Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha autizmussal diagnosztizáljá...

Ha autizmussal diagnosztizálják milyen pozitív és negatív dolgokat hoz magával?

Figyelt kérdés

2.5 éves, sok helyen jártunk, mondenhol felmerült, de még sehol nem írták rá, csak a kevert specifikus spektrum zavart, viszont kaptunk időpontot Vadaskertbe.

Ha ott azt mondják, hogy a neurológus, és korai fejlesztő gyanuja nem csak gyanu, hanem tényleg autizmus, akkor mi lesz utána? Ovi? Suli? Terápia javaslat? Igényelhető valami? Nálunk szakszolgálat szerint átlagos gyermek, de vannak olyan dolgai, amik miatt nagyon valószínű. Milyen hátránya lehet ha pl jól funkcionál, de papírja van? Ha később okos, inteligens fiú lesz, és papírja van róla, járhat-e normál suliba? Minden sztori, lehetőség érdekel. Nagyon nem látom át. Én kérvényeztem szakszolgálatnál is. Tehát elvileg le is mondhatom? Magánfejlesztésre és magán ovoba is el tudom vinni ha kell. Mi lenne neki a legjobb?


2023. máj. 31. 16:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
48%

"ne legyenek nagy tévképzeteid, egyrészt csak súlyos esetben írnak ki 5-öt,"


Kösz, hogy megpróbálsz meghazudtolni, de saját tapasztalat.

Vidéki, megyeszékhelyi sima integráló állami iskola és nem súlyos autistának is megadják az 5-öt.

2023. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Kérlek ne veszekedjetek! Én megkérdeztem, hogy ha bölcsibe iratom, akkor szakszoliban megszünik az egyéni, ott pedig mikor tudnak kimennek, de mivel még nincs komoly diagnózis szerintük, így kitudja, így meg a 45 perc helyett majdnem 2 órát lehettünk ott mind a 2x. Nagyon kedves kis hölgyet kaptunk és látni hogy hozzáértő, utána is néztem, hogy tervez és publikál meg minden gyermekeknek dolgokat, és szeptembertől viszi a gyermekemet brg vagy mi a neve a vizes fejlesztőnek. Tehát szerintem mi most kifogtuk. Alkalmazkodik is, mondta ha nem érünk rá szóljak mikor mehetünk. A fiam lekenyerezte. Megpuszilta csak úgy és mondta neki hogy szee

Ismerem az ovikban az igazgatókat, így ovi előtt körbejárok, hogy hol kaphat legjobb fejlesztést. Akkor is kérni fogom, ha esetleg erősködnek, hogy nem kell, mert jogom van hozzá. Nem szeretném ha visszaesne bármikor. Ja és tsmt nem kell, mert ez meg dszit azt mondták a kettőt ne. Na akkor már ezt is tudom. Még minden olyan zagyva.

2023. jún. 5. 16:55
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
Én nem latom a leirtakban, hogy miért lenne autista gyanús. A dszit nekünk kidobott pénz volt, de lehet, hogy aki tartotta az nem volt a helyzet magaslatán. Mert szerintem attól amit ő tartott senki nem fejlődött volna, ellenben a tsmt bejött nagyon.
2023. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Sokat tapsol ugrálva, csikorgatja a fogát, beszéd nehezen indul, csettintget néha zene nélkül is, sokszor egymás után mondja ugyanazt a szót, vagy eldöntendő kérdésre gyakran nem igent vagy nemet mond hanem a kérdes igéjét megismétli pl lecsücsülsz? Csücsü. Szereted? Sze.

Séta közben minden házba be akar menni, hogy ott lakik a mamája. Sokat pörög, néha befogja a fülét, nem engedi levágni a haját, sokkot kap azalatt a 10 perc alatt, de remegve sikolt, nem fogadja el az irányítást, hogy pl játszunk olyat, hogy ezeket pakold be oda, hozd ide, mert ha nem ő találta ki akkor visít, és csak nagy nehézségek árán sírva követ utasítást, vagy máshogy megközelítve, vagy jutalomért. Sokszor olyan, mintha nem értené amit mondok, de gyakran meg mintha olyat is értene amit nem gondolnék. Pl elolvasok egy mesét és belekérdezek mi kell a növényeknek? Víz. Milyen virágot ültettek? Sárga. Olyan mintha 1-2 óra fentlét után lemerülne az agya.

Amit régen játszott, vagy szereti az megy. Most pl oldalára állítja az összes járművét. Kirakja az összes képet hogy egyszerre lássa őket. Ilyesmi. Vagy ez nem olyan jellegű?

Azt mondta a felmérésen a csaj, hogy a 2 évvel ezelőtti teszten fel sem merült volna, de a mostani teszten nagyon gyanús.

2023. jún. 6. 01:59
 25/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem minden két és fél éves ilyen, nyilván nem követi minden utasitasodat egy ekkora gyerek, meg nem ért mindent. Nem lehet, hogy kicsit sokat vársz tőle? Bölcsis gyerek, nagyon pici.
2023. jún. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
31%

Csak pislogok. Ennyi??? Ennyi alapján kevert specifikust kapott? Agyrém.

Ennek az ezerszeresével nem kaptunk. Majd kinövi. Egy részét valóban "kinőtte" rengeteg szenvedés árán, de még így is bőven több maradt. És most 7 évesen küldenek újra, hogy "derítsük már ki mi a baja, mert nem létezik, hogy nem az".

Kösz. Voltunk már ezer neurológusnál, neuropszichológusnál, gyógypedagógusnál, gyógytornásznál, konduktornál, logopédusnál (mindből magán és állami egyaránt), szakszolgálatnál is háromszor. Szó szerint milliókat költöttünk a fejlesztésére, 3 hetes kora óta NULLA állami támogatás mellett, mert hogy "határon van, nem az, ne akarja anyuka rányomni a bélyeget...".


És akkor máshol ilyen semmire már kevert jár???

És olyanokat sorolsz, ami kicsit sem gyanús.

Pl: ez:

"lecsücsülsz? Csücsü. Szereted? Sze."

Mi nem jó ebben? Normális beszédfejlődés része.

Ez NEM echolálás!

2023. jún. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Az sem echolálás, hogy séta közben egyhuzamban azt mondja amamaamamamama,vagy csak akkor hagyja abba és mondja a következő szót ha én is kimondom? a boltok logói miatt megőrül, tudja az abc-t és ugyanazt a zenét szeretné egész nap hallgatni? Vagy hogy egyik napról a másikra sikitt dolgoktól, amit szeretett pl fürdes, vagy egy meseköny? 2 éves kora után kezdett mutogatni, majd bólogatni, a kressztáblákat imádja, pörgeti az autók kerekeit, 2.5 éves elmúlt mikor megfogta a kanalat, csak az abc-re sétált, rángatózott 8 hónapos koráig keze-lába, rázta folyton a fejét, repkedett, de hál Istennek ahogy mondod már egy millió ft-nyi eszköz van itthon, és egyre csökken a tünet. Tegnap felfedezte hogy a gonge tölcsérben tud pörögni, de még mindig nem ül rá egy járművére sem. 2 évesen hagytuk el a pépeset, addig fulladozott, hipotón nyakkal született, nem volt szopóreflexe, nem fogadott el cumit, se üveget, szinte a szájába fejtem a tejet. Nem figyelt sokáig a nevére, oda sem fordult sokáig. 2 éves kora után volt egy olyan szintű fejlődés, hogy azt mondtuk na talán, de mindig lemaradottnak látjuk. Neurológus is azt mondta nem bélyegzi meg, menjünk tovább, de valami van, lehet hogy rajta van a spektrumon, mondta ezt úgy, hogy ott neki a gyerek mindent megcsinált mi meg csak sasoltunk, hogy ez a mi gyerekünk? Szakszoli is azt mondta, hogy összességében átlagosra jön ki, de csak mert okos. Sokáig le sem ült, de soha. Az etetőszéket is hátrafeléfejelgette. Nade látod a múlt időket, tehát igen leül asztalhoz kanállal enni. Fejlődik, csak lassabban. Sokszor nem a kérdésre válaszol. Nem grimaszol sosem, max a szemöldöke mozdul, vagy nevet. 3hónaposan szemészhez is elvittem, mert csak egyik kezét hozta szem elé, féloldalt kúszott, nem nyúlt tárgyakért, bólogatva mászott, fejelte a járólapot, oldalrabillentett fejjel ment, ............ De tényleg az vígasztal, hogy egyre kevesebb dolog van. Én nem akarom ráhúzni, csak pont azt nem akarom, hogy elnézzenek valamit, ezért viszem Vadaskertbe. Mondják meg mit segíthetek és hogyan. Nem kell hogy autizmust állapítsanak meg, sőt ha a határon van, és lehet a doktornővel egyezkedni, akkor megmondom, hogy visszamegyünk mégegyszerfél év múlva és nézze meg akkor, hogy mennyit fejlődött, milyen az állapota. Mondjon egy olyan fejlesztési lehetőséget, amitől jobb lehet az elmaradottabb területein, és megoldom valahogy, de segítsen javulnia.

Egyébként mivel magán vizsgálat, ezt be kell mutatnom valahol? Mert szakszoli decemberben küldene megyei kivizsgálásra autizmus miatt, és kiváncsi lennék ott mit mondanak. Ha megmutatom a Vadaskert papírt valószinű már nem küldenek sehova. Azt se tudom mi van. Vagy az állami is látja majd gépen, hogy voltunk Vadaskertben?

2023. jún. 6. 10:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!