Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ahol pár hónaposan valószínüsí...

Ahol pár hónaposan valószínüsíthető, hogy covidos lett a baba, tapasztaltatok később elmaradást?

Figyelt kérdés

Nálunk születesekor én az lettem, őt nem tesztelték, mert hőemelkedése volt csak, de nagyon zihált, stb. Most nem tudjuk még mi a baj, de nem fejlődött rendesen úgymond neurológiailag, vagy idegrendszerileg, vagy mi. Tehát mozgása rendben, 2.5 éves nem beszél, van hogy nem figyel, van hogy 50x mondom, akkor érti csak meg, folyton ugrándozik páros lábbal, folyamatosan mond 2 betűt ha valamit akar és nem tágít, nem lehet az ablakot kinyitni, nem lehet vele utcára menni, nem foghatom a kezét, nem vághatom a haját, körmét, minden szétborít, stb. Neurológus és házidoki tovább küldték, de ebből kb. mi lehet életkori, és mi kinőhető?

Ha koncentrál akkor 6db-os puzzlet kirak, megmutatja a színeket, testrészeit, pár szó van (mama,apa,apu,de sok mindenre 2 betű ahogy pl kezdődik, ví,tí,gyí,maa,tetó,tóta,vuvu,mimi,stb.) ha akarja csak akkor teszi meg amit kérek, nehezen zökkenthető ki, csoportos játékba, öljátékba nem vonható be, stb. Ha ígérek, pl olvasok mesét, ha beveszed a vitamint, akkor beveszi. Asztalhoz nem ül, mindig menne, intézkedne. Mostmár érdekli ha mutatok valamit. De vannak dolgok amik nagyon furcsák, pl játszótéren az apró kövekkel játszik, bottal a homokot túrja. Ez nem baj, tőlem is látta, mert mutattam neki, de a botot nem teszi le egy percre sem. Azzal szaladna, közben így sehova nem tud pl felmenni csúszda, maszóka, vagy megérinteni valamit, mert folyamatosan fogja. De pl korai fejlesztőben is kiszemelt mindig valamit, muszáj volt mindig fognia, de úgy nem tud nyújtott tenyérrel mászni, egyensúlyozni, stb.

Ti nagy bajt gondolnátok, vagy kisebbet? Neurológus szerint van valami, de nem tud biztosat, így nem is mondja, van ami csak 5 évesen derül ki. Hmmm. Volt valakinek hasonló a gyermeke? Mi lett? Változott sokat? Még 4 hó mire időpont lesz magánban, szakszoli még nem is jelzett. Tudtok esetleg jó terápiás célú mozgást, vagy hova érdemes menni?


2023. febr. 28. 17:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kérdés nem csak a covidra vonatkozik, hanem ahol pl ilyen volt a gyerek , s már nagyobb mit hagyott el, mi maradt? A korai fejlesztő azt mondja ha nem akarom mindig ugráljon a gyerek, vigyem hetente többször egyéni foglalkozásta, kb heti 30 ezer lenne 😒 aztán hogyan? Istenem, ennél rosszabb nincs is, mikor nem tudom mi lenne a jó.
2023. febr. 28. 17:41
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

A covid egy leguti megbetegedes, pont ugyanabba a torzsbe tartozik mint egy mezei megfazas. Megis mi a franc koze lenne a neurologiai elmaradashoz ?


Teljesen atlagos 2.5 evest irtal le.

2023. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

"ha akarja csak akkor teszi meg amit kérek, nehezen zökkenthető ki, csoportos játékba, öljátékba nem vonható be, stb. Ha ígérek, pl olvasok mesét, ha beveszed a vitamint, akkor beveszi. Asztalhoz nem ül, mindig menne, intézkedne."

Ezzel leírtad az én háromévesemet. Mondjuk az enyém leszarja a botokat, viszont a kövekért oda van, pláne, ha dobálhatja. Az öt éves nővérével úgy tudom őket elrángatni a játszótérről, ha azt mondom nekik, hogy hazafelé beledobhatnak 10 követ a folyóba.

2023. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem mi a kettő közt az összefüggés.

Ha azt írod, h pl aszmás, vagy a tüdejének van baja, azt elhinném.

De hogy ezeket hogy gondoltad össze, nem is értem.

De egyébként az én fiam is totál ezt csinálta 2 évesen. Most 4, és kinőtte.


16hónapos a lányom, 2hónaposan volt covidos. Semmi baja.

2023. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A covidnak szerintem ehhez semmi köze.

Terhességed alatt volt e bármi, van e a családban bármiféle tanulási viselkedési probléma? A hajlam örökölhető.

Nagyjából egy majdnem teljesen átlagos 2.5 évest írtál le.


Mellette dackorszak is jelentkezik.


Mivel nem tud rendesen beszélni valószínűleg frusztrálja, ezért nem tágít. Beszédkésés. 2.5 évesen azért már bőven 2 szavas mondatokban kellene beszélnie.

2023. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Covid? Annyiban érdekelne, hogy a csaladban többeket, köztük gyerekeket is idegrendszerileg érintett es nem léguti tünetekkel. Van aki idegösszeomlást kapott 12 évesen, van aki 2 év után sem érez szagokat, de van aki azóta rángatózik, stb. Nekem is millgammát mondott doki, mert olyan szagokat, ízeket érzek, amit előtte nem. Tehát egy csecsemőt is bezavarhat. Köszönöm, hogy nyugtattok.
2023. márc. 2. 02:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg ismerősöm, köztük rengeteg gyerek volt covidos. Senki nem tapasztalt ilyeneket
2023. márc. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Olyat személyesen nem ismerek, aki várandósság alatt lett covidos, vagy rögtön szülés után, de értem miért kérdezed. Nekem az unokanővérem kapta el az első változatot rögtön, neki utána egy évig minden végtagja folyamatosan zsibbadt, nem tudom hány neurológusnál járt. Most már rendben van amúgy, csak az idő segített neki. Arról nem találtam információt, hogy a babáknál vizsgálódtak-e. Nem is hinném, hogy kiderülne ezzel kapcsolatban bármi, mert azért elég sok gyereket érint ilyen-olyan lemaradás, nem lehet tudni az okát.

Amúgy amiket leírtál, annak nagy részét egy átlagos 3 éves is produkálja, a hajvágást sokan nem szeretik, az enyém is nehezen ül meg az asztalnál, ő puzzlet se szeret kirakni. Beszédindításra szokták ajánlani a TSMT-t is, nem tudom mennyire hatásos, én már hallottam sikertörténeteket.

2023. márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!