Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tehetnék még a szűnni nem...

Mit tehetnék még a szűnni nem akaró hurutos köhögéssel?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves. Kb 1 hónapja néhány napos megszakításokkal állandóan elkap valami hurutot és mire kikezelek valamit kezdődik előről. Most immár ismét 2 hete köhög. Szokásos orrfolyással köhögéssel kezdődott. Mára csak a makacs hurutos köhögés maradt de az valami rettentő zavaró. Kapta a sinupretet, sokat nem segített, kapta az amborxolt az se igazán mert a fül orr gégész szerint nem a tüdeje miatt köhög hanem a hatracsorgo váladék miatt. Annyit mondott szivjam az orrát sokat és inhalálás. Dehát ezt csinálom lassan 1 hónapja. :( az orrábol ráadásul már semmi de semmi nem jön. Az infralampat kezdtük el ma használni...de ennyi ami új.


A legrosszabb hogy ejjelre kap fenistil cseppet (azt nem tudom egyaltalan szabad -e ennyi ideig adni neki...)és kohoges csillapitot hogy legalább aludni tudjon, különben az se menne. De hajnal 4-5 körül így is mindig felébred 1-1 brutális köhögésre és akkor kezdődik a cirkusz a sírás hajnalba és senki se tudja kipihenni magát. :( lassan 1 hónapja ez megy és már tényleg nem tudom mit csinálhatnek vagy hol rontom el. Tanácsot szeretnék kérni. Hova lenne érdemes vinnem? Gyerekorvos nem sokat ér szokásos orrszivas sinupret kombót mondja...dehát azt 1 hónapja toljuk és nem ér már bocsánat lofaszt se.


dec. 22. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kéne mennetek az orvoshoz, már mint a fül orr gégészhez. Meg az se mindegy hogy bakteriális vagy vírusos, mert előbbi esetén antibiotikum kellene neki.
dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tüdőröntgen sem ártana! Meg allergiavizsgálat.
dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meleg kakukkfű tea, naponta több alkalommal, nemcsak inni, de inhalálni is a gőzeivel. A benne levő illóolaj enyhe baktericid hatású, de belégzéskor hatást fejt ki a légutak nyálkahártyájára is.
dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fül orr gégésznél 1 hónapon belül 3x jártunk. 2x 3,5 héttel ezelőtt amikor az első fordulóban volt csúnya taknyos, zöld sárga minden. Kapott is antibiotikumot utána kellett visszamenni kontrollra és rá másnap tele lett pöttyel az antibiotikum miatt. De a hurutos tünetei elmúltak.


Utána ment 2 napot bölcsibe es akkor ismét taknyos köhögös lett. Ezúttal nem volt zöld sárga takony és sokkal könnyebben jött az orrabol is viszont sokkalta többet köhög...2 napja voltunk ismét a gégészeten és akkor annyit mondott hogy a bal füle kicsit piros és melegítsük napi 3-4 alkalommal neki de ennyi. :/ minden más az orrfolyás el is múlt neki csak ez a hurutos köhögés maradt ami ugye éjjel nagyon zavaró.

dec. 22. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éves lányomnal is volt többször visszatérő vagy éppen el nem múlni akaró köhögés. Neki a salvus vizes inhalálás plusz izlandi zuzmós vény nélkül kapható szirup segít mindig
dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Salvust mi is használunk, izlandi zuzmot úgy tudom hogy csak száraz köhögésre célszerű adni nem?
dec. 22. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom idén kezte az óvodát. Szeptember közepétől 1 hetet ment, 1-1,5 hetet itthon volt.

Novemberben vettem neki multivitamint. Novo C szirupot.

Mióta kapja, egyszer volt csak beteg.

Én egyébként vény nélküli szerekkel kezelem a köhögést.

A doki nem ír ki köhögésre semmit ha tiszta a tüdeje, csak mondja, hogy vegyek robitussint.

Nekem a tussirex night jött be.

dec. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az Izlandi zuzmós szirupot éjszakára ajánlotta a doki hogy legalább aludni tudjon.

Ne haragudj ezt elfelejtettem leírni, szerintem mát félig aludtam 🙈

dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!