Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy éves, örökmozgó kisgyerekt...

Egy éves, örökmozgó kisgyerektől hogyan vegyünk vizeletet?

Figyelt kérdés

Vérvétele lesz, kellene vinni vizeletmintát is.

A gyerekorvos nem mondott semmit, én meg nem kérdeztem, mert tudtam, hogy kapható vizeletgyűjtő-zacskó.

Vettünk is kettőt, ma délután akartunk venni tőle a holnapi vérvételhez pisit.

Az elsőnél rosszul raktuk fel elsőre, így már nem tapadt jól, kifolyt a pisi belőle, lejött az egész.

A második felrakása után bekakilt (nem számítottunk rá, mert délután már kakilt egyszer), megint lejött a helyéről az egész.

Nincs valami más módszer erre? Bilin nem marad meg, amúgy sem tudni, mikor pisil, épp azért megy vérvételre, mert keveset iszik és pisil.

Ahogy láttam, neki bele sem fér a zacsija rendesen lyukba, amiben elvileg benne kéne lenni a fütyinek meg a herezacsinak.


Most perpillanat nincs is több lehetőségünk, az ügyeletes patikában nem kapható ez a vizeletgyűjtő-zacskó, egy másikban vettünk.



márc. 10. 17:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó: sima vizeletvizsgálatnál nem steril a kémcső.


Kérdező: nehogy előző napi vizeletet vegyél a gyerektől!!! MINDIG friss vizelet kell, amíg a laborba értek, ne álljon 2-3 óránál többet! Hajnalban felrakod a zacskót, reggelre lesz vizelet. Ha nem, este itasd és visztek vizeletet másnap.

márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Bocsánat most már nem utolsó, közben jöttek válaszok.
márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk akkor is pisilt ha beleállitottuk a kádba.

Még folyt a víz, ő meg állt benne és poharat tartottunk oda neki.

Másik hogy ébredés után leveszitek a pelust és argus szemekkel figyeltek vagy ráül a bilire.

Nálunk a pisi ébredés után 5 percen belül jön, nem rögtön azonnal.

márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elsősorban friss vizelet kéne, de olvastam régi kérdésnél, hogy valaki előző nap estit vitt, amit addig hűtőben tárolt. Azért szerettem volna előző nap elintézni, hátha reggel nem sikerül, de hát így sem...

Folytatjuk reggel a kínlódást.

márc. 10. 19:15
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen jó az előző esti, hűtőzött. De igen, steril vizeletgyűjtő edénykében lehet csak tartogatni.
márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a kupakos kémcső van itthon, amibe a vérvételi helyen áttöltik a vizeletet. Mindig így viszem a sajátot is, csak felcímkézik, és teszik el, nem töltik sehova.

Megpróbálom egy tiszta üvegpohárban felfogni, ha reggel megint állva pisilne.

márc. 10. 19:23
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Az első lányomnak simán relragasztottam a zacskót.

A másodiknál sehogy sem ment. Vattát kellett raknom a pelusába majd az kicsavarnom a steril edénybe.

márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ott megakadtam,hogy.... miért szeretnéd a herezacskót beletenni??? Persze,hogy így nem sikerül. Csak a fütyit kell belehúzni a nyíláson és odaragasztod a vizeletes zacskót. Fiúktól a legegyszerűbb levenni különben. Nem tudom a ti orvosotok hogy kérte,ahol én dolgoztam hajnalba tettünk fel vagy közvetlen ébredés után zacsit,friss vizelet kellett mindig,lefertőtlenítés után. Volt hogy lecsúszott és újra kellett,nálunk akkor mikor már sokadjára történt odaragasztottuk,akkor általában sikerült. A textilpelusos meg egy baromság..bocsánat. Én ezt nem csinálnám,de nem szólok bele.
márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Először én is úgy raktam fel, hogy csak a kuki volt benne, de a férjem talált egy képet, ahol a rajzon a zacsi is benne volt:

[link]


Most az a terv, hogy nyitásra elmegy a férjem új gyűjtőzacsiért, felragasztjuk, aztán megpróbáljuk lefoglalni és vízfolyatással motiválni a csurgatásra.

márc. 10. 20:53
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel. Lanyomtól havi kétszer kellett vizeletet gyűjtenu. Volt hogy órákat vártunk. Semmilyen fenti módszer nem vált be.

Fiamtól ezerszer könnyebb volt.

Nem, nem kell a zacsit beletenni. Az a kép fals. Épp úgy érdemes, hogy a kuki tövénél legyen a ragasztó. A pelenkát buggyosan ráadni, vagy még jobb, ha rajta sincs, persze kezét végig fogni, le ne tépje.

márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!