Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti elvinnétek a gyerekeiteket...

Ti elvinnétek a gyerekeiteket gyermek allergológiai rendelésre, ha többször volt már kruppos rohama?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves s 2x volt kruppos rohama, utoljára kedd éjszaka az ügyeleten kötöttünk ki. S ma reggelre megint be van rekedve, pedig még pipáztatom.

S arra gondoltam hogy el kellene vinnem ehhez a dokihoz. Meg azt hallodtam hogy irnak fel repectre inhalátort...igaz-e?

Elvittétek a gyereket ti?



2013. okt. 18. 10:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Jah és penészesedik a szoba, szerintetek van köze a rohamokhoz?

S a hidegpárásító jobban előhozza a penészt?

2013. okt. 18. 10:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezért NEM, mivel a kruppnak SEMMI köze az allergiához.

Vírus vagy baktériumfertőzés okozza.

[link]

2013. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha a szoba penészesedik, akkor én se nagyon mernék hidegpárásítót használni. Hiába mondják egyébként a párásítást, a múltkori nyirkos időben, 50% feletti páratartalmú gyerekszobánkban (és még ki is teregettem ott, mert észrevettem, hogy a lányomnak gyanúsan rekedtes a hangja, gondoltam, óvintézkedéseket kellene tenni), mégis rájött a roham éjjel. Ha egyszer összeszedi azt a típusú vírust vagy bacit, ami kihozza nála, akkor hiába a hideg, párás szoba, akkor is befullad. Ez az én tapasztalatom. Nekünk az orvos még nem ajánlotta az inhalátort, de én is hallottam róla hasonló cipőben járó anyukáktól, hogy érdemes beszerezni.
2013. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most megint egész délután rekedt a hangja.... már előre félek...
2013. okt. 18. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, lányomnak is többször volt már rohama most ősszel. Az biztos, hogy nem allergia okozza, hanem vírus vagy baktérium, és a kiszáradt nyálkahártya duzzad meg, ami a légzési nehézséghez vezet.

A penészt meg kellene szüntetni, és rendszeresen, szellőztetni, naponta (még) többször. Bár nem hinném, hogy a penészgomba növeli a kruppos roham előfordulásának esélyét, más légúti problémákat okoz.


A mi orvosunk a következőket javasolta: 18-19 foknál nem lehet melegebb ott ahol a gyerek alszik, vettünk hideg párásítót, ami 70% fölé tornázza fel a párát (gyerekorvos szerint 90-100 % kellene !). Rendszeres szellőztetés a penész megelőzése miatt (tavaly penészedett az ablak mellett a fal, most egyelőre még nem jött elő).



Lányom most kezdte a bölcsit, az a nézet, hogy az első tél a közösségben ilyen. A bacikat kivédeni nem lehet.

Rectodelt kúp nem használt semmit.

2013. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a napokban gondolkoztam, hogy kellene építeni egy sófalat a szobába... Mindenféle felső-légúti megbetegedés ellen hasznos lehet.
2013. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Tudom ezeket, természetesen naponta többször szellőztetek, este is. Van hidegpárásítonk is. Éjszaka nem fűtűnk.

Szóval próbálok mindent megtenni.... Csak amikor rájön húúúú de el tudok keseredni... hogy mégis...

2013. okt. 21. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!