Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, ha lázas babám...

Mit csináljak, ha lázas babám nem nyeli le a lázcsillapító szirupot?

Figyelt kérdés
Ma kapta meg a 3 hónapos kötelezeő oltásokat + rota + agyhártya b és c elleni oltásokat. 38,5 fokos láza lett, próbáltam panadol babyt a benne lévő fecskendővel adni, de nem nyelte le, minden kifolyt a szája szélén. (Anyatejes baba, cicin kívül meg semmiből nem ivott, szerintem a fecskendős dolgot nem értette, hogy mit is kéne csinálnua vele). Nagyon aggódom, így hogy csillapítsam a lazát?

2022. júl. 20. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Kúp!
2022. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Adj kúpot!

De milyen elmebeteg orvos ad be egyszerre ennyit?

2022. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a nagy aggódásban eszembe se jutott
2022. júl. 20. 19:29
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ilyen picinek kúpot szoktunk adni.
2022. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én is csodálkozom rajta,hogy ennyit kapott :(
2022. júl. 20. 19:29
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha mégis fecskendővel adod be a panadolt, próbáld meg nagyon pici adagonként. Egy ideig forgatja a szájában de lenyelgeti. Aztán újra egy kis szemernyit amíg az adag tart.

De a kúp azért jobb, és gyorsabb is a felszívódása.

2022. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
A pofazacsiba kell adni ahogy a k vitamint, de ne terheld a gyomrát ilyenekkel. Nem is értem, hogy jutott ez az eszedbe, kúp ilyen kicsinek doki nem mondta?
2022. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is nyugi az oltas utáni láz normális. A kúp meg 20-30 perc alatt hat. Jó ha egy napig tart a láz kúppal,de ez csak ilyen.persze ettől még nyűgös lesz szegényke.
2022. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Vetkőztesd egy szál bodyra és egyelőre ne adj neki semmit. Ha nagyon nyűgös, sír, nem tud aludni, akkor mehet egy Germicid kúp, de 38,5ig nem szoktunk lázat csillapítani.
2022. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk a patikában Flamborin cseppet adtak. Még nem használtam, mert csak jövő héten kapja a fiam a 2 hónapos oltásokat, de a védőnő szerint ekkora babának csak pár csepp kell belőle, azt meg simán bele lehet cseppenteni a szájába, mint a D vitamint.
2022. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!