Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nyírfára allergiás gyerek...

Nyírfára allergiás gyerek mire figyeljen?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, allergiás a nyirfara, neki hónapokon at tartó orrfolyast es orr nyálkahártya gyulladást okozott.

Olvastam a neten a keresztallergiarol, az orvos nekem ezt nem említette, mire figyeljünk? Van olyan étel amit nem ehet? Mivel enyhítsük a tüneteket?

En azt az infot kaptam a dokitol, ahogy jonnek a tünetek március korul egybol gyogyszer, es ha betölti az 5 éves kort immun terápia. Ezen kívül valami info?



2023. jún. 24. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rákereshetsz, hogy nyírfa keresztallergének, de szerintem sok értelme nincs. Egyszerűen figyeled, ha valamilyen étel után viszket a torka vagy folyik az orra stb., és ez következetesen ismétlődik, akkor valószínűleg arra is allergiás.
2023. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

leginkább tanuld meg majd, hogy hallgass a gyerekre, a keresztallergének köcsög kis dolgok, nekem a dinnye és a paradicsom a leggyakrabban előjövők, de van olyan nyár is hogy simán megeszem a dinnyét, de rosszul leszek a körtétől. majd ő megmondja melyik gyümölcs és zöldség nem jó neki, nincs értelme bemagolni a szakkönyvet és veszekedni vele. ugyanolyan dolog mint maga az allergia, egyik évben rosszabb, másikban jobb, elmúlni nem fog, de átalakulhat.

amúgy ne menjetek nyírfa alá, és ha van a környéketeket, vegyetek pollenszűrő anyagot az ablakokra (olyan mint a szúnyogháló, csak tömöttebb, iylen papírszerű cucc). meg gyógyszer ha normális az orvos és adott neki, az első tünetektől amíg el nem virágzik.

2023. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!