Tej és antibiotikum?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kicsi lánykámnak (2éves) antibiotikumot kell szednie most mert beteg. Viszont étvagya nagyon kevés és inni se iszik valami sokat. Viszont napok óta kakaót inna folyamatosan amit én adtam is neki. Ma reggel is megkapta az antibiotikuomot és utánna sírt a kakaóért így megivott egy csomó kakaót viszont mostanra észre vettem, hogy a kis hasa és a hátán apró pöttyök jöttek ki. Nagyon rosszat csináltam? Vigyem orvoshoz?

Este is kell adjak neki antibiotikumot de így nem merek.

Normaflort is kap a gyógyszer mellé.


nov. 19. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen antibiotikumot kap? Amúgy vírusfertőzések okoznak pöttyöket, nem hiszem hogy a kakaonak köze van ehhez.
nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem csináltál semmi rosszat (mire gondolsz egyáltalán)? Valószínűleg allergiás lett az antibiotikumra, de előfordulhat, hogy a tejre. Telefonon kérdezd meg a gyerekorvosi ügyeletet, mitévő légy. Valószínűleg írnak fel másik gyógyszert, amit az ügyeletes patikában ki is tudsz váltani.
nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Tejterméket antibiotikummal együtt nem okos dolog fogyasztani, ha mindenképp kell valamiért, akkor pár órát várni kell, hogy az antibiotikum felszívódjon.

Az antibiotikumot adnod kell, nem lehet csak úgy abba hagyni. Hívd fel az ügyeletet, lehet írnak másik gyógyszert. Mióta szedi a gyerek?

nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez mar a 4. nap holnap lenne az utolsó mert 5napot kell szedje
nov. 19. 18:48
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Bölcsiben dolgozom és a babónak antibiotikumot kellett szednia 6 napig a 6.napon jött ki rajta mindenhol az arcán a testén sok kis pici pötty.Allergiát váltott ki az antibiotikum.Fordult orvoshoz holnap.Nem feltétlen derül ki elsö/ második nap h az antibio a ludas.
nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor beadhatom neki meg ma este? Isten ments, hogy artsak neki ha allergias lett ra. :(
nov. 19. 19:24
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem adnám be, holnap az lenne az első hogy hívom az orvost.
nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Holnap mindeképpen viszem a háziorvoshoz eleve vittem volna így meg pláne. Nem adom be én is így látom jónak, csak így felesleges volt neki szedni 4napig jól gondolom? Mert az antibio csak akkor hatasos ha vegig szeded nem?
nov. 19. 20:59
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Már beszedte a " nagyjarészt" hisz 4 napig adtad neki, csak 1nap maradt hátra.De igen, nyilván hatásosabb ha végig van szedve, de ezt az orvosod majd megmondja holnap hogy mit hogyan tovább...Kitartást❤️
nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha később ilyen helyzetbe kerülnél: a betegtájékoztató is szinte minden esetben azt írja, hogy allergiás reakció esetén hagyd abba a gyógyszert és fordulj orvoshoz. Érdemes elővenni és újra átolvasni, ha bármi rendkívülit tapasztalsz.
nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!