Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit lehet tenni, ha nem eszik...

Mit lehet tenni, ha nem eszik egy 2 éves gyerek ?

Figyelt kérdés
Egész nyár úgy telik el, hogy a 2 éves fiam egész nap alig eszik valamit, szinte csak 1x eszik egy nap akkor is keveset. Arról nem is beszélve, hogy extrém válogatós pici korától kezdve. Ezt már nem lehet a nyárra, melegre fogni, ez nem csak ideiglesen étvágytalanság, már régóta húzódik de mostanra már sok. Fél éve már említettem ezt a dokinak, hogy alig eszik, válogatos, nem eszik semmi zöldséget, gyümölcsöt, doki csak legyintett, hogy ő ilyen fajta. Én már minden praktikát kipróbáltam a földön, hogy egyen, de már kétségbe vagyok esve, hogy egyszer csak nagyon megbetegszik. Inni sem nagyon iszik. Már 1 éve, amiota megy, nem is hízott egy dekát sem, csak magasabb lett.Mit tudok tenni, mit csináljak ? Kérlek adjatok tanácsot aki hasonló cipőben járt
2023. aug. 22. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni. Nem fog éhen halni. Elé teszed az ételt, ő meg eszik amennyit igényel. Ne forogjon az életetek az éves körül
2023. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha magassàgra nőtt, akkor eszik eleget. Ilyen alkat. Teljesen egyèni, hogy kinek mekkora az ètvàgya.

Ha fejlődik szépen (tanul ùj dolgokat, tele van energiàval), akkor nem aggódnàm tùl.

Ha tàrsasàgban van, akkor is ennyire vàlogat?

2023. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Amikor a lányaimnak éppen nincs kedvük zöldséget gyümölcsöt enni napjaik vannak akkor flavon kids lekvárt kapnak reggel este.

A nagyobb lányomnak volt egy brutális nem evő időszaka akkor béres cseppet kezdtem el neki adni. 2 hét után a menzán még abból is repetázott amit addig nem evett meg

2023. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány centi, hány kiló?

Az, hogy az orvos se pörög ezen, azt jelzi, hogy nincs akkora gond.

Egyébként semmit. Az erőltetés kontraproduktív. Később a közösség segíthet, ha fogékony rá a gyerek.

Az enyém nem volt. Fényevő volt, és maradt is. 1 % alatti percentilissel.

2023. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Az enyémgyerek is fényevő. 3 éves, de kb akkora, mint egy átlagos 2 éves (92 cm, 12 kg). De ránézel, és kicsattan az egészségtől, egész nap pörög. Most nyáron voltak napok, amikor kb egy szelet dinnyén kívül nagyon max 1-1 falatnyi kifli vagy fél pohár tej volt a napi kajamennyisége. Most 9 hónapos a kishúga, volt rá példa, amikor közel ugyanannyit esznek meg. Szerintem előfordul, hogy a kicsi még többet is eltüntet. Ennek ellenére minden nap megy vécére és pisil és ilyenek. Illetve ami nálunk mondjuk előny, hogy a gyümölcsöt-zöldséget szívesen eszi, mi a hússal illetve bármilyen fehérjeforrással állunk hadilábon (sajtot, tojást, semmit nem eszi, egyedül tejet iszik reggelihez/vacsorához).


Szóval, röviden: én ezen nem izmozok. Ugyanazt az elvet vallom most, mint újszülött korában, amikor kizárólag anyatejet kapott: nem méregetem, nem hozom a centit, ha ránézésre jól van, ha nem beteges, ha tele van energiával, úgy összességében rendben van az egész gyerek, akkor ha nem eszik, akkor nem eszik. Nincs étvágya, oké, hizlalni nem fogom, nem is tudnám és ha tudnám sem akarnám, mert nekem sincs egészséges kapcsolatom az ételekkel, ahogyan a férjemnek sem, pont az ilyen "ami a tányérodon van, azt muszáj megenned" jellegű nevelés miatt. Kap opciókat, választhat, mikor mit ehet, van döntési lehetősége és segíthet a főzésben is, de ha nem éhes, akkor nem éhes, nem fogok ezen összeveszni vele. Cserébe nasik meg hasonlók sincsenek étkezések között, ha nagyon éhes, akkor előrébb lehet hozni az ebédet/vacsorát, de tízóraira, uzsonnára nem fogok neki csak azért mittudomén, egy zacskó chipset adni, mert azt legalább megeszi. Szóval ennyi. Engedd el, ha érzi ő is, hogy stresszforrás az evése, akkor annál kevesebb kedve lesz hozzá. Egészséges gyerek teli hűtő mellett éhen még nem halt. Ha meg baj van, akkor a gyerekorvos/védőnő is jelezni fogja, azért viszonylag gyakran ránéznek még ilyenkor.

2023. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugodtam az írásaitoktól.

10,5 kg és kb 85 cm, egyébként mozgékony, játékos, értelmes okos kisfiú, csak a nem evéssel már az őrületbe kerget, főleg így hogy nulla a zöldség,gyümölcs fogyasztás, már attól félek hogy jönnek a betegségek ősszel és kiderül hogy teljesen vitaminhiányos és rossz a vére.

Társaságban sem eszik, nem kap akkor sem kedvet az evésre, és nem hajlandó a szájába venni semmilyen újdonságot.

2023. aug. 22. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen, mindig ilyen volt. Sajnos nálunk lett belőle vashiányos vérszegénység. Viszont amikor az rendeződött, elkezdett jobban, változatosabban enni. Nem azt mondom, hogy elégedett vagyok, de jobb, mint volt.

Pótold neki a vitamint. A Floradix Krauterblutot ajánlom vasra.

2023. aug. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, hogy vetted észre, hogy vashiányos ?
2023. aug. 23. 07:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Beteg volt, és ráfertőződött. A gyerekorvos kért egy labort és úgy derült ki.
2023. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvasgass a kiskanál kommandó oldalán
2023. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!