Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Történt már, hogy valakit...

Történt már, hogy valakit kirúgtak a folyton beteg ovis gyerek miatt, vagy szóvá tette negatívan a munkáltató?

Figyelt kérdés

Ugye a kiscsoportos ovis időszak sokszor problémás a munkával összeegyeztetést illetően, mert a legtöbb gyereknek minden hónapban van valami betegsége, 2 hét ovi-2 hét betegség, stb. Mindenki ismeri a helyzetet.

Emiatt sokszor aggódnak az anyukák a munkahelyi rendelkezésre állás okán.

Nekem az a kérdésem, hogy vannak-e olyan történetek, amikor a munkáltató elbocsájtotta az anyukát mert rendszeresen otthon kellett maradni a beteg gyerekkel? Vagy minimum szóvá tette/megjegyezte negatívan?

Ha van ilyen, mi történt? Milyen munkahely volt, és hogyan küldték el, mit mondtak? Illetve mennyi idő múlva sikerült új állást találni?



2023. máj. 1. 10:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
62%
19: én is vittem ma, jókedvű, kicsit szipog ő is .. De ez ma kiderül, ha egy kicsit is rosszabbodik, sajna megint meg kell oldani valahogy 🤷 ez van... Megértelek
2023. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nekem nem szipogott már reggel, de sajnos ez se jelent semmit, bármi lehet ezután is 🤷🏻‍♀️😂 Ráadásul holnap temetésre megyünk, nagyon közeli hozzátartozó, pláne jó lenne, ha menne holnap is. Este meglátom hogy alakult. Legalább jó idő van, mennek udvarra sokat.
2023. máj. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Ismerek olyat akit igen, közigazgatásban. Persze hivatalosan "bizalomvesztés" volt az indok. Egyedülálló nő 3 10 év alatti gyerekkel.
febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#19 vagyok

Válaszomra 2 hónappal kirúgtak, júliusban..

Hála ég. Megkaptam a végkielégítést, többet is, 1 hét alatt találtam másik munkát, full HO.

Gyerek azóta kevesebbet de még mindig gyakran beteg de itt már nincs vele gond :D

febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
62%
24: szerencsés vagy! Sajnos ahol én élek (Fejér megye déli része) itt gürizni kell a sz***ros havi 230 nettó fizetésért is a gyárban, mert ha kicsit is sántít a darabszám akkor kirúgnak és veszik fel helyetted a filippínó, mongol vendégmunkásokat. És igen itt betegen is megy a gyerek oviba, suliba. Sajnos a nagyszülők egy jó részét itt elvitte a covid (a térségünk az elsők között volt a halálozásban) és Apa is műszakozik, itt nem tudod megoldani a gyerek felügyeletet. Hihetetlen, de kérdezz meg bárkit aki az Enying-Sárbogárd-Simontornya háromszögben él. És igen, szerencsés az akinek olyan tudása van, hogy tudja vállalni a full home office-t. (23 voltam)
febr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!