is eljutunk

2023. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Remelem minket nem kuldenek, hanem egybol kapunk gyogyert, nem szeretnek lazas gyerekkel orvosrol orvosra jarni a hetvege elott :( meleg sót en is tettem ra neki egy 20-25 percre. Nem tudom az mire eleg. Minden esetre ha nem kapunk gyogyszertm akkor hivom majd a dokinkat. Remelem nem kell sokat szenvedni szegenykemnek.

Egyebkent adtam neki lazcsillapitot 18-kor, de attol csak a kaz ment le, ugyhogy 21-kor kapitt ibuprofent, meg elalvasig rajtahagytuk a meleg sot a fülén. Elvileg majd csak hajnal 3-kor adhatok neki ujra ibuprofent, de az legalabb segitett.. remelem addig tud aludni majd…

2023. febr. 1. 22:56
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a 2-esnek is. Hat azert en nem gondoltam hogy ez ennyire surgossegi eset, olvasgattam es azt talaltan en is hogy elso sorban a fajdalmat, lazat kell csillapitani, de most azert picit megijedtem, remelem reggelig nem lesz nagyobb baj. Mondjuk mi is pest mellett lakunk, nincs messze a korhaz, de nem akarnam ennek kitenni, ha tudom enyhiteni a bajt neki.

Voltunk mar surgossegin 2x, es azt az órakig tarto varakozast nem kivanom neki még egyszer ha csak nem latom tenyleg indokoltnak.

2023. febr. 1. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor fájt a fülem gyerekként, mindig meleg párnán aludtam az sokat segített.

Azóta olvastam hogy nem minden típusú fülfájásra jó, annak idején szerintem ezzel nem foglalkoztak anyáék, de nem lett bajom.

Az orvosnál majd nyugodtan mondd el hogyha inkább szeretnél a biztonság kedvéért gyógyszert.

2023. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom fúlfájós volt, nagyjából havonta kétszer egészen 7 éves koráig. Amint egy kicsit benáthásodott már húzódott is rá a fülére. Én már nem is a háziorvoshoz vittem, hanem gyermek fül orr gégeszhez. Azt mondta akármennyire is tud orrot fújni inkább szívjuk neki orrszívóval,mert akkor tuti kifelé jön. Ha fújja akkor hátra is préselődhet a trutyi és még rosszabb lesz. Ha engedi akár percekig is szívhatod neki, volt hogy percekkel később indult meg neki.

A másik a fülmelegítés. Ahányszor csak engedi és azt mondta minden gyulladás után még 6 hétig melegítsük, mert addig is elhúzódhat a teljes gyógyulás.

Lányomnak ilyenkor 39-40 fokos láza is volt, ne ijedj meg, ha lesz neki.

Fájdalom miatt pár napig adhatod neki folyamatosan a fajdalomcsillapítót ami a gyulladásos is segíthet.

2023. febr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Rögtön ügyeletre vittem.
2023. febr. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen a 6-osnak, nagyon sok hasznot dolgot írtál.

Aki ügyeletre vinné annak van is gyermeke és valóban ilyen esetben odavitte? Csak azért kérdezem, mert nekem ezt sokszor nehéz eldöntenem. És bár mi is jártunk már 2x ott, de utólag mindig kiderült, hogy felesleges volt, ezért nem akarok mindig ugrálni, plusz a gyereknek se tett jót betegen ott órákig várni, és emiatt is mérlegelem, hogy mikor indokolt és mikor nem. Mert lázasan, bágyadtan, gyengén, kialvatlanul nem biztos hogy segít az esti 3-4 óra várakozás ott a sok baciban. Ugyanis eddig mindig így jártunk ha odamentünk.

Minden esetre valóban ráhúzódott a fülére, kicsit a tüdejére is, úgyhogy sok mindent kaptunk. (Nurofen 3x naponta, szteroidos orrcsepp 5x, Ventodil 3x a tüdő miatt, illetve antibiotikum 7 napig). Ezzel helyre fog jönni remélhetőleg és mikor tehetem most pár napig azért meleg sóval is fogom borogatni. Ha engedi akkor tovább is, ahogy javasolta a 6-os és ameddig oda bírunk rá figyelni.

Egyébként en is mindig-mindig szívom az orrát, és szerintem ebből kifolyólag eddig ilyen bajunk soha nem is volt. Most voltam talán először ebben felületesebb, mert úgy tűnt múlóban a dolog és nem is jött úgy annyi minden neki.. de kárt tettem vele, mert valóban hátra szorult, a bal füle nagyon gyulladt is lett :( minden esetre ebből is tanultam és remélem helyrehozzzk gyorsan aztán legközelebb egyből szívjuk mint ahogy eddog is és akkor hátha megelőzhető valamennyire ennek a megismétlődése. Egyébként a helyettes doktornő mondta, hogy igazàból szerencsések vagyunk, hogy 4 évig megúszta, mert gyakoribb az ilyen mint gondolnám.

Minden esetre neki a láz csak 37,8-ig ment, az szinte nem is láz, de most már talán nem is lesz magasabb. Remélem.

Köszi mindenkinek, legközelebb talán ügyesebb, okosabb leszek.

Jó egészséget Nektek és a gyerekeiteknek.

2023. febr. 2. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:

7es vagyok.


Persze,hogy van. Azért írtam úgy,hogy vittem. Nem úgy,hogy vinném.

A munkahelyemről szaladtam haza többször is,és indultunk a kórházba a fülészetre ügyeleti ellátásra.

Ott kapott cseppet meg csíkot a fülébe. Meg fájdalomcsillapítót is ajánlott a doki.

2023. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok

A 4 hósammal egyből mentem, mert csak üvöltött és nem tudtam milye fájhat de a füléhez nem nyúlhattam, láza nem volt se orr folyás, de úgy voltam vele azt zárjuk ki.

2x is megjártuk mire rájöttem, hogy a nyirokcsomói gyulladtak be, addig kb 3 doki és 2 ügyeletet jártunk meg.

Annó a nagy fiamnál meg fel sem merült🙈 szegény ott sírt, hogy fáj, de ő nem volt fül fájós, a lányommal egyből mentünk, szegény fiam fel-fel kelt hogy fáj, de még a fájdalom csillapító sem jutott neki eszembe.

Másnap reggel vittem fülészetre le is baszarintott a doki, hogy nem adtam neki, fel is akarta szúrni, nem engedtem mondtam holnap is visszahozom, javult így megúsztuk 25 éves életében akkor fájt csak a füle.

2023. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!