Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 39.2° láznál felébresszem a...

39.2° láznál felébresszem a kicsit, hogy lázcsillapítót adjak be neki?

Figyelt kérdés

2.5 éves.

Felébred magától, ha feljebb megy neki?



2023. febr. 1. 23:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10%

Nem szeretem a funkcionális analfabétákat.

40 fokon ELKEZDENEK kicsapódni a fehérjék.

NEM AZ ÖSSZES, és NEM AZONNAL.

Azon kívül, hogy a 40 fok az egy külső, mérhető hőmérséklet itt - a belső, maghőmérséklet az magasabb.


Elkezdenek.

Ez az életre egy veszélyes állapot. Ebbe bele lehet halni, ha sokáig tart.

Főleg úgy, ha tovább emelkedik - de te nem aggódsz, hiszen "most" mérted, alig fél órája.


Rosszul pedig már 37 fok fölött is lehetsz, ez is a szervezet egyik reakciója (hogy ne ugrálj, maradj nyugton, mert baj van). Itt még nincs is láz, és főleg nem kell csillapítani.

2023. febr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

De 39,2 volt és nem 40.

39 alatt egyáltalán nem kell lázat csillapítani, de afelett sem muszáj. Én 39,5 alatt siha nem adok a gyereknek látcsillapítót, csak ha fájdalma van. De ez a gyerek nyugodtan aludt.

2023. febr. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
11, amiket írsz, az mind elavult tudás és ajánlás.
2023. febr. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
74%
Szerintem adhatsz neki.
2023. febr. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Én estére adnék neki. Egyrészt általában pihentetőbben alszik, másrészt nem tudod monitorozni, hogy nem megy-e hirtelen 41 fölé és elég pici még ahhoz, hogy nem biztos, hogy tudja időben jelezni, ha baj van. (Nem is biztos, hogy mindenkinek feltűnik, ha 41 fölé megy).


Nap közben, ha a közelben vagyok és tudok rá figyelni, akkor nem feltétlenül adnék neki, ha csak 1-2 napig tart. Tartós láz esetén lehet, hogy elgondolkodnék a csillapításon.


Ha meg nem tud aludni, akkor szerintem még jobb, ha nem gyógyszerrel tömjük a gyereket, hanem langyos vizes törölközőket rakunk az arcára, a csuklójára és a bokájára/vádlijára, esetleg a nyakára, csak öltöztesd át utána és mérd, hogy nem kúszik-e vissza a hőmérséklet.

2023. febr. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
+1 Nem tudom, hogy ezek az új hőmérők mind jól mérik-e a hőmérsékletet. Nálunk volt otthon több is, és lazán volt köztük egy fok különbség.
2023. febr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, szerintem sem teljesen egyformán mérnek. Nekünk a fülbe dugós van, amit ha nem tisztítunk le minden 2.-3. mérés után, akkor 1-2 fok különbséget is mér.
2023. febr. 2. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!