Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Láz, hányás után egy nappal...

Láz, hányás után egy nappal ez elegendő étel, ital?

Figyelt kérdés

Kisfiam (4 éves múlt kicsivel) tegnap reggel kezdett hányni. Igazából 3 kisebb hányás jött ki, rögtön reggel, 2 ora leforgása alatt. A harmadik már a kinált folyadék volt igazából. Aztán itatgattam még egy piritóst is megevett, nem is jött vissza semmi. de délutánra 39,2-re szökött a láza, így akkor sokat ivott egyszerre 5-7 dl pár óra alatt. Majd lefektettük aludni, és éjfélkor szinte az egész délutáni folyadékot kihányta.

Be is lázasodott még éjjel, azt csillapítottam és ennyi.

Ma viszont már nem volt lázas (és egyenlőre nem is hányt) megivott valamennyi szörpöt (kb 2 dl), 1 hipp ORS folyadékot(2 dl), és még 2-3 dl almalevet. Tudom nem sok, de inkább a biztonságra mentünk. Volt vizelete, széklete (normális) ma már. Mellette megevett 1 fél kiflit piritósnak és kb egy csomag ropit. Nagyon mást nem kért, én meg nem erőltettem. Egész nap igyekeztem kortyonként itatni, inkább kevesebbett és falatonkent kinálni, de igazábol úgy fogyasztott ahogy jólesett neki, csak felügyelettel.

Jókedvű volt, délután 3 órát aludt, láztalan volt egész nap. Szerintetek kb elég volt amit ma bevitt így egy nagyon rossz hányós, magas lázas nap után?


2023. máj. 8. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elèg.
2023. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remelem🙏
2023. máj. 8. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert ha nem lett volna elég, mit csinálnál?
2023. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj..semmit. De gondolom ha itt jarsz, te is édesanya vagy, és lehet hogy neked több a tapasztalatod is mint nekem. Jó olvasni, visszajelzést kapni, hogy kb ez így ok volt, innen pl holnaptól tovább tud javulni.

Nekem pl nagy dilemma a hányós betegség. Ezelőtt egyszer kapta el a gyerekem és fogalmam se volt se az itatasról se semmiről. Nyilván szeretném hogy egyre jobban legyen. 😏

2023. máj. 8. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanez volt ma a 7 evesemmel.

Gyerekkorhazban dolgozom-igy mondom mint szakmabeli, hogy igen, eleg a folyadek.

DE arra nagyon figyelj, hogy barmikor hany, az utolso hanyasi epizod utan 2 oraig SEMMIT nem adunk. Majd 2 ora utan ha nem hanyt, lehet kezdeni a folyadekot, kortyonkent ! Tehat 30 perc-1 korty. Ha tobbet adsz, persze, hogy ujra hany, nem szabad. 12 oraig az utolso hanyasi epizod utan , csak igy 30 percenkent egy-egy korty. Nem decikkel megitatni, mert attol ujra hany.

2023. máj. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!