Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csinálnak, ha nem adatom...

Mit csinálnak, ha nem adatom be a többi oltást?

Figyelt kérdés
Érdekes, sok országban nincs ennyi kötelező oltás. Vannak teljesen felesleges oltások. 7 hónapos a babám. Az eddigi kötelezőket megkapta, de nagyon nem vagyok híve semmilyen oltásnak. Az ember immunrendszere azért van, hogy legyőzze a betegségeket. Csak támogatni kell, és nem az oltás a megoldás. Nagyon nem szeretném beadatni a többi oltást. Elveszik tőlem a gyereket, ha megtagadom?

2023. márc. 3. 09:48
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
90%
Hat erdekes, nekem a kinti baratnom mondta ezeket es elis kuldte, h a gyerek be van oltva, azt mondta kotelezoen s hogy ingyenes volt, ami itt tok draga 🤷 Akkor elnezest, lehet menni Angliaba, kerdezo, hajra :D
2023. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ingyenes a Bexsero es benne van az ajanlott oltasi rendben 2015 augusztusa ota. Itt a lenyeg az ajanlotton van, nincs kotelezo oltas soha senkinek.

Itt pl. a barnyhimlo a fizetos, ha valaki be akarja adatni.

2023. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tusom magyarorszagon hogy van,de itt nalunk ugy,hogy elso oltast 3 hosan,masodikat 5 hosan,harmadikat 11 hosan kapjak a gyerekek...15 hosan pedig egy negyedik adagot is kapnak,ami masfajta betegsegek ellen véd mint az elso harom.

Nalunk honap vegen lesz aktualis a 3.adag oltas.erosen elgondolkodtam rajta,mi lenne,ha nem adatnam be neki.(a 2.utan ket napig orditott a fiam,surgossegire is kellett vinni)de inkabb orditson ket napig,mint valami baj legyen aztan az en hulyesegem miatt.

2023. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem kötelező, mert máshogy hívják, meg nincs olyan pontosan életkorhoz kötve mint itthon. De közösségbe nem viheted az oltatlan gyerekedet ott sem. Szóval drága mulatság, mert vagy magántanulóként magad fizeted a tanárait, vagy megbírságolnak, hogy nem iskoláztatod a gyerekedet. Irány külföld! Javasolnám egyenest Amerikát, ahol az ötévesnek HKét hónap alatt adatták be a három hepatitis B t. Amiből itthon csak kettő kell és 12 évesen.
2023. márc. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
9%

Ha újra kezdeném, részletesen tájékozódnék az oltásokról.


Amit itt valaki írt, hogy régen hány gyerek élte túl a gyerekkort, az végezze el a családfája kutatását, mert az egy legenda, hogy milyen "sokan" nem érték meg a felnőttkort. Voltak ugyan járványok, amikor a család gyerekei mind elvesztek, de ez nagyon függött a népcsoport, a család higiénés hagyományaitól.


'920 körül volt egy spanyolnáthajárvány, azon kívül más nem volt. Ha meg nem volt járvány, csináltak háborút népességszabályozásra.


Én magam -mert oltás akkor nem volt rá- elkaptam a skarlátot, szamárköhögést, mumpszot, bárányhimlőt, mindent, ami volt. Otthon kifeküdtem, a leckét az ajtónál adták oda a szüleimnek az éppen nem beteg osztálytársak. Himlő ellen 1 oltást kaptam, akkoriban csökkentették, mert volt, akinek az osztályban 2 volt még.

Volt, amikor a fele osztály hiányzott, piros cédulák voltak otthon a betegek ajtajain, de az ismerős gyerekek közül nem lett senkinek baja a betegségtől. Egy gimnáziumi osztálytársról tudok, aki valamelyik hétköznapi betegséggel került a kórház járványosztályára, az is hamar kikerült.


A gyerekeim oltattam, a dokinéni ajánlására. MA már erősen meggondolnám. Kombinált oltást semmiképpen nem adatnék. Lehet kérni, hogy egyszerre csak 1 betegség ellen oltsanak. Már ha végülis az oltások mellett döntenék.


Amíg a népegészségügy nem biztosítja az erős immunrendszerhez a megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat a fejlődő szervezeteknek SEM, és úgy általában a lakosságnak sem, addig nincs erkölcsi joga a hatóságoknak erőszakolni az oltásokat, főleg nem a gyerekeknek.

2023. ápr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!