Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nyaralás előtt nátha, ti mit...

Nyaralás előtt nátha, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vasárnaptól következő vasárnapig tartó nyaralásunkra készülünk, Horvátországba.

Kisfiam (4,5 èves) viszont úgy tűnik megfázott. Nem tudom mi okozhatta, de tény hogy evett fagyit, volt gyerektársaságban (egyébként nagyon keveset, 1x 1,5 órát) meg 3x megmártoztunk a hétvégén a Balatonban.

Hétfőn enyhén kezdett folyni az orra, tegnap kicsit erősebben, ma meg már csúnyább köhögésre keltünk. Szerintetek ki tudom kúrálni vasárnapig?

Orrsprayzunk, harsfatea, orrszivunk, inhalálunk (2x egy nap mától+alvasoknal salvus vizet benyomok a hideg párásítóba) emellett, multivitamint adok neki, plusz pihentetem amennyit tudom).

Orvoshoz ma reggel el is vittem, semmit nem látott igazából, az is lehet hogy a légkondi (autó+boltok) kezdték ki, de olyan szempontból mindegy is hogy ha beteg, akkor beteg. Nagyon elkeseredtem, mert a tavalyi nyarálsunk is ráment (kéz-làb szàj vírus már érkezésünk után jött ki, pokol volt) :( és annyira vártuk idén, nagyon szeretnénk elutazni. (Hozzàteszem nem csak mi, felnőttek, hanem ő a legjobban.)

Viszonylag meleg 30-33 fokokat ír ahova megyunk, viszont ugye ott a víz “csak” 24-25 fokos.

Arra gondoltam, hogy ha jobban lenne akkor első 2 napban még hanyagolhatnánk a fürdést, kitalalunk mast, de még úgy is marad sok nap élvezni.

Ti mit csinálnátok? Van akiben felmerülne, hogy itthon marad?


2023. júl. 19. 14:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem maradnék otthon.
2023. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Bennem biztos nem merülne fel, hogy ezért itthon maradunk. (az én fiam is lassan 4 éves) Ha nincs nagyon magas láza, és jókedvű, eleven, akkor simán lehet menni. A sós levegő még jót is fog tenni neki, gyorsabban meggyógyul. Azzal többet ártanál, ha elvennéd tőle az élményt.
2023. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is taknyolni kezdett a négyéves pár napja és holnap megyünk a Balatonra 10 napra. Meg se fordult a fejemben, hogy emiatt ne menjünk. Tök mindegy hol fújja az orrát. Egy pancsolástól vagy fagyitól nem lesz rosszabb (pancsolni itthon is pancsolna a játszótéren, fagyit meg itthon is kap a nagy melegben)
2023. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg a dokit, nekünk egyszer azt mondta, hogy ne menjünk, amikor rákérdeztem. De a lányom kb. 1-2 éves volt és torokgyulladást kapott. Egy 4 éves gyereket sima megfázással a szomszéd országba simán elvinnem, ráadásul vasárnapig sok idő van.
2023. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a választ! Igazàból mi is így gondoltuk, de jó olvasni, hogy nem vagyok teljesen elvetemült ha az utazásban gondolkozom.

Az orvos azt mondta ma reggel, hogy így ezzel nyugodtan menjünk, pláne tengerpartra, valószínű jót is fog tenni neki a sós levegő.

2023. júl. 19. 14:32
 6/18 A kérdező kommentje:

Egyébként talán nem lennénk kicsit se elbizonytalanodva, ha nem épp tavaly éltük volna át azt a borzalmat (kéz láb vírus) az utazás alatt, mert az tényleg durva volt.-hozzáteszem, most fel tudok készülni (arra ha akartam volna de tudtam volna) és talán a nátha mèg mindig más mint az a vírus. Nagyon csunyán elkapott minket (is). És ahhoz kèpest még jól jöttünk ki a nyaralásból 😃

Csak van bennem egy kis félsz, az elözmények miatt, pedig egyébként teljesen igazatok van, minden válasszal egyetértek.

2023. júl. 19. 14:36
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Szóval ti simán vinnétek a gyereket hagy fertőzzön le mindenkit a nyaraláson.Nem tudom, nektek hogy állna a szátok, ha mellétek kerülne egy taknyolós-köhögős gyerek és a nyaralás felén az ágyat nyomnátok miatta. Gratulálok. remélem hasonló álláspontú családdal kerültök össze
2023. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Gondolom nem egy másik családdal lesznek egy szobában…
2023. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi is náthásan, már szépzöld orrcuccal mentünk ki(antibiotikumot írattam a dokinkal, ha a fülére menne), de kint a sós víz 2-3 nap alatt kitisztította a cuccot.

Azért utolsó napra lázas lett, más vackot szedett össze, dokink azt mondta kezdjük el a gyógyszert, itthon ránézett és leállította, egy jó kis szájfertőzéssel tértünk haza. Most balcsin meg hallójárat gyulladása van.

Mi ülhetnék otthon egész nyáron amilyen ügyesen szedi össze az egyik szart a másik után.Ez 4 hét alatt begyüjtött vackok.

2023. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

7# 😂

8-nak természetesen igaza van, nem másik családdal megyünk, leszünk együtt, és csak zárójelben, nem az a tipusu emberek vagyunk akik direkt szorosan a másik mellé pakol. Sőt a gyereknek se nagyon engedjük, hogy más gyerek játékait elvegye, fogdossa, pláne nem másik országban.. szeretünk magunkban elleni, fürdőzni, pihenni, stb. De mégis odamenne valakihez (amit nem hiszek, mert teljes vízmániában van) akkor se fogja már 4,5 évesen se összenyalni, se összetüsszögni, köhögni őt, mert igyekszünk mindenre figyelni. Pláne akkor mire odajutunk, már hétfő lesz, szóval nem hiszem hogy addigra annyira durva lenne már.

Egyébként egyenlőre nem is tűnik olyan vészesnek a nátha. Már tegnap fel is szakad neki a köhögés, napi 10-15x kiszivom az orrát (vizes, enyhén sárga orrváladék). Nem volt se hőemelkedés, se láz. És az egyébként is majd 1 napos útig is van még 3 napunk tovább gyógyulni. Kétlem, hogy annyira fertőző lesz már addigra. De természetesen oda fogunk figyelni. Amúgy utolsónak teljesen igaza van, egy ekkora gyerek kb minden percben össze tud szedni valamit. Ezért nem lehet minden nap bezárva itthon ülni. A kérdést is inkább azért tettem fel, hogy a gyerek ne legyen kint nagyon beteg, nem pedig azért hogy a szabad levegőn, sós párában majd biztos másnak átadjuk-e🤦🏻‍♀️

(Tavaly a saját gyerekorvosunk unokájától szedtük össze játszótéren a nyári szünetben a kéz láb vírust-semmi tünete nem volt már🤷🏻‍♀️)

2023. júl. 20. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!