Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Történt már, hogy valakit...

Történt már, hogy valakit kirúgtak a folyton beteg ovis gyerek miatt, vagy szóvá tette negatívan a munkáltató?

Figyelt kérdés

Ugye a kiscsoportos ovis időszak sokszor problémás a munkával összeegyeztetést illetően, mert a legtöbb gyereknek minden hónapban van valami betegsége, 2 hét ovi-2 hét betegség, stb. Mindenki ismeri a helyzetet.

Emiatt sokszor aggódnak az anyukák a munkahelyi rendelkezésre állás okán.

Nekem az a kérdésem, hogy vannak-e olyan történetek, amikor a munkáltató elbocsájtotta az anyukát mert rendszeresen otthon kellett maradni a beteg gyerekkel? Vagy minimum szóvá tette/megjegyezte negatívan?

Ha van ilyen, mi történt? Milyen munkahely volt, és hogyan küldték el, mit mondtak? Illetve mennyi idő múlva sikerült új állást találni?



2023. máj. 1. 10:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

A lányom 2 hetet jár,2 hetet nem. 7 éves,visszamaradt a nagycsoportban.

Szerencse, hogy váltott műszakban dolgozunk a férjemmel, és mindig valaki itthon van.

2023. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%

Én csak olyat ismerek, aki szerintem rájátszott, ezért is nem lett meghosszabbítva a szerződése, de még neki állt feljebb. Egyet köhintett a gyerek, azonnal táppénz. Addig maradt vele otthon, amíg 3 napig teljesen tünetmentes lett. Majd 2-3 nap munka, jaj, a gyerek mintha furcsán nézne ki, lehet beteg lesz, újabb egy hét otthon. Nem lehetett nem észrevenni hogy munkaundora van.

A gyerekem kiscsoportos kezdett szeptemberben, eddig 5 napot volt betegen itthon, azért ez nem általános hogy mindenki összeszed mindent.

2023. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%
12: légyszi, mondd el nekem, hogy hogy lehetséges, hogy ilyen keveset beteg a gyereked? Tényleg minden jóindulattal. ❤️ Én lányom szeptemberben kezdte az ovit, egy-két hét a maximum, amit megy. Természetesen úton született, anyatejes volt (sokáig), mindent megeszik, egészségesen étkezünk (ritkán fordul elő, hogy "bűnözünk" gyorskajákkal), adunk neki immunerősítőket is pluszban. Oviig egyszer sem volt beteg. Mégis mit csinálunk rosszul?
2023. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%

#12 vagyok. 2 évesen volt először beteg a lányom, amikor evett a szalmonellás kinderből. Nekünk is jó az immunrendszerünk, évente 1-2 alkalommal vagyunk betegek. Szerintem örökölt dolog, meg 2,5 éves koráig szoptattam, ebből 2 évet intenzíven. Nagyon sokat voltunk, vagyunk gyerekek között, naponta 4-5 óra jatszótér, ott mindenbe beleevett, koszosan, maszatosan saraztott együtt a fél lakótelep egész nyáron. Covid alatt is ugyanúgy kijártunk, nem vagyunk oltva, nem is kaptuk el, pedig kétnaponta boltba mentem, tömegközlekedtem a gyerekkel. Ezen kívül 6 hónapos kora óta hetente uszodába járunk.

Aztán 2,5 évesen lett újra beteg, megsimogatta a kengurút az állatkertben, majd kézmosas nélkül evett. Hasmenés.

Aztán 3 évesen ovi, ott pár nap nathával megúsztuk eddig. Szerintem csak annyit teszünk, hogy nem teszünk semmit, nem óvjuk kifejezetten a baciktól.

2023. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%

"Egyet köhintett a gyerek, azonnal táppénz. Addig maradt vele otthon, amíg 3 napig teljesen tünetmentes lett."

Ez nem munkaundor. Covid alatt kezdett bölcsit a kisebbikem, a nagyobb ovis volt. Amikor lehetett is járni, nulla tolerancia volt az intézmények részéről. Egyet köhintett bizony hazaadták és bizony vissza se vették csak min. 3 nap tünetmentesség után. Akkor se úsztuk meg 1 hétnél kisebb hiányzással, ha konkrétan semmi baja nem volt. Azóta ovis a kisebb, nagyobb iskolás.

Az ovi épphogy egy hajszálnyit enyhített a szigoron azóta is. Max. egy kis orrfolyás fér bele, több nem.

2023. máj. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%
Én meg anno tápszeres voltam és szinte voltam beteg. Ennyit az anyatej csodáiról 😂😂😂😂😂😂
2023. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
16: én is tápszeres voltam, és abban az időben kb. mindenki. Állítólag én se voltam beteg, de most a tápszeres és anyatejes gyerekek is UGYANÚGY elkapjàk az ovis vírusokat.
2023. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Emlékszem, hogy mikor annakidején elkezdtem óvodába járni én is mindig beteg voltam. Egy hét ott, két hét otthon.

Nálunk a munkahelyen még senkit se rúgtak ki ilyen miatt, viszont szerencséjükre tolerálják a gyereket, így a kisgyerekes kollégák gyerekei gyakran vannak bent. Ez úgy néz ki, hogy mikor már nem annyira beteg, de más nem tud velük otthon maradni, akkor behozzák 1-1 nap, a gyerek kap papírt és rajzolgat.

Volt egy olyan kolléganő, aki hasonló megoldás mellett folyton otthon volt táppénzen, mert hol az egyik ,hol a másik gyerek volt beteg. Mire 1-2 hét munka után visszarázódott volna, már újra otthon volt a beteg gyerekkel, így gyakorlatilag a feladatai vagy álltak vagy valaki csinálgatta helyette. Őt se rúgták ki, viszont nem kapott se fizetésemelést, se prémiumot, így sértődötten önként távozott.

2023. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel. 2015 óta vagyok a mostani munkahelyemen. 2019 szültem, 2021 elején mentem vissza.

1.5 évig bölcsis volt, alig volt beteg. Szeptemberben ovis lett, azóta állandóan :(

Idén január 1 óta is 19 napot már táppénzen voltam, illetve szabi-home office is volt pár betegség miatt.

Eszik sokat, levegőn vagyunk, már a Broncho Waxomot is elkezdtük.

Mikor lesz ennek vége?

Én is félek néha, annak ellenére hogy szeretnek.

Azzal nyugtatom magam, hogy ha elküldenének járna a 2 hónap végkielégítés, +45 nap felmondási idő, ez nettó 1.8 millió nekem. Plusz a 3 havi álláskeresési járadék, tehát nem maradnék jövedelem nélkül, és talan találnék könnyen munkát, bár gyerekkel nem egyszerű. Segítség 0, a férjem jobban keres, az ő munkája sajnos az elsődleges nálunk.

Most megint szipog, de viszem holnap oviba, egyszerűen nem lehet mindennel itthon tartani. Nem elég hogy télen ez van még nyáron is ez lesz???? Valaki mondjon valami biztatót 😁🙄

2023. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%

#12

30 fős kiscsoportos csoportba jár a lányom, kb mind beteg, több mint 10 szülővel beszélek, minden gyerek beteg állandóan... Volt már covid, hányás hasmenés, kötőhártya, skarlát, bárányhimlő, influenza járvány szeptember óta.

Volt hogy 30-ból 4!!! gyerek volt hetekig kb maximum a csoportban.

Más oviba járó barátok gyerekeinél ugyanez.

Nekem hihetetlen ez az alig beteg gyerekek, de őrült szerencse, nem ez az általános.

2023. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!