Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kullancs encephalitis oltás...

Kullancs encephalitis oltás után kullancs csípés??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vidéken lakunk, idén rengeteg a kullancs, már most,így az oltás mellett döntöttünk. Megkapta az 1. Encepur oltást a gyerek, az orvos figyelmeztetett hogy legalabb 1 hétig ne menjen bele kullancs, de inkább 1 hónapig, a 2.oltásig. 1 nappal oltás után már összeszedte az udvarról. Most mi lesz? Hétfőn írok a dokinak, de sehol semmi infó a neten, kivéve pár külföldi rémtörténet,tanulmány, hogy súlyosabb lefolyású lesz,ha pont fertőzött kullancs csípte,2 gyerek meg is halt. Utána nem olvastam tovább, nem mertem. :( volt-e valaki így? Tapasztalatot, véleményt várok.
márc. 24. 06:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az nem számít mennyire kifejtett. A nimfa is fertőz
márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne fertőz egyből. Gyorsan ki kell szedni akkor is ha a feje bentmarad, hogy ne tudja visszaöklendezni a tartalmát, amit akkor tesz ha stressz éri. Ezért nem csavargatjuj, piszkáljuk, kenegetjük, hanem határozottan 1 mozdulattal kihúzzuk, ha szakad a feje, azt a szervezete majd megoldja, de már öklendezni nem tud, ez a lényeg.

Elhiszem, hogy aggódsz, én is végigrettegtem anno azt az 1 hónapot. Egyébként aztán több cikket találtam, ami arról írt, hogy sok gyerkőc szinte kis náthával átveszeli, ha el is jut a betegség a második fázisba, nem olyan halálos, mint a Meningoccocus. Túl lesztek ezen az 1 hónapon, hidd el nem potyognak az emberek kullancs encephalitisben. Kitarás!

márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi:)
márc. 25. 05:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!