Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ajakhasadékos lesz a babám?...

Ajakhasadékos lesz a babám? Ismertek olyan embert?

Figyelt kérdés

Sziasztok 20 hetes kismama vagyok, most derült ki hogy valószínűleg ajakhasadékkal és vagy szajpadhasadekkal fog születni a babám. Azok az anyukak

akiknek ugyanígy született a babája illetve ha ismertek olyan embert aki azzal született tudnátok segíteni? Mennyire fog látszani műtét után? Illetve ha szajpadhasadeka is lesz akkor is megtudjak műteni úgy hogy ne látszódjon? És ezt mennyi idős korban végzik?


2023. febr. 14. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

A lányom oszt.társának van, baba korában műtötték, alig látszik.

(a szájsebészemnek szintén az volt a jelek alapján, de nem vészes)

2023. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod! Azt Megkerdezhetem hogy csak a heg látszik vagy a szája is deformalva van?
2023. febr. 14. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Rutinműtétnek számít. Feleségem egyik unokatestvérének volt ilyen (csak szájpad hasadék), kicsit orrhangja van (86 éves).
2023. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Manapság már nagyon szépen tudják ezeket műteni.


Nekem egy osztálytarsamnak született így a gyereke, de amit láttam róla kép és nagyobb volt rajta, azon szinte alig látszik a helye.


Ha meg nagyobb lesz(18+),akkor még kozmetikai ajaktetovalassal is lehet a formán korrigálni.

Nekem kutyaharapas miatt csálé a szájam és nagyon sokat dob rajta a tetoválás. Csak hát ez se örök és pár évente frissíteni kell.

2023. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Manapság már olyan profin műtenek, hogy kb. meg sem látszik a nyoma, max. egy pici heg.
2023. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért ezt ne állítsuk már, hogy egyáltalán nem látszik műtét után..

Pár hetes korában csinálták meg sógornőmnek kislányának.

Nagyon szép és esztétikus lett, de azért a laikus is megmondja, hogy ajakhasadékkal született.

2023. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy ilyen fiút, most 25-30 éves lehet. Eléggé látható, mert a hegnél nem nő bajsza. Azóta mondjuk javulhatott a műtéti technika. Szerintem ne aggódj ezen. Vagy, ha nem tudod simán elengedni, fordulj pszichológushoz. A te (és az apa) egészséges hozzáállásod a legfontosabb.
2023. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Ismerek ilyent, énekel :)
2023. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a kisfiúnak csak a heg látszik, az orvosnak kicsit másabb a szája - dehát az egyik 9, a másik 45-50, sokat változhatott ezalatt az eljárás
2023. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem a száj a lényeg! Hanem a szájpadhasadék. Valószínűleg a műtétig nagyon nehezen lesz táplálható emiatt. Vagyis nem szophat,csak speciálisan ehet.


Ha megműtik,akkor is látszani fog a heg. Csak hogy nehogy elhidd,hogy nem látszik.


Itt a gyk-n szeretik kisebbíteni a problémát sajnos, és inkább nem is adnak valós választ.


Pedig a dolog elkendőzése nem segít!

Most kell őszintén beszélni, hogy a kismama tudjon felkészülni!

2023. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!