Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi lehet a gyerek gyakori...

Mi lehet a gyerek gyakori légúti megbetegedésének az oka?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiam télen nyáron légúti megbetegedésektől szenved kiskora óta. Tavaly megvolt az orrmandula műtét is. Egyszerűen kimerítő hogy állandón köhögés csillapítón, hurutoldókon kell élnie. Kipróbáltunk többféle vitamint is.

Volt allergia teszt is. Mostmár tényleg kifogytunk az ötletekből mi lehet a baj nála.

Egyszerűen borzalmas :(

Itt van 35fok és még mindig inhalál,köhög,szirupokat szed..


Szívesen veszem a jó tanácsokat, ötleteket mert én teljesen elkeseredtem..



2023. jún. 22. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Asztmás nem lehet?

Mi ugyanezzel elmentünk egy jó tüdőgyógyász orvoshoz, felírt asztmapipát, azóta jó a helyzet. Persze nem minden gyerek egyforma, de egy magánorvost javaslok, aki nem felületesen nézi meg.

2023. jún. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is hasonló a helyzet. Amíg oviba járt mindig elkapott valamit így azt gondoltam "normális" hogy folyton hurutosan köhög. De lassan 1 hónapja nem jár oviba, itthon van velem és most is megy a hurutos köhögés. Mas tünet nem nagyon van. Néha reggel orrfolyás. Én nem adok rá semmit, mert eddig semmi nem használt. Külföldön vagyunk, köhögésre való nyalóka van csak nálunk. Utanaolvastam a neten, allergiát és refluxot írtak. Nálatok van más tünet?
2023. jún. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Molekuláris allergia vizsgálat volt? Vagy sima?
2023. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az allergia teszt negatív lett,de ettől még tünetel csomó kajára. Ételintolarencia teszt alapján kizartuk q tojást,tejet,glutént azóta nem náthás. Ajánlom a tesztet.
2023. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dohányzik valaki a családban?

Van padlószőnyeg?

Van háziállat?

Mindegyikre tudok saját példát, amikor ilyen furcsa oka volt.

2023. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. Kiscsoport óta ezzel küzdünk, most 6 éves a fiam és pont emiatt még 1 évet oviban tartom. Idén asztmás lett, 5x jött elő november óta a fulladás, ebből 2x kórházba vittük mert nem tudtam hatékonyan oldani a rohamot. Allergiatesztjei folyamatban (ami kész egyelőre negatív)- pulmonológiai kivizsgálás részeként. Sokféle vitamint- immunerősítőt kipróbáltunk (vényköteleset is) és semmi változás. Pedig igazi belevaló mozgékony gyerek, de nagyon fogékony a légúti betegségekre. Folyamatosan 3-4 nap ovi, 2-3 hét itthon. Nyáron nem is viszem és most 1 hónapot kibírt itthon baj nélkül, majd most 3 napja torokfájás-láz.

1 hónapja szed állandó gyógyszert amit a pulmonológus javasolt. Fül-orr-gégészeti kivizsgáláson is túl vagyunk. Augusztusra van kövi időpontunk, addigra meglesz az összes allergiateszt eredménye (légúti és ételteszt vérből).

Egyelőre nem tudták megmondani kinövi-e :(

2023. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!