Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire támogatod (hagyod)...

Mennyire támogatod (hagyod) autista gyereked mániáját?

Figyelt kérdés

Pl autók simogatása, lámpák kapcsolgatása, kerekek pörgetése vagy ajtók nyitogatása.


Ráhagyod vagy próbálod leszoktatni?


2023. júl. 11. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem azonos fajsúlyúak a leírt példák. Más autójának a simogatása nem etikus és kellemetlen és elindulhat a riasztó, vagy akár mozgó autók közelébe is mehet, ami halálos. A lámpák kapcsolagatása ilyen rezsiárak mellett+ha pl.vizes kézzel nyúl hozzá vagy meghibásodik a kapcsoló az szintén halálos lehet.


De a játékautóinak a simogatása, kis kerekek pöregetése, vagy ajtónyitogatás nem veszélyes, hadd csinálja, lehet stesszoldó vagy szórokoztató neki. Majd leszokik magától ha megunta.

2023. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Férjem autista és neki gyerekkorától az a mániája hogy valamit fogjon a kezébe és azt tapogassa, szorongassa, lényeg hogy legyen valami a kezébe. Ez nála lehet toll, kanál, szinte bármi amolyan stresszoldó ez neki. Egy időbe stresszoldó labdát szorongatott így de kb mindenhol. Teljes életet él egyébként ha nem mondja el nekem anno hogy autista szerintem nem is tudnám ezt a dolgot. Okos meg minden, jó állása van, munkahelyén is jól teljesít. Ott is mániája ugyan ez hogy valamit szorongasson, de kb leszarják még a nagy főnököket sem érdekli ez. Neki gyerekkorába is megvolt az hogy mindent végigtapogasson meg egy időbe anyja elmondása szerint kapcsolgatta a villanyt, ezt sokszor nem engedték neki. Másik mániája a csoszogás volt amit tudatosan csinált mert valamiért tetszett ez neki.
2023. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Teljes képzelt világa van a lányomnak. Nem támogatom jószívvel,mert rendkívül fárasztó. Csak erről tud beszélni, ezt rajzolja, ezt játssza állandóan.


Néha,ha sikerül kiszakadnia,tud nagyon szépen normálisan is játszani normális játékokkal.

Ez neki is jót tesz,sokkal nyugodtabb ilyenkor.

2023. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

3as vagyok.


Úgy értettem,hogy nem támogatom, hogy: nem támogatom azt,hogy EGÉSZ NAP ezt játssza.

2023. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Biztosan nem, mèg kicsi, máshol minden ilyesmi dolga rossz hatást kelt, egyedül azt hagytam, hogy annyit hintázzon, amennyit szeretne, meg pörögjön a pörgős játékokon.


Így sem tudom leszoktatni az orrtúrásról, és annak megevéséről, pedig már nagy. Szerencsére a körömrágást elhagyta. A kis galacsingyúrogatást a kenyérből evés előtt sem tudtam megszüntetni, de arra nagyon figyelek, hogy ne kattanjon rá egy témára sem, tudatosan terelem, alakítom milyen hatások érik, így lehet terelni.


Olyan nyugtató tevékenység kell, ami vállalható mások előtt, ha babrál, babrálja a gyűrűit, ne valami kereket, az bizarr, a gyűrűs tök oké. Vagy a haját tekergethetné. Én nem engedem/nem engedtem/nem engedném, nincs is ilyen dolga már, rossz szokásokat nem hagyunk megtelepedni.

2023. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha problémás, mint pl. az autó simogatás, akkor érdemes helyettesítő tevékenységet keresni a sima tiltás helyett. Azért csinálják ezeket, mert szükségük van rá.


#3, nem lehet, hogy pont fordított az okozat? Mikor jobb passzban van, nincs szüksége a fantáziavilágra, ezért félre teszi. Én így vagyok vele.

2023. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6!

Sose lehet tudni. Még ez is lehetséges.

2023. júl. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

8!


Aminek bno kódja van,az betegség. Akár tetszik ebben a PC világban,akár nem.

2023. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Beteg gyerek tüneteiről nem orvost illene megkérdezni?
2023. aug. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Melyiket? Ez nem egzakt tudomány, ez pszichiátria, mindenki mást mond és tart helyesnek.
2023. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!