Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az normális, hogy az ovisunktó...

Az normális, hogy az ovisunktól elkapunk minden betegséget állandóan?

Figyelt kérdés
Ezzel ti is így vagytok? Ja és persze sokkal tovább tart kijönni belöle nekünk szülőknek.

2023. jún. 22. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Normális. Ha kevésbé felkészült valakinek a szervezete a fertőzésre, akkor jobban is terjeszti.


Ugye ezért javasolt az oltás is...

2023. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Akinek van gyereke/unokája, az tudja ezt.
2023. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért mindent nem.

A felsőlégúti panaszokat (torokfájás, nátha, köhögés, fülgyulladás) okozó vírusokat nem szoktuk elkapni.

A hányós-hasmenéses vírust előfordult, hogy elkaptuk, előfordult, hogy nem. Egy ilyen alkalommal én maszkban voltam otthon egész nap az étkezés kivételével. Nem kaptam el, ezért legközelebb hasonló esetben szintén így tennék.

Néha vannak rejtélyes belázasodások. Ott más tünet nincs is és egy nap után már jól van. Azt sem szoktuk elkapni.

2023. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Ráadásul, ezek már a gyerek immunrendszere által megcsócsált kórokozók, azaz a gyengébbje elpusztult, de az életképesebbek szaporodásnak indultak, azaz a felnőtt már a virulensebbeket kapja el, emiatt a betegség tünetei fokozottabbak.
2023. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 igen én is erre gondoltam és ez érdekes, hogy nemcsak virulensebb amit elkapunk, és elég gyorsan elkapjuk, hanem a tünetek is erősebbek mintha simán pl az utcán fázok meg.
2023. jún. 22. 14:05
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Kb minden 2. Betegséget elkapok en is, gyerek előtt alig voltam beteg, de most mióta ovis volt kéz láb száj fertőzés, arcüreg gyulladás, hörgő gyulladás, hányás hasmenés stb.
2023. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6 a kézlábnak nektek milyen tüneteitek voltak?
2023. jún. 22. 14:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Fájdalmas kiütések hólyagok kézen lábon, és a legrosszabb hogy a torokban is amitől nagyon nehéz enni. Magas láz. A kézen lábon lévő kiütések a gyógyulásnal csúnyán lehamlanak, körmök is leesnek sok esetben.
2023. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A láz nektek meddig tartott? Meddig voltatok otthon vele?
2023. jún. 22. 14:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak pár nap volt, de a kiütések lassan múltak kb 2 hétig otthon volt, aztán utána kaptam el én, én majdnem egy hétig nagyon beteg voltam enni se tudtam, aztán kb 2 hét volt nekem is míg minden hólyag elmúlt. A hamlas még sokáig látszott a kezemen a betegség után is.
2023. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!