Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Könnycsatorna elzáródás...

Caddy23 kérdése:

Könnycsatorna elzáródás esetén, kisgyerekeknél lehet használni antibiotikumos szemcseppet?

Figyelt kérdés
Két hónapos kislányunknak könnycsatorna elzáródása van bal szemnél.Azért nem tudjuk,hogy mit csináljunk mert a szemész azt mondta csepegtessünk bele antibiotikumos cseppet, a gyermekorvos pedig letiltott minket. Hozzáteszem, hogy kb másfél hónapig kellene csepegtetni, aztán kell visszamennyünk szemészetre.

2018. febr. 24. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is kellett, sokadik szemcsepp után se múlt el akkor el kellett vinni átmosatni sajnos.

Ő is kb 3-4 hónapos volt mikor átmosták neki ,kell a szemcsepp, nekünk pölö háziorvos írta fel őket.

2018. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elôször mi is szemcseppeztünk, kétszer is felírta a gyerekorvos, de semmi. Az átmosás használt csak.
2018. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a szemész nyilván jobban ért hozzá, mint a gyerekorvos...
2018. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem 1,5 hónapig folyamatosan.
2018. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

A szemészetek egy nagy ló....kötő, én azt mondom. Mi is voltunk gyerekszemésznél, leírom mit mondott.


Ilyen picinek a szemébe SEMMIT nem szabad cseppenteni. A kisujjaddal masszírozd körkörösen (óvatosan nyomva) a belső szemzugtól kezdve az orra aljáig az arcát. (Bocs, ha nem túl könnyen érthető.) Lehetőleg minden etetés után. Az etetéshez nincs köze, csak amiatt, hogy ne felejtsd el naponta sokszor megtenni.


Napközben törölgesd sokszor a szemét vagy felforralt és lehűtött vízzel+ steril gézzel, vagy anyatejjel + steril gézzel. A lényeg, hogy tartsd tisztán a csipától amennyire csak tudod.


A masszírozás hatására ki fog nyílni az elzáródott csappantyú, hogy mikor, az a véletlenen múlik. Amikor az ujjaddal pont el fogod találni azt a picike pontot. Lehet fél nap alatt sikerül, lehet egy hét alatt. (Nekem olyan 5 nap kellett hozzá.)


Azóta is áldom ezt a dokit, hogy rátaláltunk, mert nálunk a gyerekorvos 3 féle sz*rságot akart csepegetetni a gyerek szemébe. Nem mondtam el neki, hogy semmit nem használtunk, baromi büszke volt magára. A gyerek szeme azóta is gyönyörű tiszta, 1 éves lesz nemsoká.

2018. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és kihagytam, hogy az átmosást sem javasolta, mert akkor visszafordíthatatlanul átlyukasztják azt az "átjárót", ami elzáródott, és szabad átjárása lesz a baciknak. Azt mondta, de csak megnyugtatásképpen, hogy ha nem válik be, átmossa 3 hónapos kor után, de higgyük el, működni fog a módszer. Tessék, szerintem ilyen egy lelkiismeretes orvos. És még csak nem is kért semmit érte.
2018. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A körkörös masszírozást mi hónapokig csináltuk a szemcsepp mellett. Nekünk nem segített. De egy próbát megér.

2018. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!