Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az árpát mindenképp műteni...

Az árpát mindenképp műteni kell, ha nem múlik?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak pár hete árpa van a szemén. Kaptunk rá szemcseppet és kenőcsöt, de nem múlt el. Elmentünk a szemészetre, ott kaptunk egy másik kenőcsöt, de ez sem segít. Párakötést kap éjszakánként, reggelre nincs fent a szemén. Tegnap nagyon óvatosan megnyomtam az árpát, kevés valami kijött belőle, ma is próbáltam, de nem jött belőle semmi. Nagy, sárga. Jövő héten kell visszavinnem. 3 éves, nem szeretnénk műtétet. A szemészeten már múltkor beszóltak, hogy előbb kellett volna jönni, pedig akkor volt neki olyan 4-5 hetes az árpa.

2023. jún. 22. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem múlik el, akkor orvosnak kell kiszednie. Műtètnek nem mondanàm, az àrpa tulajdonkèppen egy pattanàs a szemhèjon. Van spèci eszköz amivel ùgy tudjàk kinyomni, hogy ne menjen a szövetek közè a genny.
2023. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de azt mondta, hogy kisgyerekek esetében körülményes. Itt többen is írtak, hogy altatásban történt.
2023. jún. 23. 06:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mennyire működik együtt a kezelőkkel. Ha pàrszor mmvan lehetősèg ismerkedèsre, lehet engedi.

Az èn gyerekem simàn engedi, hogy a fogorvos kezelje. Pedig van, ahol altatjàk fogorvosi kezelèshez a gyereket.

Szemnèl a sèrülèsveszèly miatt van rizikó, de èn mindenkèppen ràkèrdeznèk, ès ismerkedtetnèm a gyereket a kezelőorvossal.

2023. jún. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Igen. És van egy még rosszabb hírem, hogy műtét ide vagy oda, kiújulhat bármikor. A csepp, kenőcs, párakötés sokszor nem elég. Ha betokozódik, akkor muszáj műteni.
2023. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
A kislányomnak ugyanez volt. Minden létező krémet kipróbáltunk, hónapokig párakötés, nem mozdult semmit. Azt mondták, muszáj műteni, mert máshogy nem múlik el. A Mária utcai Szemklinikán csinálták, altatásban. Gyerekeknél muszáj. Én is nagyon féltem. De nagyon kedvesek, gyorsak voltak. A gyerek egyáltalán nem sírt, amikor be kellett menni a műtőbe, én annál inkább. 20 perc múlva kint volt, azt az érzést az ellenségemnek sem kívánom, de minden rendben zajlott. Utána kötést kapott és kellett még cseppenteni, hál Istennek nem újult ki. Hatalmas para ez egy szülőnek, abszolút megértelek, de nem lesz baj. Ha azt mondják, hogy kell, akkor hallgass rájuk, gyorsan túl lesztek rajta. És ajánlom a Szemklinikát, csak jót tudok róluk mondani. Minden jót kívánok nektek
2023. jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Messze lakunk Budapesttől. Mennyit kellett bent maradni?
2023. jún. 25. 12:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk vissza a kórházba. Nem fogják megműteni, mert nem akarják elaltatni. Kaptunk megint egy új kenőcsöt. Azt mondták amíg őt nem zavarja, nem fáj, nem viszket, addig békén hagyják m
2023. jún. 26. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!