Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tudnátok nekem segíteni...

Ksz0101 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy Magyaroszágon milyen oltásokat kapnak a gyerekek? Kötelező és nem kötelező.

Figyelt kérdés

Mi Németországban élünk, itt született a kisfiam, aki most négy hónapos.

Még a terhességem alatt beszélgettük a sógornőmmel, akinek szintén van két kisfia.

Ő akkor azt mondta nekem,hogy Németországban a gyerekek nem kapnak meg minden védőoltást , úgy, mint Magyarországon. Ha esetleg mi valaha haza szeretnénk költözni,akkor az én fiam csak úgy mehet közösségbe,hogy megkapja az elmaradt oltásait.

Én, utána olvastam az interneten, kértem a gyerekorvosunktól egy prospektust,és nem találtam eltérést az oltások között.

Kérlek segítsetek.

Kicsit aggódom,hogy a fiam nem kap meg valami fontos oltást, amit esetleg megkaphatna,ha nem Németországban élnénk.


2023. máj. 4. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Németországi oltásokról biztos van információd.


Én gyerekorvossal egyeztetnék, mert lehet, hogy a sógornőd csak okoskodik.

2023. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt a Magyar lista.

[link]

Itt a német.

[link]

A fő különbség az, hogy Németországban nincs az ajànlott listán a BCG. Magyarorszàgon max 1 éves korig pótolják.

Németorszàgban egy kötelező oltás van, az első adag MMR. Az is max 3 éve kötelező, előtte a választható listàn volt.

2023. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt az összehasonlító táblázat. A fentieken kívül Netországban a rota az ajánlott oltások közt van.

[link]

2023. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs információm a BCG oltádról. Mennyire "szükséges"?

Augusztusban megyünk leghamarabb Magyarországra, akkor esetleg be lehet adatni a gyereknek?


Ha jól értelmezem, akkor tulajdonképpen itt is megkaphat minden oltást, amit Magyarországon. Tehát "nem maradunk" le semmiről.


A Rota vírus ellen megkapta az oltást.

2023. máj. 4. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon sok orszàgban nincs a BCG az ajànlottak közt. Ha nem hajlèktalanok közè, vagy Indiàba viszed, akkor teljesen felesleges. Viszont ha tèged megnyugtat, akkor baedathatod Magyarorszàgon.

Kicsit túl van tolva szerintem az oltàsok fontossaga. Nàlunk Angliàban (meg gondolom sok màs orszàgban is) sok az oltatlan gyerek, mègsem betegesebbek ès nem magasabb a halàlozàsi aràny, mint azokban az orszàgokban, ahol nèmelyik oltàs kötelező. Inkàbb ott vnnak veszèlyben a gyerekek, ahol nincs tiszta vìz, èlelem ès alapvető gyógyszerek.

2023. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Az utolso mondatodon azert jot mosolyogtam. Nemetorszag egy nagyhatalom, Mo. meg sereghajto balkan, szerinted mi olyan fontos lehet ami a balkanon van, de fejlett orszagban nincs ? Ugyan.


BCG oltas Nyugat Europaban a legtobb helyen mar nincs, ahol en lakom ott sem, szuksegtelen, mar nem az 1900 as evek elejen vagyunk.

2023. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: pedig még mindig vannak TBC-s betegek
2023. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

7-es, igen , de van antibiotikum. Mikor belehaltak a TBC-be, akkor meg nem volt. Ahol meg veszelyes, az a 3. vilagbeli orszagok, ezert is javasoljak Nyugat Europaban az oltast azoknak akik utaznak ilyen helyre. A tobbiek nem kapnak.

Mo.-n egyszeruen meg uzlet, azert adjak meg mindig.

2023. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért messze nem ilyen egyszerű a kezelésük. Hosszadalmas, rengeteg gyógyszer kell nekik és közben el kell különíteni őket. Találkoztam párral.
2023. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!