Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magán gyermek pszichiáter...

Magán gyermek pszichiáter adhat szakvéleményt?

Figyelt kérdés
Ha nem sztk-s pszichiáterhez megyünk, neki is van jogosultsága szakvéleményt adni, diagnózist (autizmus spektrum zavar) fel állítani? Az általa adott dokumentumot is el fogadák pl a szakértői bizottságnál, vagy a pedagógiai szakszolgálatnál? Vagy kötelező a területileg illetékes pszichiáterhez menni( egyáltalán nem jó véleménnyel vannak róla, és nekem is negatív a tapasztalatom)?
2023. jún. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Amikor először mész, akkor elfogadják a magánt is(főleg mivel sokan rendelnek államiban is), de ha külön kérik, hogy körzeteshez menj, akkor csak a körzetes jó.. Nekem azt mondták bpn hármat fogadnak el, a heim pált, a vadast meg az auti alapítványt(ami már állami is), de szerintem csak kifejezetten szemét nőt kaptunk, aki szerint auti a gyerek, szerintem meg nem(és másik doki szerint sem).


Egyébként simán nyugodtan, még gyógypedes meg fejlesztős véleményt is figyelembe szoktak venni, auti diagnózist meg felállíthat bármelyik pszichiáter. Azt hiszem a kedvezményes papírral van olyan, hogy nem tölthetik ki(GYOD, tartós beteg)

2023. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk (dunántúli megye), csak a saját pszichiáterünk véleménye alapján adunk autizmus diagnózist, hiába hoz valaki akár Vadakertit is.
2023. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez miért van így? Annyiszor hallani , hogy egy adott orvosról megoszló vélemények vannak, ha eleve nem szimpatikus a szülőnek,ezáltal a gyereknek sem lesz ,mert megérzi a szülő ellenérzését úgyis, akkor miért nem fogadható el, hogy szabadon választ orvost a szülő, akiben megbízik, (akár magánba)? Csak kíváncsiságból kérdem. Ugyanolyan szakember ,gyerekpszichiáter más is,nem csak a körzetis
2023. jún. 20. 06:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Adhat, de sokra nem mész vele, ahhoz, hogy hivatalos helyen elfogadják, kell egy állami szektorban dolgozó szakvélemény is. Az oka egyszeru: magánban bármiről kapsz szakvéleményt, ha eleget fizetsz
2023. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze...de ki akarná direktben rá húzni a gyerkére h autista vagy aspergeres. Ez pont nem az a kategória. Csak szeretném ha rendesen megvizsgálnák és valós diagnózist állítanak fel.

De akkor az adott pszichiátert kell meg kérdezni, hogy elfogadják e az ő általa ki adott papírt, mert ha nem, akkor minek fizessek, ha hiába vizsgálja meg rendesen ,nem ér semmit a véleménye..

2023. jún. 20. 07:18
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nálunk a Szakértőiben van állandó pszichiáter, s az ő véleménye csak ami mérvadó. Magán véleményt én úgy tudom sehol sem lehet elfogadni (ezt törvény mondja ki). Más megyéről, Pestről nem tudok nyilatkozni, hogy ők kinek a véleményét fogadják el, ha nincs saját pszichiáterük, de magánt biztos, hogy ők sem.
2023. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6os, ez nem igaz. Biztosan elfogadják az Auti alapítványost(régen csak magán volt), meg a vadaskertit is, utóbbinak régen volt magán és állami része is.


És a saját pszichiáterük szökőévente egyszer néz csak a gyerekre. Nálatok más a rendszer, mi háromhoz tartoztunk, két budapestihez és egy agglomerációshoz eddig, az egyik budapesti és az agglomerációs ugyanaz, a másik budapesti közölte, hogy válasszak 3-ból, de ugyanannál a szakszolgálatnál tartoztunk másik nőhöz is, aki minden területen más volt.


Nem tudom papíron hogy írják, de gyakorlatban szerintem az van, hogy megkapod a magánpapírt, pszichiáterükhöz viszik, aki megírja az alapján, hogy valaha látta volna a gyereket. Amúgy az enyém állami pszichiátrián így kapott reizendsnél auti diagnózist, a doktornőt, aki papíron diagnosztizálta, nem is láttuk, azóta a rezidens már doktornő..


Szóval nyugodtan szerezz papírt, egyébként a legtöbb dolgozik államiban is. Vannak anyukák, akik a kisproblémás gyereket is diagnosztizáltatnák, ismerős úgy akarja egymibe rakatni a gyereket, hogy különösebb problémája nincs, csak anyuka látja bele, mert kicsit ügyetlenebb a gyerek(pl leeszi magát) meg sok butaságot fecseg, mert akkor sok fejlesztést kapna meg támogatást és igazolást nyerne milyen nehéz is azzal a gyerekkel, mikor csak egy kicsit lassabb és minimálisan ingerlékenyebb. Na mindegy, olyan nagyon sokfajta ember van, normálisan diagnosztizálni csak akkor lehetne ha a gyerek egy hetét felvennék kamerával és végignézné valaki apró részenként kielemezve, táblázatba gyűjtve, súlyozva az infókat. Magánban és államiban is számíthatsz 1 óra alatti vizsgálatra.

2023. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy Dani ja!
2023. jún. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!