Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónapos kisbabámra nézve...

3 hónapos kisbabámra nézve mennyire veszélyes, ha bárányhimlős vagyok? Nem szopik, tápszert kap.

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé.
2023. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen következményei lehetnek?
2023. aug. 16. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg saját magadra nézve is. Felnőtt korban kockázatosabb elkapni.

Amúgy nem számít, hogy szoptatod-e, a bárányhimlő sokkal könnyebben fertőz.

Bár a húgom pár hónapos baba volt, amikor én kisiskolásként elkaptam, ő csodával határos módon mégis megúszta.

2023. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy szoptatos-e igazaból nem számíta báranyhimlő nagyom kemény vírus, nálunk a nagy hozta haza az oviból, és az 5 hónapos öccse elkapta. Még a nagy meguszta 3 pöttyel és 1 napos lazzal a kicsinek egy hetig láza volt vagy 300 pöttye,hulla sapadt volt, mivel szinte semmit nem lehetett rakenni mert bem volt 6 hos, betadinnal kentük, és a doki felirt valami vírus elleni szert,hogy erősítse a leküzdésben, kemény 15 nap volt.
2023. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Jó, azért nem kell bepánikolni, mert ijesztgetnek. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy baj lenne.

2 gyereket ismertem, aki 2 éves kora előtt kapta el, mind 2 sokkal könnyebben megúszta, mint a nagyobbak. Az egyik másfél évesen szedte össze a játszótéren. Hosszas nyomozás után derült csak ki, hogy az, mert pár pöttyön kívül semmi baja nem volt.

A másik 7hónaposan az övsömörös apukájától. Ott is csak apuka alapján fejtették meg. Nem viselte rosszul ellentétben apával. (Mind 2 tápszeres volt, ha ez számít.) Igaz, 3 hónapos még nagyon pici, de azért nem kell rögtön a legrosszabbra készülni, benne van az is, hogy pár pöttyel átmegy rajta.

2023. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lányom hozta haza anno az oviból, a 4 hónapos, szoptatott húga is elkapta. Minimális hőemelkedése volt, elszórva pár apró pötty, semmi gondot nem okozott, viszont a védettséget megszerezte (akkor még nem kötelező oltás sem volt, ha jól tudom). Apjuk rosszabbul járt, mert ő is elkapta és nagyon rosszul volt: magas láz, rengeteg pötty, még a talpán is. Felnőttkorban jóval veszélyesebb, szóval magad miatt jobban kéne aggódni. Ettől függetlenül segítsen valaki ellátni a babát, minél kevesebb kontakt legyen köztetek. Ha megoldható, akkor leginkább semennyi. Az enyém jól bírta, de mint fentebb más írta, az övé meg rosszul viselte, és van aki el sem kapta. Nincs általános érvényű szabály, bármelyik előfordulhat. Célravezetőbb elkerülni, ha van rá mód.
2023. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszból, de ilyennel miért nem orvoshoz fordulsz? Elég veszélyes felnőtt korban a bárányhimlő, igazából jobb is lenne, ha a gyereked most túlesne rajta, semmint ő is felnőtt korban, de azért nem ártana elmenned a háziorvoshoz, és erről beszélni vele... Nem értem én az ilyen kérdéseket.
2023. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!