Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyerekeitek is ilyen betegesek...

Gyerekeitek is ilyen betegesek? Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Annyira el vagyok keseredve, mert a kislànyom hetente beteg. Szeptember végén kezdtük az ovit, tudtam hogy mivel közösségbe kerül sokszor lesz beteg de erre nem számítottam hogy ilyen sokszor. 1 hetet megy és beteg lesz, 2 hétig gyógyul itthon aztán újra 1 hét ovi és megint 2 hét itthon. Normális hogy még mindig ennyire beteges? Majdnem vége az ovinak és megtudnám számolni két kezemen hogy hányszor ment oviba. Ráadásul az orvosunk állandóan antibiotikumot ír fel neki, de nem akarok ilyen sokszor adni neki. Ti mit adtok a gyerekeiteknek, milyen vitamint vagy mi vált be? Én 10 csepp cebiont, 5 csepp vigantolt és marslakócskákból 2 db gumimacit adok, béres cseppet is próbáltam de nem hajlandó bevenni. Köszönöm a válaszokat.
2023. ápr. 30. 20:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Sok lesz a vigantol
2023. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%

Én semmi vitamint nem adok a fiamnak. Ő is szeptemberbe kezdte az ovit.

Pl február 10.óta nem hiányzott 1 napot sem. Elötte is kb havi 1x.


Sógorék is ennyi vitaminnal tömik a gyerekeket, náluk is 1 hét ovi, 2 hét otthon a menet. Pedig már nagycsoportos a nagyobbik.

2023. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem az 5 csepp vigantolt...

A béres cseppet tedd bele teába, nem érzi meg

2023. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Ja a gumimaci vitamint meg felejts el...semmire nem való
2023. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%
Lehet valami abbam, amit a 2-es ír. A lányom D vitaminon kívűl semmit nem kapott. 22 hónaposan lett bölcsőde, onnantól kezdve évente 2-szer 3 napot volt beteg. Már iskolás, a mai napig így van.
2023. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Ez sztem nem attól függ mennyi vitamint kap meg kap-e. Gyerek függő. Mi a bölcsit úgy kezdtük hogy semmi vitamin. Feszt beteg volt. Na elkezdtem vitamint adni. Semmi változás. Most már ovis és ugyan úgy állandóan beteg.

Ismerős ahogy ovit kezdtek elkezdte adbi ugyan úgy a vitaminokat mint én. 1,5-2 havonta beteg a gyerek

2023. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sok az 5 csepp vigantol? Kiszámoltam és az csak 2500 NE, szerintem az nem sok, én is 8000 NE szedek.
2023. ápr. 30. 21:17
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

18 éves korig napi 1 csepp cigányok az ajánlott! Ennyire felelőtlen szülő nem lehetsz!

Gyerekorvos, betegtájékoztató???

Nézz utána a d vitamin túladagolásnak!

2023. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem felesleges ennyi vitaminnal tömni, ha úgyse használ.


Szerencsére nem beteges a gyerekem, de azt gondolom, ez szervezetfüggő is, én se voltam beteges gyerek, a sógornőm meg az a típus, hogy mindent, de mindent összeszedett, és felnőttként is ilyen.


Persze nyilván függ ez az immunrendszer erősségétől is, én babaként pl. mindig kint altattam a fiam a friss levegőn, rengeteget voltunk kint a kertben, és egészégesen etetem, tehát pici kora óra igyekszem megszerettetni vele a zöldségeket, gyümölcsöket, sokat eszik belőlük, nyáron a saját veteméyesünkből, aminek valószínűleg alapból nagyobb a vitamintartalma, mint a bolti változatoknak.


Szóval, teszek érte, hogy ne legyen beteg, de valószínűleg ilyen típus is.

2023. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi van 1 csepp vigantolban, de 1000 NE ajánlott ovis gyerekeknek.

Én C, D vitamint, béres cseppet adok a gyerekeknek. Nem betegesek szerencsére. Antibiotikum kúra után vagy közben a protexin restore-t.

2023. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!