Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adattál be nem kötelező...

Adattál be nem kötelező oltást a gyerekednek? Miért, nem aggódtál mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés

2022. jún. 24. 08:50
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%

Adattam. Az a mini százalékos rizikót nem tekintettem fenyegetőnek. Bízom az orvostudományban és pl a rota oltásnak hálás vagyok, mert a lányom elkapta ugyan, de azok az ovistársak, akik nem voltak ellene oltva, egytől egyig kórházban voltak miatta nagyon rossz állapotokban.

Szóval nem, nem kételkedem az oltások biztonságosságában. Ugyan nem minden nem kötelezőt kapnak meg a gyerekek, de amit fontosnak gondolok, azt igen.

2022. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%

Igen, mindkettőnek.

Nem aggódtam, nem is lett semmi gond.

2022. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
13%
Nem adattam,csak a kötelezőket!Épp elég volt az is.Régen nem volt ennyi oltás,nem látom sok értelmét !
2022. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
87%

Minden ajánlott, de nem kötelező oltást beadatunk a gyerekeknek. Az oltás következményeitől nem félek, eddig semminek sem volt, én is kaptam milliót, azoknak sem lett következménye, attól viszont félek, hogy mi lenne, ha oltás nélkül kapná el a betegséget (gondolok itt pl a Bexsero oltásra, jó drága, de ugyanakkor ha agyhártyagyulladást kap az 1 éves és emiatt tartós károsodást szenved, az sokkal ijesztőbb és drágább, mint 2x beadni neki egy szurit).

Tudom, hogy most a Covid kapcsán nagyon megnőttek az oltásellenes hangok, de én nem gondolom, hogy egy oltással olyan hatalmas nagy károkat lehetne okozni, ellentétben a védelem nélkül elkapott betegségekkel. Az orvostudomány már elég fejlett és elég szigorúan is nézik ezeket a dolgokat, nem fognak bizonyítottan káros anyagot engedélyezni. Összeesküvés-elméletekben meg nem hiszek, szóval nem nagyon látom okát, hogy miért ne adassak be minden elérhető védelmet a gyereknek, akit szeretek és meg akarom óvni a bajtól.

2022. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
10%
Nem adattam. Nàlunk nincsenek köteleőt, tehat semmit sem kapott.
2022. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
8%
*kötelezők. Ès nem aggòdtam, a XXI. században vannak kevèsbè rizikòs mòdszerek a betegsègek megelőzèsère ès kezelèsère.
2022. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
77%

3. Nyilván nem látod…

6. Mondjuk a lélegeztetőgép?

2022. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
89%
Na a hármast sem az eszéért vették el… régen el is patkolt a megszületett 8 purdéból 5 olyan betegségekben, amit ma már egy oltással megelőzhetsz, vagy néhány szem antibiotikummal gyógyíthatsz. Komolyan nehezen tudom elhinni, hogy ennyire gyenge értelmi képességű emberek is vállalnak gyereket. Debil.
2022. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
57%

Adattam

Mivel évek/évtizedek óta forgalomban vannak igy már lehet látni a ha van következménye.

Covid oltást én nem adattam be mert nekem az még nagyon friss és elkapkodott oltásnak tűnki. A szüleimet támogattam a covid oltásban. Sajnos egyre több személy van a környezetemben akinek valószínű, hogy vannak következményei az oltastól.

2022. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
86%

Rotát kapott csak, bexsero két hét múlva jön.

Én felnőtt fejjel voltam rotás, nem akartam, hogy ezt a gyerek is átélje.

Ezerszer inkább szülök mégegyszer, mint az a pokoli éjszaka hányva-fosva-ájuldozva fetrengve a wc kövén.

2022. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!