Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Már 2 hete náthás, mit tudtok...

Már 2 hete náthás, mit tudtok ajánlani orrspray helyett?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiamnál 2 hete kezdődött nátha, eleinte csak el volt dugulva az orra, ezért alváshoz nasivin kids orrsprayt használtam neki, mert különben állandóan felébred, hogy nem kap az orrán levegőt. Nagyon nehezen indult meg neki kifelé a takony, 1,5 telt el szinte. Most rengeteg váladék jön az orrából, állandóan tele van neki, fújja egész nap. Nagyon hatékonyan tudja kifújni, nem kell már neki szivatnom. Viszont mivel már majdnem 2 hete használom neki az orrsprayt abbahagytam, mert ugye ehhez hozzá lehet szokni. Mist viszont így szörnyen alszik szegény, mert alig kap levegőt. Mikor altatom kifújja, de kb fél óra múlva újra tele van neki, mert nincs mi összehúzza a nyálkahártyát. Milyen ötletetek van? Hogy alhatna jobban? Ti mit használtok?

Náthás kívül semmi baja nincs, de ez nagyon elhúzódik neki. Tengervizeset légyszi ne ajánljátok mert gyakorlatilag semmit nem ér.



#nátha #orrspray #orrdugulás #Elhúzódó nátha
2023. máj. 10. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A nasivint csak egy hétig lehet használni, mondjuk ha csak az esti alváshoz használta, talán nem gáz annyira. Én most salvus vizes permetet használok ( [link] ), nálunk is ez volt: két hétig ömlött az orrából. Párszor fújtam neki ebből a salvus vizesből, és már elmúlt neki. Illetve a doki ezt ajánlotta: [link]

elég drága, de nagyon sokat volt beteg a lányom, és nehezen gyógyult, most ezt kapja és meggyógyult végre :)

2023. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Segíteni nem tudok, csak kíváncsi vagyok a válaszokra. A lányom február vége óta egy merő takony. Túl vagyunk már 3 antibiotikum kúrán(illetve a harmadikat csináljuk éppen szombat óta), 2 üveg antibiotikumos orrsprayn. Nem múlik a takony. Néha belázasodik meg torokgyulladása lesz, ilyenkor írnak fel neki antibiot. A többi tünet megszűnik, a sárga takony marad. Rohadt idegesítő már.
2023. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és salvus vizzel inhalálás, takonykóron is segít, illetve alvás alatt hideg párásító, esetleg salvus vízzel.
2023. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nasivint csak alváshoz használtam neki.

Köszönöm át eddigieket. Neki szerencsére nem színes a váladék teljesen áttetsző.

2023. máj. 10. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Aerius vagy lordestin szirup esetleg?
2023. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tengeri sós orrsprét
2023. máj. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!