Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit lehetne még tenni könnycsa...

Mit lehetne még tenni könnycsatorna elzáródás esetén?

Figyelt kérdés
5 hós lányom kb 2 hete beteg volt. Nagyon sok váladék volt az orrában, folyamatosan szívnom kelett neki, viszont mindet így sem sikerült sajnos kiszedni. Az orvos szerint ebből alakulhatott ki nála könnycsatorna elzáródás, mivel ezelőtt semmi gond nem volt a szemével. Azóta viszont minden elalvásnál borzasztóan sír, dörzsöli a szemeit vagy a köztük lévő kis területet. Felforralt, visszahűtött vízzel törölegetem napi 3x és masszírozom is neki emellett. Csipásodni csak nagyon minimálisan szokott és nem is minden nap. Már egy hete, hogy elkezdtük ezt a "módszert", van, hogy nem sír elalvásnál, de ritka. Az lenne a kérdésem, ez biztos könnycsatorna elzáródás? Normális, hogy emiatt minden altatásnál sír? Illetve meddig tarthat, míg használ a törölegetés+masszírozás? Mikor szükséges tovább vinnem, hogy esetleg szemész lássa?

2023. okt. 24. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Visszamaradott gyulladàstól àtmenetileg duzzadt lehet, ès attòl àtmenetileg elzàròdhat. Ahogy lemegy a gyulladàs, valòszìnűleg kinyìlik ùjra. Ha esetleg hegesedik, vagy összetapad, akkor nem mùlnak a tünetek.

Ennyi idősen mèg lehet èlettani elzàròdàsa is, ha nem nőtt mèg elèg szèlesre a könnycsatornàja. Ez ahogy nő, elmúlik.

2023. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak 1 évesen ki kellett mosni a könnycsatornáját, mert folyamatosan begyulladt, váladékozott, hiába kaptunk rá szemcseppet. Szerintem nem árt, ha látja szemész orvos.
2023. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi nem kaptunk rá semmit, mert az orvos szerint az a váladék mennyiség nem "igényli" a kezelést. Ezt meg is érteném, nyilván nem szívesen csepegtetnék én sem feleslegesen a szemébe. Viszont mondtam neki, hogy sírva alszik el, miközben dörzsöli a szemét. Ez azóta annyit változott, hogy pl 5 alvásból "csak" 3x sír. Ez normális tünet ilyenkor?
2023. okt. 24. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, làthatóan javul az àllapota.
2023. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk átszúrták az elzáródott részt q Heim.pálban,kicsit vérzett,de nem emlékszik már rá. Gyerek orvos azt mondta nem.kell.majd kinövi, Heim pálban meg lecsesztek miért nem jöttünk hamarabb. Még jó hogy én nem hallgattam a dokira mert éreztem hogy mivel nem gyógyul,ezért nincs igaza...
2023. okt. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kevessebet váladékozik, pedig eddig se volt mindennapos, meg nem is sír minden alvásnál màr. Nem tudom, hogy ez javulásnak mondható-e. Egy hete kezelem, várok még kb ennyit, ha ugyanígy maradnak a tünetek, akkor viszem tovább én is. Köszönöm a segítségeteket.
2023. okt. 25. 07:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt honnan fogom tudni, hogy kitisztult a könnycsatornája? Már kb 2-3 napja nem váladékozott, esetleg 1-1x egy nap, de csak az egyik szeme. Viszont még mindig nagyon sokat dörzsöli, főleg, amikor álmos és még mindig van, hogy néha sírdogál kicsit elalvásnál. Nem tudom eldönteni, vajon már csak a fáradság miatt, vagy az irritáció miatt dörzsöli és sírdogál néha.

Van valami jele, ha kitisztul?

2023. okt. 27. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!