Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GAL babaváró vitamin elegendő...

GAL babaváró vitamin elegendő a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem,hogy ugye sokan szedik a várandós vitaminokat , én a 8.hétben vagyok és a GAL babavárót szedem. Elegendő ez a terhesség végéig folsav szempontjából?

Köszönöm a válaszokat, első baba 😊



2023. márc. 31. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Igen


De vas nem biztos.. magnézium, calcium tuti nem


( én is azt szedem)

2023. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Terhesség alatt terhes vitamint szedj, ne babavárót. A GÁL babaváróba sok az A vitamin, ami nem feltétlen a legjobb terhesség alatt. (Persze ennyitől baj nem lesz, de a terhesvitaminba több olyan vitamin van amire szükséged van terhesség alatt)
2023. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A folsav szempontjából elég, abból ugyanannyi kell tervezéskor, mint utána az első trimeszterben. A kalcium, magnézium nem elég, de az semelyik multivitaminnál nem elég. Nekem a vas is elég volt.
2023. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Gal Babavaronak csak a neve Babaváró, valójában egy teljes értékű várandós vitamin.

A magas A vitamin tartalom csak akkor gond, ha kevés mellette a D-vitamin, itt viszont mindegyik optimális mértékben van jelen, erről van a fejlesztőnek, Szabó-Gál Bencének egy írása is, keress rá.

A vas hiány esetén tévhit, hogy feltétlenül vasat kell szedni, sokszor elég az étrenden változtatni, több C vitamint szedni, mert legtöbbször a vas hasznositasa a probléma, ajánlom ehhez Perjes Kinga írásait, célszerű inkább laktoferrint szedni, ha ilyen baj lenne.

Amit viszont javasolt szedni mellé, és ez rajta van a tájékoztaton is, az a C vitamin és a Magnézium.

2023. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Elég. (Nem, nem fogod túladagolni az A vitamint sem.)

Kalciumot ne szedj pluszban, magnéziumot igen. De ne az ilyen Magne B6 és társait, mert azt szedheted raklap számra, nem fog felszívódni. Vasat se! szedj, ha nem volt mostanában nagyobb vérvesztésed, de gondolom nem volt. Igyekezz természetes forrásokból bevinni.

2023. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :)
2023. márc. 31. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!