Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek,hogy az újszülöttem...

Mit tegyek,hogy az újszülöttem ne kapja el a megfázást a nagytesótól?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hetes újszülöttem és egy 2 évesem. Sajnos a nagytesó megfázott,lázas és köhög,nagyon félek hogy a kicsi is elkaphatja. Mit tegyek?
febr. 11. 05:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szoptasd.
febr. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Próbáld meg elkülöníteni, ne puszilgassa, ölelgesse ameddig beteg. Persze szoptasd, a szoptatás jó dolog, de nem tesz csodát. Nekünk az apja hozott haza valamilyen vírust, én elkaptam. A baba anyatejes, már megfele gyógyultunk, azt hittem a kicsi nem kapja el. A 6. napon felment a láza 39 fokra.😔 2 és fél hónapos, már meggyógyult. Viszont olvastam itt sok helyen, hogy sokszor az ilyen pici baba nem kapta el.
febr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Szoptatás! Nálunk a férjem irtó beteg volt, miután a picit hazahoztuk. Maszkot vett fel, sokat mosott kezet és arcot, az újszülött nem kapta el. Pedig ringatta sokat és ölelte is. Erősebbek ők, mint hinnénk 😊

Ha mégis elkapja, akkor sem kell pánikba esni, túl lesz rajta ne aggódj! És még valami: vidd ki a picit szabad levegőre amennyit csak lehet. Aludjon kint jól bebugyolálva. Ez a lehető legjobb immunerősítő nekik hidd el 😊

febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Én szoptatom az enyém, 4 hónapos, és rajta kívül mindenki hány és megy a hasa (2 szülő, 1 gyerek).
febr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szoptatok, de kint még nem sokat voltunk a hideg levegő miatt, lassacskán akarom kiszoktatni. Csak néhány percet töltünk az erkélyen aztán jövünk a melegbe vissza. A nagyobbik gyerekem őszi vele már első perctől sétáltunk kint a napsütésbe, de itt ahol élünk borongós esős az idő
febr. 11. 07:58
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem kell tenned. Egy ekkora gyereket még véd a te immunrendszered hónapokig. Nem, ez független a szoptatástól.
febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma pont esik, de az elmúlt napokban ilyen 15 fokok voltak. Ha visszajön ez az idő, nyugodtan mehettek ki többet. De igazából az eső sem akadály, sőt, kitisztítja a levegőt. Szerintem ne féltsd annyira, vidd csak ki nyugodtan.
febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Független a szoptatástól. De olyan jó,hogy leírják 20-an,hogy szoptass mikor lehet,hogy tápszeres. Nem mindenki szoptat! A legtöbb vírusos betegséges,netán oxigénre kerülő gyerek a kórházba szoptatott pici volt,sokan nagyobb tesóktól.


Ha elkapja így is úgy is elfogja,sajnos kérdező. Higiéniát tartsátok be,ne puszilgassa most,ennyi.

febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kiviheted. Nekem februári a harmadik gyerekem. Nem volt egy hetes, már mentünk, mert a középsőt vinni kellett suliba meg edzésre. Nem állhat meg az élet. A kórházból úgy mentünk haza, hogy a legnagyobb hányós hasmenős vírussal fetrengett. Nyilván nem puszilgatta, de azért találkoztak a lakásban. Nem kapta el. Más meg nagyon óvatos, de mindent elkap a gyereke. Szerintem ez az immunrendszerén is múlik. Szoptatás, sok séta.
febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A nagyobbik lányom szeptemberi. Hűvös szelek fújtak már és hamar bejöttek a mínuszok. Télre már lakásban éltünk, ahol száraz volt a levegő, de nagyon erkély volt. Babakocsiba plüss pléd, a kicsi pólyába, arra takaró és még plusz pléd. Csak a csepp arca látszott ki, és 2-3 órát aludt nyugalomban a téli hidegben. -3 fokig kitettem őt. Makk egészséges, ritkán beteg, nagyon jól megerősödött! Túlfélted a babát... Vidd ki szépen őt, csodás idő van már (ma pont esik, de egyébként igen)
febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!