Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 éves gyereknek hogy adjam...

1 éves gyereknek hogy adjam be a nurofent? Egyszerűen nem hajlandó meginni. Próbáltam kanállal, fecskendővel, beletettem gyümölcslébe, de sehogy nem issza meg

Figyelt kérdés
jan. 13. 17:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem issza, de nagyon kell, akkor marad a kúp vagy valami más pl. Flamborin, ha azt elfogadja és hat neki. Sajnos az én legkisebb fiam is ilyen típus. Ha valahogy mégis lenyelettem vele, sugárban hányta ki az egészet.
jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Sajnos a flamborinnal is ez a helyzet, ráadásul az nem is annyira hatásos :(

A kúp eszembe jutott nekem is,de azt hagyom legutolsó megoldásnak

jan. 13. 17:54
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Én a gyógyszerrel és az orrszívással ugy vagyok, ha akarja ha nem....

Ez nem kívánságműsor, a gyogyszer kell.

Fecskendővel belenyomom a szájába ha tetszik, ha nem.

Szükséges rossz.

Kúpot viszont az istenért nem adnék. Csak utolsó utáni megoldásként.

jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Keverd el egy kanál pépes valamibe amit szeret. A fecskendőnek meg az a titka hogy gyorsan kell a szájába nyomni, a nyelve meg alatta legyen. Én sokáig a kicsi epres kububa tettem, bár azt nem tudom ihat-e egy egyéves. A lényeg hogy valami sűrűbe, mert nem az ízével van baj, hanem az állaga tényleg elég undi.
jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Mi ezért váltottunk Algoflex baby-re. Annak jobb az íze. Vagy narancsos Nurofen. Bár nem tudom ezek vannak-e még, mert már kinőttek a gyerekek a szirupos lázcsillapítóból.
jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Kúpot adj neki, még ráérsz tönkretenni a gyomrát. Meg úgysem issza meg.
jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
3#-al egyetértek. Lehetnek még olyan gyógyszerek az életben, aminél nincs alternatíva és muszáj beadni. Szépen fecskendővel piciket apránként. Vannak picik akik keserű és egész komoly gyógyszereket szednek, szívbetegségre, stb. Be kell adni és be is adják. Pedig na az tényleg ízre is brutál. Nekünk legutóbb antibiotikumot kellett,nem szerette,semmibe se, tehát kénytelen volt bevenni. Apránként fecskendővel sikerült,minden kis mennyiség után cumit adtam,majd újra picit újra cumi. Orrszívásnál is muszáj leszívni.
jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves #7-es! Értem én,és egyet is értek, ezt is próbáltam, de kiköpi, a cumit pedig utána nem kéri. 4 ml nurofent tettem egy egész zacskó (100ml) kububa, összeráztam, így is megérezte,hogy van benne gyógyszer, és nem itta meg
jan. 13. 19:12
 9/20 anonim ***** válasza:
28%
Fogd be az orrát.Közben kinyitja a száját,ugy be tudod gyorsan adni neki.
jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Igaz nem egy éves, 10 hónapos, de remélem nem lesz mostanában beteg. Rendesen szenvedtem vele az orrszívással és a sziruppal is. A kuprol ne is beszéljünk.

3x kellett szirupot adni. Próbáltam én is belekeverni másba de úgy sem akarta meginni. Fecskendő mellett maradtam. Egy alkalommal sírás közben ment, már nem volt erőm cseszekedni. A másikak viszont játekosN lettek megoldva. Ahogy nevetett úgy mindig nyomtam kicsit a szájába. Kb 10 perc ment el 5ml-vel de legalább barátságosan lenyelte.:D

Sajnos vagy nem sajnos ami muszáj az muszáj.

jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!