Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Aki beadatta a...

Anyukák! Aki beadatta a babájának a meningococcus oltásokat volt bármikyen rövidtávú vagy hosszú távú mellékhatása? Mit gondoltok, érdemes beadatni?

Figyelt kérdés

Nekem első sorban most azért vannak kétségeim, mert angliában semmilyen oltás nem kötelező.

Unokatesóm ott lakik, nincs tudomásom arról, hogy nagyobb e ott a fertőzés veszély emiatt vagy sem.

Nem szeretnék egymásnak ugrást, kérlek legyetek tekintettel egymásra!



jan. 23. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Már ne haragudj, de a hosszú távú mellékhatást hogy a lópikulába bizonyítanád be,hogy pont attól az oltástól van? Hm? Mondjuk ami 3 év múlva jön ki? Kíváncsi vagyok.


Amúgy beadattam a Neisvac c-t. Nem tapasztaltam a szokásos láz-nyűgösségen kívül semmit.

jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az orvosok, hogy bizonyítják be?!

Már pedig, bebizonyìtják.

Gondolom, ha egy szülő gyermeke furcsa tüneteket profukál akkor megjár akár 20 orvost is, hogy megmondják mitől és miért.

jan. 23. 23:02
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Az én lányomról 5 év alatt sem állapították meg,mi baja van. Még Németországba is kimentek a mintái. Semmi.

5 éves korában elegünk lett a meghurcoltatásból. Onnantól nem vittük kontrollokra. A háziorvos vesz vért évente,az elég szerencsére.


Rólam 2.5 éve nem tudja kideríteni a neurológus, mi bajom. 2 MR vizsgálatom volt.


Nem tudnak ezek cart se.

jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy ilyenen kell keresztül menjetek.

Megkérdezhetem, hogy kislányodnak mik a tünetei?

Te saját magad nem tudsz következtetni valamire?

jan. 23. 23:14
 5/15 anonim ***** válasza:

Bexsero-t, és Neisvac-C-t kapott mindkét gyerekem.

A kislányomnak az MMR-rel együtt adta be a Bexsero-t a gyerekorvos. Nagyon megviselte, 2 napig alig bírta magát még tartani is, magas láza volt. Aztán ennyi volt, és azóta semmi baja. A 2. Bexsero-nál már semmi mellékhatás nem volt.

Fiamat meg sem hatotta, semmi baja nem volt utána.

jan. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

A balkani orszagokon (Mo. , Romania, Bulgaria es tarsai ) kivul sehol nincs kotelezo vedoltas, csak ajanlott.


Ettol fuggetlenul beoltatjuk oket, mert van eszunk. Angliaban lakom, a gyerekek 99 %-a be van oltva minden ajanlott oltassal.

jan. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Úgy állapítják meg, hogy fognak tízezer embert és követik őket. Ennyi. Te a gyakorin nem tudsz ilyen mintavételezést, max anekdotákat meg spekulációkat olvasni.


Mindkét gyermekem kapott ilyen oltást többször, volt láz két napig és ennyi, egyébként egészségesek.


Kettő meningococcusos beteg volt az ismerősi körömben, az egyik egy kisiskolás fiú, ő belehalt, a másik egy egyéves kislány, ő túlélte, de többszörösen amputáltak a végtagjai és idegrendszeri károsodása van, de értelmi sérülése talán nincs. Egyet pedig eü gyakorlatom során láttam, ő egy fiatal férfi, aki fizikálisan megúszta, ellenben egyéves neurorehab után sem tudott érdemben visszatérni a szellemi munkájához memória és hangulatzavarok miatt.


+1 Párom nem meningococcusos volt gyerekként, hanem kullancsencephalitises, ami jóval jobb indulatú betegség, és így 30 évvel később is látszik a mozgásán a korábbi idegrendszeri probléma. Ő abbahagyta a versenysportot akkor, a mozgása miatt.


Összefoglalva: az idegrendszert érintő gyulladásoknak óriási tétje van akkor is, ha ritkák.

jan. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Pont Anglia volt a kísérleti országa a Bexsero-nak. Az onnan érkező tapasztalatok alapján lett elérhető Magyarországon. 🤦
jan. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Statisztika szerint angliában az mmr-t 82%-osan adják be a gyermekeknek, ez pl közel sem 99%.

Unokatestvérem barátnője 1 oltást sem adatott be a 3 éves kislányának. Én nem ítélem el egyik embert sem, ha így dönt, ha úgy.

Mindenesetre 7-es a te válaszod segítség volt köszönöm.

Én nem találkoztam még ilyennel, de ezek szerint valóban előfordul sajnos.

Csak elgondolkodtató, hogy valóban szükség van e az összes oltásra, amit magyarországon kötelezőnek is nyilvánítanak. Pl bárányhimlő amit még a védőnéni sem ért.

jan. 24. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Küld el a védőnéninek:

[link]

jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!