Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha nem hány folyamatosan...

Ha nem hány folyamatosan akkor is vírus?

Figyelt kérdés
Az előbb hányt a kisfiam. Egész nap semmi baja nem volt. Nem tudom nem-e csak elcsapta a hasát valamivel. Ha reggelig nem hány többet akkor is lehet vírus? Elvigyem orvoshoz? Vagy ennyi miatt még felesleges?
2023. okt. 23. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Nálunk pont ez volt a múlt héten. Hányt éjszaka 2x, aztán egész nap semmi. Jó kedve volt, szóval a szokásos. Aztán másnap érkezett meg a hasmenés.

Orvossal csak telefonon egyeztettem. Nyilván ha úgy ítéltem volna meg, hogy vészes a helyzet elviszem.

2023. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egy hányós,hasmenős vírus.Ovibol szedte össze, éjjel hányt egyszer aztán, volt egy lazább széklet másnap és ennyivel megúszta.Én 2 napig úgy hánytam majd belehaltam 😁
2023. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet igen. Nálunk a családon végigment két hete. A hároméves nagyon hányt egy délután, vagy húszszor, utána kétszer ment a hasa másnap és ennyi. Én és a nagymama hasmenéssel küzdöttünk három napig. Apa, nagypapa és nagybáty 1-2x hányt és ennyi. Az öthónapos tünetmentesen megúszta.


Aki az oviba véletlenül behozta kisfiú, ő egyszer hányt és nem volt más baja. Ezért sem hitték hogy vírus, és sajnos egy nap pihi után behozták, így pár nap múlva a fél csoport családostól kidőlt.

2023. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Es szerinted az orvos mit csinál vele? Tudod, hogy kell dietaztatni? Tudod hogy probiotikumot kell ilyenkor adni neki? Tudod mik a kiszáradás jelei? Ha a válaszok igen, akkor ne vidd orvoshoz, ő is csak ezeket fogja elmondani. Valószínű vírus, valószínű a székletén is észre fogod venni. Mikor kisfiam és lányom szalmonellás volt egy éttermi kajától, a lányom 1 napig folyamat hányt, utána 1 hétig hasmenés. Fiam egyszer hányt, utána hasmenés. Mindekin máshogy jön ki ugyanaz a vírus.
2023. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ad igazolást? És nem, anélkül nem ad hogy előtte megnézné. Ovis gyerekről van szó szóval szükség van rá.
2023. okt. 24. 06:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek este hány, akármi van, másnap nem vinném oviba. Ahogy említettem az előző kommentemben, így sikerült egy fél óvodai csoportot taccsra vágni.


Meg amúgy ha az ember kiokádja a belét este, másnap sem 100%-os még.


(Érdekesség: Nálunk kiadják az igazolást a gyerek megnézése nélkül telefon vagy email alapján, mert egy vírusos hányás-hasmenésnek fizikális lelete nincs, max kutyog a hasa, de legalább potenciálisan összekeni a várót és összefertőzi a fél várost.)

2023. okt. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk se kellett soha bevinni hányás esetén. Telefon, elmondtam, hogy otthon marad. Elmondták a teendőket, aztán hogy ha eddig és eddig nem javul, szóljak. Szerencsére mindig javult. Így mehettem igazolásért.

Hányós-hasmenős gyerekkel nem ültettek be soha a váróba. És nem is vittem volna.

2023. okt. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos mindennel berendeli a gyerekeket. 2 hete egy anyuka úgy ment hozzá hogy alig bír felkelni a gyerek. Hát valahogy csak vigyék be🙄

Himlős, hányós, kéz láb száj vírusos mind egybe

2023. okt. 24. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Élmény lehet nálatok is orvoshoz járni :-S én csak úgy menekülök amikor megyek az igazolásért, az orvosi rendelőnél nagyobb mikrobiológiai telepet nem is tudok.


Szerencsére nálunk nem kell, itt csak a kirakott igazolást kell elvinni, úgyhogy azért hisztiznek a szülők, hogy miért nem kell orvosnál ücsörögni és megvizsgáltatni a kétszer tüsszentő gyereket...


Jobbulást!

2023. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ne is mond. Legutóbb kontrollra vittem a gyereket és egy kislány ott hányt mellettem. Lehet pont akkor kapta el🙄
2023. okt. 24. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!