Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért küldenek manapság...

Miért küldenek manapság minden újszülöttet és csecsemőt dévény tornára? Honnan tudja a gyanútlan szülő, hogy valóban szükség van rá és nem behúzás?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én voltam a fiammal. Konkrétan közölte velem a Dévényes, hogy enyhe a probléma, és annyi páciense van, hogy ezzel nem tud foglalkozni. Szóval nem akart lehúzni.
2015. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, és egyikkel sem küldtek. Ismerős körben sem hallottam, de itt sokat olvasom.
2015. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én csak itt olvasom ezt, hogy szinte mindenki volt vagy jár. Nekem.egy ismerősöm sem volt. A fiamat is kellett tornáztatnom, de a szülés után a kórházban megmutatták a gyakorlatokat, és azokat kellett itthon csinálni kb két hónapig, szépen fejlődött is tőle. Én ilyen kérdésekben a gyerekorvost kérdeztem mindig, megbízom benne, biztos, hogy mondta volna, ha ilyesmire lett volna szüksége a fiunknak.
2015. ápr. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
mert divat. Múltkor itt hisztizett egy anyuka, hogy a mocsok Dévényes azt mondta, nem kell.
2015. ápr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak egy mánia, mi nem voltunk, fel sem merült, de van olyan ismerős család, ahol csak úgy mentek minden gond nélkül, és néztek rám csodálkozva, hogy nem voltunk.
2015. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mi úgy voltunk, semmi panasz,csak a védőnő nyaggatott. Gyerekorvos, ortopéd szakorvos mindent rendben talált a dévényes pedig úgy lehúzta a gyereket, mintha már az is csoda lenne,hogy mozog. Mindezt azért,mert az elején mertük közölni,hogy fenntartásaink vannak a dévényről,nem ismerjük eléggé csak azt tlátjuk,hogy manapság mindenki jár. Erre csóválta a fejét és a síró 4 hónapos kislányomnak, drágaságom sírsz? "Biztosan azért mert előítéletes vagy, sok rosszat hallottál a dévényesekről." Na ezen teljesen kiakadtam és képtelen vagyok ezek után bármit is elhinni abból amit mondott. Érzelmi zsarolás az egész, ha nem úgy mész oda, hogy nagy a baj, segítség kell.
2015. ápr. 14. 09:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak divat. A mi korunkban nem volt ilyesmi, mégis, előbb utóbb mindenki megtanult járni, mozogni. Most ha pár hetes baba nem úgy forgatja a fejét, ahogy a nagyokosok szeirnt kéne, már küldik dévényre. És később ugyanez a helyzet a logopédussal. Ilyen hallottam a multkor, hogy 2 éves gyereknek már 100 szót kéne mondani, vagy ilyemsi. Persze, a legtöbb 2 éves a közelében sincs ennek, na gyorsan logopédus, mert baj van. Pedig lássuk be, előbb vagy utóbb mind elkezd beszélni, szerintem azzal kéne járni csak, akinek beszédhiája van 3-4 éves korában is (sejpít, dadog, raccsol, vagy még ennyi idősen sem beszél ahogy kéne)
2015. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na, a logopédusban nagyon tévedtek, mert hiányszakma, még annak sem biztosítanak, akinek kéne.

Én vittem Dévényeshez a fiamat, mert féloldalasan feküdt, de megnyugtatott, hogy nem lesz baja. Mutatott egy-két gyakorlatot, hogy otthon mit kell csinálni, és ennyi. Bizonyára személyiségtől is függ, de eléggé hiányszakma, nem gondolnám, hogy bárkit odarángatnak, ha nincs rá szükség, mi 2 hónapot vártunk egy vizsgálatra. Na, meg legyen az ember annyira diplomatikus, hogy még ha nem is hisz benne, nem vágja az arcába. Akkor minek viszed oda?

Egyébként meg persze, hogy előbb-utóbb mindegyik elkezd járni, beszélni. De nem mindegy, hogy mikor, ha a védőnő eltérést talál, akkor nem árt megvizsgáltatni, mert a későbbi tanulási folyamatban is lehetnek problémák.

2015. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szeretem ezt a "bezzeg a mi időnkben". A "mi időnk" óta szerencsére sokat fejlődött a világ, a diagnosztikus módszerek, azok oktatása is, és a "mi időnkben" született, azóta felnőtt emberek között rengeteg mozgásszervi, egyéb problémával küzdő van, vagy aki nehezebben teljesített az iskolában, ami lehet, hogy visszavezethető kisgyermekkori fejlődési problémákra. Ezek nem feltétlenül szembetűnő dolgok, és természetesen a lehetséges problémák sem minden esetben alakulnak ki.

Sajnos valóban előfordulhat, hogy csak a pénzre mennek rá, de ezt én szerencsére nem tapasztaltam meg. A mi dévényesünk is tele van munkával, akinek nincs szüksége kezelésre, azt nem vállalja el.

Az is igaz, hogy sok esetben nem szakorvos küldi a gyerekeket szakemberhez, hanem a szülők aggódják túl a dolgot.

Az én kislányomnál születésekor látott hypotóniára utaló jeleket a neonatológus (se védőnő, se gyerekorvos nem látta), de nem küldtek rögtön, hanem visszahívtak 2 hónap múlva kontrollra. Mivel ekkor is csak lógott a gyerek, mint a rongybaba, nem tartotta a fejét stb, így irányítottak a dévény terápiára, és neurológushoz, aki megerősítette a diagnózist és a terápia szükségességét.

Azt kell mondanom, hogy ha a szülő a dévényes felkeresése előtt felkeres egyéb szakembert, akkor talán megerősítést kaphat a terápia szükségességéről.

Ha szemmel látható a probléma a gyereknél, azért sejthető, hogy gond van.

2015. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként az én ismeretségi körömben sem járt rajtunk kívül senki dévényre. Nyilván itt a gyik-en koncentráltan olvashatunk erről, egyrészről, mert itt kérünk véleményt, tanácsot, érdeklődünk másoktól (ez egy erre szolgáló fórum), illetve valószínűleg a dévény terápia most kezd felfutni, sokkal több jelenlétet, nyilvánosságot kap, most látszik beigazolódni a hatékonysága. Valószínűleg ezért hallunk jóval többet róla.
2015. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!