Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 16 hónapos kisfiú, furcsa...

16 hónapos kisfiú, furcsa viselkedès? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kisfiam.

Tökèletes paramèterekkel, 10/10 Apgarral, 39.hètre született, komplikáció mentes terhessèg után. Gyors ès könnyű szülèsem volt.


Első baba, rettenetesen fèltem mindentől. Talán hipochonder is vagyok sokszor.


Kb 3-4 hetes volt amikor először csinált furcsaságot, vagyis szerintem nem normális dolgot.

Sokat sírt, hasfájós volt, anyatejet ès tápszert is kapott.

Nehezen kakilt, volt, hogy egèsz èjszaka nyögdècselt, nyomkodta de nem sikerült.

Szaladtunk az orvoshoz, megvizsgálta, nem mondott semmi komolyat csak olyasmit, hogy ahol van bevèt ott kiadás is, tehát ha eszik rendesen, lesz kaki is.


Pár napra rá szintèn nagy erőlködèsre tudott kakilni, de ahogy felvettem kèsőbb ès a hátára fektettem, felhúzta a vállait, megfeszült az arca, mintha fenn akadtak volna a szemei.


Rögtön ügyeletre mentünk, ahol semmit nem találtak nála, videozzuk le, mikor ilyet csinál ès úgy menjünk be.


Ha nagyon lassan tettük le a hátára, nem csinálta.


Ahogy a kaki rendeződött, elmúltak ezek a megfeszülèsek, így betudtuk annak, hogy amiatt volt.


Szèpen átfordult hasról hátra ès fordítva, sokat mozgott, nagyon èber, aktív ma is. Időben felült, kúszott-mászott, felállt, meg volt minden.

Fogacskái kibújtak nagyobb gond nèlkül, túlvagyunk az oltásokon, kis hőemelkedèsekkel letudtuk.


7 hónapos korában volt koronás, akkor 41,5 volt a láza, szinte magához sem akart tèrni, ügyelet, vèrvètel, teszt, láz ès fájdalomcsillapitó, mehetünk haza.


Eszik iszik szèpen, 1 èves korában pár nap alatt megtanult kapaszkodás nèlkül járni, azóta szalad.


Párszor hányt, 8 hónapos kora óta, előtte megfeszítette az egèsz testèt, ha felvettük magához szorított, vörös arc, kidülledő szemek, hívtuk a mentőt, mert nem tudtuk, hogy ez görcsölès ès amiatt hány, vagy a hányás miatt görcsöl, hogy pl nála ilyen a hányinger.


Mire kièrtek (5 perc) már semmi baja nem volt, de javasolták menjünk be kivizsgálásra, bementünk a kórházba, videó nèlkül nem tudják eldönteni milyen görcs volt, ha egyáltalán az volt.


2 hete sikítva fel-fel sírt, ment össze vissza, ha elengedtük a kezèt elesett, pedig már stabilan jár/szalad, fel akartam

enni videóra, de nekiesett a falnak, beverte a fejèt. Szaladtunk vele a kórházba, gondoltam, ha beütötte a fejèt csak bent tartanak, tovább vizsgálják vagy valami, de semmi.

Meg akarták nèzni azt az összevissza menèst, így sètáltattuk a folyosón, de ott már nem csinálta.

Azt mondták egyszerű hiszti, mehetünk haza.

Mindig elmondtuk, minden doktornak, hogy mik voltak eddig ès szeretnènk további vizsgálatokat, de legyintettek csak.


Nem olyan règ, pár hete elkezdte rázni a fejèt, mintha tiltakozna, először csak mikor rászóltunk valamièrt, utána már akkor is, ha nem volt semmi, csak ült játszott, mesekönyvet nèzegetett, vagy babakocsiban sètáltattuk, vagy csak ült az etetőszèkben ès evett. Megrázza pár másodpercig ès abbahagyja.

Olvastam, hogy sok gyerek csinálja, kinövik stb. Voltunk 2 hete oltáson, azèrt megemlítettem a dokinak, azt mondta nem fontos.


2-3 napja èszrevettük, hogy bal oldalra nèzeget majd vissza egyenesbe.

Csak kinèz oldalra főleg balra ès vissza egyenesbe.


Ha nevet egy mesèn, kinèz, majd vissza. Ha etetem, ha beszèlünk hozzá, ha fürdik, kinèz oldalra ès vissza.


Nem felfelè hanem balra vagy jobbra.

Ijesztő!


Jó, nekem minden az, legszivesebben minden kis aprósággal szakemberhez mennèk.


De ez a pár hetes korában a megfeszülèse, a hányások előtti merevsèg, a fejrázás, a szemforgatás ès főleg a "videófelvètel nèlkül nem tudunk mit tenni" orvosi ellátás engem már idegileg kikèszített a 16 hónap alatt.


Rengeteget sírok, idegeskedek, nem tudom èlvezni a gyerekkorát mert mindig parázok valami miatt.

Tudom, magamat kène kezeltetnem, de először őt szeretnèm kivizsgáltatni mindenre ami lehetsèges.


Elmegyek magánba, kifizetek mindent csak kapjak egy megnyugtató diagnózist, hogy teljesen egèszsèges, nincs az agyával baj, nincs tumor stb.


Ti mit tennètek? Volt valaki gyermekènek hasonló tünete?

Ha igen, mit csináltatok, hogyan tovább?


Nagyon ideges vagyok, depressziós ès ezt ráragasztom a családomra is, akik szerint csak kèpzelődöm ès összeolvasok minden hülyesèget a neten.

Megbetegítenèk egy egèszsèges gyereket ès felesleges vizsgálatoknak vetnèm alá.

Holott eszembe sincs ilyesmi, csak nagyon aggódom, stresszelek, a legjobbat akarom neki.

Ha esetleg van valami gond, időben el tudják csípni.


Ja, annyit mèg hogy nagyon èberen alszik ès kevèssel is ki tudja magát pihenni így èn kb mióta megszületett alig alszok.

Lehet tènyleg túltolom a dolgokat, mert amúgy jól fejlődik, sokat nevet, bújik, szereti a mesèket, a kártyákat, a huzogatós játèkokat, a konyhában pakolni az edènyeket, mindent amit egy ilyen korú gyerek szeret.

Eddig mindenkihez odament, fogta a kezüket húzta magával, mostanában kicsit szègyellősebb lett ha lehet így fogalmazni.


Na mindegy sok általános dolog van ès egy pár ami (szerintem) kilóg a sorból.


Pár vigasztaló mondat is sokat jelentene.


Köszönöm.



#Fejrázás, oldalra nèzès #Agyi problèma, agydaganat #Fèlelem, hipochondria
dec. 13. 23:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%
18# Látszik nem láttál még epilepsziának egy egy fajtáját és megjelenését. Marhára meglepődnél. Nincs azzal baj,ha nem láttál,de akkor ne okoskodnál a 0 tudásra. Láttál felnőttet roham alatt egyszer és azt hiszed ennyi az egész. Nem így van ám. Fingod nincs. Láttam olyan picit és videót is róla,amit felvettek otthon,majd pedig ott is mutatta egy idő után,sima sűrű pislogás volt csak olyan érdekesen. Görcs nála ennyibe nyilvánult meg.
dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
44%

De itt kb. az történik a leírás alapján, hogy anyuka 2 havonta észrevesz valami "furát" a gyereken (ami lehet, hogy nem is fura, csak már azt is bebeszéli magának), rohan az orvoshoz, aki nem talál problémát és mivel a tünet is elmúlik valóban gond nélkül, ezért egyből talál anyuka más dolgot, amivel rohanni kell a kórházba.


Mivel rohangál anyuka orvoshoz meg ügyeletre?


Hogy nem tud kakálni a baba. Hogy amikor végre nehezen kakál, akkor úristen, megfeszült a teste az erőlködéstől. Meg "mintha" fennakadt volna a szeme. Jó ég, szegény gyerek hasf@jós volt, nehezen kakált, el is múlt minden tünete, ergo tiszta felesleges volt ezen pánikolni.


Az, hogy covidosan lázas volt, megint nem ad semmi okot a parázásra.


Mentőt hívtak, mert a gyerek hányt, na ne már. Merthogy ők nem tudták eldönteni, görcsöl-e (bocs már, még én is befeszülök hányás elött). Én hívtam mentőt lázgörcs miatt, hidd el, akkor nem merül fel kételyként, van-e valami rohama meg görcse a gyerekednek.


Aztán megint rohantak az ügyeletre, mert a gyerek valamiért felsírt éjszaja, és úristen, félálomban kóvályogva elesett. Ne már, nyilván véletlenül ez is elmúlt, mire kórházba értek.


Meg kinézeget, úristen. Az én gyerekemnek meg az volt ennyi idősen a hülyesége, hogy néha elkezdte fejelgetni a szekrényt, mégsem lett autista.


Itt kb.semmi olyat nem írt a kérdező, amin idegeskedni, sírni, stresszelni kellene. A leírás alapján egy beteg ember van, a kérdező, aki beképzel mindenféle betegséget a gyereknek és betegesen mennie kell kórházba, ügyeletre, mentőállomásra.

dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
44%

22!

Kár erőlködni...már vagy ötféleképpen leírtuk neki, nem fogja megérteni...menthetetlen.

Szerintem ő lesz a gyerekorvos réme, ha már nem az...

dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!