Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves autista gyermeknek...

3 éves autista gyermeknek nálatok milyen kezelés, torna, stb vállt be?

Figyelt kérdés
Beszédindítás, dührohamok, rugalmatlanság, kényszermozgások, erős tiltakozás, ételek elfogadása ...?
2023. jan. 3. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiunk 4 éves, másfél éve jár tms tornára és logopédiára heti 4 alkalom. Fejlődik, de lassan. Államilag finanszírozott egyéni foglalkozásokra jár. Szeptemberben kezd speciális oviban, mi ettől várjuk majd az áttörést.
2023. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bélflórára ajánlottak valamit nektek? Probiotikumos kezelést?
2023. jan. 3. 15:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De nekünk az evés nem problémás. Vannak időszakok amikor nem akar megenni olyan ételt, amit azelőtt szeretett, de akkor van más amit megeszik.
2023. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
3-as. A heti negy ora oviban van? Vagy hogy oldod meg. Nekem is ajanlott a szakszolgalat heti 2 logopediat,+1 tsmt . De napkozben. Videken van a gyerek oviban,en a varosban, buszozok ide oda,8 ra megyek, 16 ra erek vissza erte videkre. Mire vosszafoedulnank a varosba +1 ora. Addigra bezárt a szakszolgalat? Gyógypedagógus utazó csak 5 ev felett jar logopedus. Se tsmt ,se beszedinditasra nem mennek ki 3-4 eves korosztalynak. :(
2023. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok. Még nem ovis a fiunk, bölcsibe jár. Kérvényeztünk egy év halasztást, mert semmilyen területen nem éreztük oviérettnek. Ebből a 4 fejlesztésből 1 a bölcsiben van hétfő délelőtt, a másik 3 a kerületi korai fejlesztőben, ami 2 villamosmegálló a bölcsitől. Mivel 12 órában dolgozom, ezért hétközben is vannak szabadnapjaim. A vezetőség teljes mértékben megérti a helyzetet, és azokon a napokon szabadnapos vagyok. Reggel vannak a fejlesztések, utána viszem át a bölcsibe.

Szeptembertől spec oviba megy, ott viszont helyben fejlesztik majd. Nem kell vinnem sehiva külön.

2023. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

20 hónaposan vittem Szakértői Bizottsághoz. Onnantól kapott beszédindítást,zeneterápiát,mozgásfejlesztést.

2-3 éves koráig tsmt-t is csináltunk.

Közben folyamatosan foglalkozott vele gyógypedagógus is (a mai napig,már 6.5 éves).

Nagyon okos kislány,120as IQ-ja van. De nem érti a világot,agresszív, többi gyereket elkerüli,szenzoros, stb stb


Folyamatosan hordjuk a Szakszolgálathoz fejlesztésekre ( gyógyped plusz torna).

2023. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Türelem és kivárás, spéci fejlesztés nélkül. 3 és fél és 4 és fél éves kora közt volt legdurvàbb.

Annyi ,,könnyítésünk" van, hogy nem járt óvodàba és nem jár iskolába.

2023. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok. Probiotikumot nem ajánlottak természetesen. Nincs köze az autizmushoz,nem gyógyítja.

Ha antibiotikumot kap,akkor adok neki probiotikumot is.

De nem értem az összefüggést,hogy miért kellene szednie.

2023. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
A bélflóra működése befolyásolja a viselkedést is.
2023. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,a viselkedést befolyásolja elvileg. Mi ma kezdtük el. Elvileg 6 hónapig kell tartani majd egy kúrát, nem evés, hanem viselkedés miatt. 9es te érintett vagy? Ti szedtetek? Milyet?
2023. jan. 3. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!