Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kevés pisilésnek mi az oka 3...

Kevés pisilésnek mi az oka 3 éves korban?

Figyelt kérdés
D.u. 3 kor pisilt utoljára, azóta sem. Mondjuk nagyon keveset is iszik, a mai napi bevitt folyadék nem volt több fél liternél. Mi ennek az oka? Kissé aggódunk miatta, mert szerintünk ez nem szokványos. 3 éves kislány, szobatiszta
2023. júl. 10. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a kevés ivás. Azt a kicsit is kiizzadja.
2023. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha veseelégtelenség vagy húgyúti fertőzés áll a háttérben akkor annak lenne valami kísérő tünete? Mert a hyperaktivitásán kívül semmi más tünetet nem veszünk észre.
2023. júl. 10. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

#2! Az lenne a fura, ha kevés ivás mellett sokat pisilne. Mondjuk nálam ez áll fent. Nem értem, hogy jön ki 5x annyi, mint amennyi bement😂

De viccet félretéve, ha lenne is ilyen összefüggés, először a legkézenfekvőbb okokat szokták kizárni. Jelen esetben a kevés ivást. De szerintem nincs. Unokahúgom például vesebeteg, de nem pisil keveset, igaz, iszik is rendesen.

Kínáld minél többet folyadékkal, mert nyáron azért nagyon fontos. De én úgy tudom, hogy testsúly kilogrammonként 30-40ml szükséges. Ez alapján fél liter nem tűnik kevésnek, de gyerekeknél lehet, hogy máshogy van.

#1

2023. júl. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a melegben ha mozog elizzadja, akár kétszer annyit is ihatna mint hűvösebb időben, nehogy kiszáradjon.

36 fok volt ma, és nem ivott, mit vártál?!

2023. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevés ivás az oka. Lányom 6 éves, nagyon keveset iszik, erőltetem de hiába. Ő naponta kétszer pisil.
2023. júl. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevés ivás.


"De én úgy tudom, hogy testsúly kilogrammonként 30-40ml szükséges"


Nem, az rémesen kevés. Tény, sokan isznak rettentően keveset (én is), de nem az az egészséges.


1l folyadék 10 kg testsúlyra plusz 50 ml folyadék minden további egy testtömeg kg-ra.

Pl: 15 kilónál ez 1,25 l

20 kiló feletti testsúlynál 1,5 liter + 20 ml/a 20 kiló feletti kilókra.

Ez nyilván az ételek folyadéktartalmát is beleértve.


Lányom vesebeteg volt. Csecsemőként 1 liter felett kellett adni neki. Rengeteget is pisilt. 7-es liberóból szobatisztult 12 kilósként.

2023. júl. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Én fiam is keveset iszik. Egyszerűen ilyen, semmilyen folyadék nem csúszik neki, 2-3* pisil egy nap. Eddig egyszer sem száradt ki pedig mindig aggódok és próbálom itatni de egyszerűen nem tud sokat inni.
2023. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!