Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 16 hónapos kisfiú, furcsa...

16 hónapos kisfiú, furcsa viselkedès? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kisfiam.

Tökèletes paramèterekkel, 10/10 Apgarral, 39.hètre született, komplikáció mentes terhessèg után. Gyors ès könnyű szülèsem volt.


Első baba, rettenetesen fèltem mindentől. Talán hipochonder is vagyok sokszor.


Kb 3-4 hetes volt amikor először csinált furcsaságot, vagyis szerintem nem normális dolgot.

Sokat sírt, hasfájós volt, anyatejet ès tápszert is kapott.

Nehezen kakilt, volt, hogy egèsz èjszaka nyögdècselt, nyomkodta de nem sikerült.

Szaladtunk az orvoshoz, megvizsgálta, nem mondott semmi komolyat csak olyasmit, hogy ahol van bevèt ott kiadás is, tehát ha eszik rendesen, lesz kaki is.


Pár napra rá szintèn nagy erőlködèsre tudott kakilni, de ahogy felvettem kèsőbb ès a hátára fektettem, felhúzta a vállait, megfeszült az arca, mintha fenn akadtak volna a szemei.


Rögtön ügyeletre mentünk, ahol semmit nem találtak nála, videozzuk le, mikor ilyet csinál ès úgy menjünk be.


Ha nagyon lassan tettük le a hátára, nem csinálta.


Ahogy a kaki rendeződött, elmúltak ezek a megfeszülèsek, így betudtuk annak, hogy amiatt volt.


Szèpen átfordult hasról hátra ès fordítva, sokat mozgott, nagyon èber, aktív ma is. Időben felült, kúszott-mászott, felállt, meg volt minden.

Fogacskái kibújtak nagyobb gond nèlkül, túlvagyunk az oltásokon, kis hőemelkedèsekkel letudtuk.


7 hónapos korában volt koronás, akkor 41,5 volt a láza, szinte magához sem akart tèrni, ügyelet, vèrvètel, teszt, láz ès fájdalomcsillapitó, mehetünk haza.


Eszik iszik szèpen, 1 èves korában pár nap alatt megtanult kapaszkodás nèlkül járni, azóta szalad.


Párszor hányt, 8 hónapos kora óta, előtte megfeszítette az egèsz testèt, ha felvettük magához szorított, vörös arc, kidülledő szemek, hívtuk a mentőt, mert nem tudtuk, hogy ez görcsölès ès amiatt hány, vagy a hányás miatt görcsöl, hogy pl nála ilyen a hányinger.


Mire kièrtek (5 perc) már semmi baja nem volt, de javasolták menjünk be kivizsgálásra, bementünk a kórházba, videó nèlkül nem tudják eldönteni milyen görcs volt, ha egyáltalán az volt.


2 hete sikítva fel-fel sírt, ment össze vissza, ha elengedtük a kezèt elesett, pedig már stabilan jár/szalad, fel akartam

enni videóra, de nekiesett a falnak, beverte a fejèt. Szaladtunk vele a kórházba, gondoltam, ha beütötte a fejèt csak bent tartanak, tovább vizsgálják vagy valami, de semmi.

Meg akarták nèzni azt az összevissza menèst, így sètáltattuk a folyosón, de ott már nem csinálta.

Azt mondták egyszerű hiszti, mehetünk haza.

Mindig elmondtuk, minden doktornak, hogy mik voltak eddig ès szeretnènk további vizsgálatokat, de legyintettek csak.


Nem olyan règ, pár hete elkezdte rázni a fejèt, mintha tiltakozna, először csak mikor rászóltunk valamièrt, utána már akkor is, ha nem volt semmi, csak ült játszott, mesekönyvet nèzegetett, vagy babakocsiban sètáltattuk, vagy csak ült az etetőszèkben ès evett. Megrázza pár másodpercig ès abbahagyja.

Olvastam, hogy sok gyerek csinálja, kinövik stb. Voltunk 2 hete oltáson, azèrt megemlítettem a dokinak, azt mondta nem fontos.


2-3 napja èszrevettük, hogy bal oldalra nèzeget majd vissza egyenesbe.

Csak kinèz oldalra főleg balra ès vissza egyenesbe.


Ha nevet egy mesèn, kinèz, majd vissza. Ha etetem, ha beszèlünk hozzá, ha fürdik, kinèz oldalra ès vissza.


Nem felfelè hanem balra vagy jobbra.

Ijesztő!


Jó, nekem minden az, legszivesebben minden kis aprósággal szakemberhez mennèk.


De ez a pár hetes korában a megfeszülèse, a hányások előtti merevsèg, a fejrázás, a szemforgatás ès főleg a "videófelvètel nèlkül nem tudunk mit tenni" orvosi ellátás engem már idegileg kikèszített a 16 hónap alatt.


Rengeteget sírok, idegeskedek, nem tudom èlvezni a gyerekkorát mert mindig parázok valami miatt.

Tudom, magamat kène kezeltetnem, de először őt szeretnèm kivizsgáltatni mindenre ami lehetsèges.


Elmegyek magánba, kifizetek mindent csak kapjak egy megnyugtató diagnózist, hogy teljesen egèszsèges, nincs az agyával baj, nincs tumor stb.


Ti mit tennètek? Volt valaki gyermekènek hasonló tünete?

Ha igen, mit csináltatok, hogyan tovább?


Nagyon ideges vagyok, depressziós ès ezt ráragasztom a családomra is, akik szerint csak kèpzelődöm ès összeolvasok minden hülyesèget a neten.

Megbetegítenèk egy egèszsèges gyereket ès felesleges vizsgálatoknak vetnèm alá.

Holott eszembe sincs ilyesmi, csak nagyon aggódom, stresszelek, a legjobbat akarom neki.

Ha esetleg van valami gond, időben el tudják csípni.


Ja, annyit mèg hogy nagyon èberen alszik ès kevèssel is ki tudja magát pihenni így èn kb mióta megszületett alig alszok.

Lehet tènyleg túltolom a dolgokat, mert amúgy jól fejlődik, sokat nevet, bújik, szereti a mesèket, a kártyákat, a huzogatós játèkokat, a konyhában pakolni az edènyeket, mindent amit egy ilyen korú gyerek szeret.

Eddig mindenkihez odament, fogta a kezüket húzta magával, mostanában kicsit szègyellősebb lett ha lehet így fogalmazni.


Na mindegy sok általános dolog van ès egy pár ami (szerintem) kilóg a sorból.


Pár vigasztaló mondat is sokat jelentene.


Köszönöm.



#Fejrázás, oldalra nèzès #Agyi problèma, agydaganat #Fèlelem, hipochondria
dec. 13. 23:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé se daganatgyanús, hanem epilepszia. Kéne EEG-t csináltatni, verd ki az egyik orvosból.
dec. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

EEG már volt, annyit sikerült kiharcolnunk, de negatív lett hálisten.

Elfelejtettem írni bocsánat.

dec. 14. 01:47
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ez erősen Münchausen by proxy-gyanús. Kezeltetned kéne. Mármint magadat. A családodnak igaza van.
dec. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Magadat kéne sürgősen kezeltetni. Nagyon komoly gond van nálad.
dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

"Tudom, magamat kène kezeltetnem, de először őt szeretnèm kivizsgáltatni mindenre ami lehetsèges."



De miért? Számtalan alkalommal voltatok már orvosnál, ahol semmit nem találtak, elmúlt minden nála, amin éppen aggódtál, és még mindig csinálod ezt a dolgot.


Ember, te jelentkezzél be egy pszichológushoz, még ma!!!!! Ne tedd már tönkre a gyerekedet ezzel a paranoiáddal, hát milyen élete lesz így melletted?

dec. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Ez már nem a tultolas kategória, hanem betegség nálad. Pszichiáterhez kell fordulni! Minden babának nehéz kakilni eleinte, ez nem kóros és az se baj ha balra néz egy gyerek.
dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk azért álljunk meg egy pillanatra. Nem mindegy,hogy kivizsgálták-e. Megfeszüléseket ír a kérdező. Befektették kivizsgálásra?Például EEG,koponya UH vagy bármi? A videót nálunk is kérik egyébként,mivel nyilván ha ott nem csinálja a gyermek,akkor nem lehet tudni. Tessék felvenni,ha olyat látsz kérdező és akkor megmondják,hogy normális vagy gond van. Ha tényleg nem veled van gond kérdező én elvinném magánba. De ezt innen mi nem fogjuk tudni. De ha ilyen gyakori miért nincs még videó róla,amit megtudsz mutatni?
dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Szegén gyerek...mi lesz ebből. Valamit kezdj magaddal. Férjed nem látja hogy Te beteg vagy?
dec. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Na azèrt mielőtt itt egymáson felbuzdulva befektetnètek a diliházba, elmondanám, hogy nem vagyok idióta.

Nyílván nem akarok rosszat neki, csak ezeket vettem èszre ès mèg más gyerekeknèl nem láttam.


Ezèrt viszem orvostól orvosig, de sehol nem kapok megnyugvást, mert senki nem csinál semmit, legutóbb konkrètan rá sem nèztek, megnèztèk a kórelőzmènyt a gèpben, beszèltünk pár szót, hogy "igen a gyerekek csinálnak ilyesmit" ès távozhattunk is.


Az EEG-n kívül más soha nem törtènt. Azt is ki kellett könyörögni.

Igen, szeretnèk CT-t, MR-t, ultrahangot, neurológiai kivizsgálást, teszteket bármit, ami ki tudna mutatni valamit...ha van valami.


Azt kèrdeztem, tapasztalt-e már más is hasonlót, ha annyira azt írjátok CSINÁLHAT ilyeneket egy gyerek, biztos másnak is csinálja a gyermeke. De amíg azt írjátok nèzhet balra... nem azt kèrdeztem nèzhet e, hanem hogy kiforgatja a szemèt balra, csak a fehèrje látszik. Ne nèzzetek ekkora hülyènek.

Ijesztő dolgok számomra, ezèrt tettem fel a kèrdèst, szedtem össze nagyjából a tüneteit, próbáltam èrthetően normálisan fogalmazni ès kèrtem a segítsègeteket, tapasztalataitokat, ha vannak.


Nem azèrt, hogy kiosszatok ès bolondnak nèzzetek.


Nem csinálja olyan sűrűn vagy olyan sokáig kedves 8/8-as válaszoló, hogy videóra tudnám venni, már megtettem volna.

Elhiszem, hogy anèlkül nehèz dolguk van az orvosoknak ès, hogy sok első gyerekes anya/apa felnagyítja a dolgokat, ami miatt túlterheltek, hogy olyanokkal kell foglalkozni, akiknek semmi bajuk, de ha kizárnának mindent, akkor mi sem aggódnánk annyira. Már règ beutalhattak volna mindenhova, ahelyett, hogy húzzák halasszák a kivizsgálást.


Ha meg jövőre vègső stádiumú agydaganata lenne, mindenki azt mondaná nemigaz nem vettük èszre ès, hogy milyen rossz szülők vagyunk, hogy nem vittük időben orvoshoz.

Ez csak egy pèlda volt, nem hinnèm, hogy az lenne neki, nem tudom.


Csak sok kis furcsasága van, ami nem gondolom, hogy teljesen egyèrtelmű egy gyereknèl.

Ennyiről van szól, se elmebeteg nem vagyok, se rosszat nem akarok neki. Pár vizsgálattal bejjebb lennènk, èn is megnyugodnèk, ès neki sem lenne olyan megterhelő, mint egy aggódó stresszelő szülőpárral itthon.

Túllennènk rajta, mindenki lenyugodna a pics@ba ès èlnènk az amúgy vidám hètköznapjainkat.


Mi lesz így belőle? Szegèny gyerek?


Borzalom, hogy így szeretik ès fèltik őt.


De magyaroktól mit is vártam...

Kár, hogy nem lehet törölni a kèrdèst, csak beállítani, hogy ne lássam a válaszokat.

Mindenesetre ezt megteszem, nem muszáj továbbá írnotok, úgysem ezen múlik, hogy addig vizsgáltatom e, míg meg nem nyugszom.


Csak örültem volna, ha más kisgyerekes szülő is írt volna, hogy igen ezt ès ezt az èn fiam/lányom is csinálta, elmúlt neki mire ovis lett, vagy kinőtte iskolás korára, szèp egèszsèges gyerek ma már.


Ilyesmire gondoltam, de a vèretek kötelez, ugyebár.


Többet nem írok, hagyjatok a f@szba.

Szebb napot az enyèmnèl, mindenkinek.

dec. 14. 11:11
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted melyik bolond gondolja magáról, hogy bolond? Ha nem tetszenek a magyarok, akkor miért magyar nyelvű oldalon kérdezel? Férjed szerint normális vagy?
dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!