Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A bölcsiből hazahozott betegse...

A bölcsiből hazahozott betegsegek esetén általában kap antibiotikumot a gyereketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Habár mi külföldön elünk, ettől függetlenül erdekelne hogy nalatok otthon egy gyerekorvos baktériumfertőzés esetén ír-e minden esetben antibiotikumot?

Mi Ausztriában elünk, és itt a lehető legtovabb húzzák az antibiotikum felírását.


2-an kezdtük a bölcsit, másfél éves a fiam. Az első hét végére (péntek) beteg lett, lazas, folyt az orra, mivel este már nem volt házidoki, igy korházba vittük, ahol azt mondták h nincs gond, ez egy virus, és mivel ősz van ez termeszetes, főleg hogy közössegbe került, a doki elintezte annyival hogy ha nem lesz lazas es csak az orra folyik vagy jobban van, mehet hétfőtől újra és nem indokolt a háziorvos felkeresése sem. Gondoltam ok. Jobban is lett, kicsit folyt az orra, a bölcsiben szóltam is hogy mivan, de nem csináltak ügyet, azt mondták ha nem lázas vagy köhög csúnyán akkor jöhet, különben ennyi erővel mindenki otthon maradhatna es üres lenne a bölcsi- így vittem hétfőn, de megint csütörtökre rosszullett, zöldes sárga takony kezdett folyni az orrán, nem kapott levegőt, hurutos lett a torka, de köhögni még nem tudott, és este háromszor hányt is, lazas volt. Megint kórhaz lett ahol megint csak le**rták, ez majd atmegy(mondták)...


Igy penteken en nem vittem bölcsibe, aznap este is hányt, almabol sirva kelt este 12-kor és okadni kezdett.hetvegén most is szarul volt, ma késő du. megyünk vissza mostmár a házi orvoshoz, és napközbe talán jobban fest, de ejjelente lazas, köhög orrot kell szivni, es nem eszik semmit, de hanyni már nem hány.

Én nem tudom jól gondolom-e de ebben az esetben sztem indokolt lenne az antibiotikum, hiaba káros, tudom, de hetekig nem hagyhatjak betegen, ez gáz.


Így hogy a fenebe fog beszokni a bölcsibe?? És a masik kerdes: meddig tart ez a betegeskedés hogy meg se tud gyogyulni de megy at a masikba?

Megegy kerdés:

Nektek hogyan toleralta pl a munkaltató ezt a hianyzast?



2023. okt. 16. 14:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ja és ő csinalt most vértesztet, nagyon magas volt a CRP
2023. okt. 17. 05:20
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is így kellene lennie. A mi dokink mindenre AB ír, kicsit piros a torka már írja is fel, ki sem váltom, csak az igazolás miatt viszem a gyereket, mert ugye itt már nem mehet ha kicsit folyik az orra.

A felsőlégúti nyavalyák 90% vírus okozza, szükségtelen az AB.

2023. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!