Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Most hogy elkezdődött a...

Most hogy elkezdődött a suli/ovi/bölcsi nálatok van hányás-hasmenés vírus?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen posztot láttam,hogy tombol ez a szemét vírus ...Felétek mi újság?

Légyszi megyét írjatok,hogy arra mi a helyzet..

Én hányás fóbiásként rettegek ettől a rohadék betegségtől..


2023. szept. 12. 13:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Hát ez a nő akkor ilyen eszes (főleg, hogy hova fosatja, ha rájön?) de sajnos legtöbbször tényleg úgy fertőznek a gyerekek, hogy fogalma sincs a szülőnek és a gyerek se érez még semmit, de már fertőz. A te lányod is fertőzött már mielőtt tünetelt. :/
2023. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
46%

18, egy hányás hasmenés vírus a tünetek megjelenése előtt maximum pár órával, de leginkább utána. Dehogy fertőz 4-5 nappal előtte, legalábbis a calici tuti nem. Iszonyat rövid inkubációs ideje is van, 12-48 óra alatt ki is jön. Pont az a szépsége, hogy délben ebédelsz jóízen, délután fél kettőkor pedig üvöltve adod vissza a vécének a finom ebédet. A szülők pedig a betegség után(!) az éppen tünetmentesnek tűnő gyereket lazán bedobják, mert nem tudják hogy ez a sz.r (szó szerint) utána fertőz hosszú ideig. Normális higiénia mellett felnőttek esetén kevésbé gond (bár a közös vécé óriási meglepetéseket tud okozni), de a fenekében turkáló hároméves garantáltan átadja napokig "gyógyultan".


Egyszerű példa: nálunk egy gyerkőc volt beteg hétfőig, szerdán már egészségesnek minősítette az anyja, mert már nem volt annyira bágyadt sem. Anyuka behozza hét közepén, péntek délután-szombat reggel öt gyerek hány és fosik családostul, és megy a csodálkozás hogy jé, vajon mitől, tán a menza volt az?


A szülőtársak is lesz.romok, nemtörődömek, a távgyógyász orvoskollégák pedig b.sznak a felvilágosításra. Külön kérte az óvónő, hogy bármi durva kórság van, szóljunk, mert akkor extra takarítást és fertőtlenítést végeznek. Mit csinál a sok egybites? Ilyeneket írnak, hogyaszondja: "nem érzi jól magát". Fordítom ez mit takar szülő nyelven nálunk általában: a gyerek 20x hányt vagy skarlátos vagy épp foszlik a körme a kézlábszájvírustól. Le nem írná bszdmeg hogy vírusos hányás/hasmenés, takarítsatok, mert ott a dögvész az óvoda csoport falain belül, és nem tájékoztat más szülőt, hogy esetleg mire készüljön... Nem, sumákol és szépít kicsit, mert ő nyugalomban szeretné két nap múlva az egészségesnek csak kicsit tűnő gyereket a korábban orvostól szerzett biankó igazolással visszalökni az ovis csoportba.


A múlt héten a saját Viber csoportunkban írtam, hogy nálunk ez a hányós dögvész van, addig ment a "nem érzi jól magát Benetke" szövegelés. Mikor kiírtam hogy az enyém a lelkét kihányja, akkor előkerült hirtelen három anyuka, hogy ó, hát az övé is ezzel küzd, akkor tudja legalább mire számítson... Mondanom sem kell, a hétvégi hányók fele kedden már az oviban landolt változatlanul, úgyhogy a hét végére a csoport mintegy fele járt már csak.


Kérdésre: nálunk most ment végig az összes óvodában, bölcsiben, de ahogy hallom az iskolában is megjelent a kistesók révén. A hosszú ürítési idő és néhány utazós kedvű rokon miatt valahol Skandináviában is átkoznak szerintem már minket.

2023. okt. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!