Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha hány a gyerek, mennyi...

Ha hány a gyerek, mennyi ideig nem adtok neki enni? Szóval mennyi ideig kap csak folyadékot?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes, kap enni. Általában úgyis étvágytalanok, ha mégsem, nem koplaltatom direkt.
ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig kétszer hányt (azaz két nap volt hányás, mindkétszer 2 adagban jött), de ha kért enni, mindig adtam neki.

Eleinte csak "diétásat", mondjuk bulátát, aztán mivel az már nem jött vissza, szépen adtam neki rendes ételt is, persze nem nehezet/zsírosat/tejeset stb., de nem is speciálisat.

Mind a két alkalom 1-1,5 éves kora között volt, mikor már amúgy evett szinte mindent.

ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nálunk az új gyerekorvosnál most az a szokás, hogy nem adhatok neki semmit. Éjszaka kezdett hányni. Reggel evett egy kis vajas kenyeret, azt nem hányta ki. Utána ivott, vizet 2x hányt még. Reggel hívtam a rendelőt, mondták, hogy nem kellett volna enni adni, és ne is kapjon semmit. Majd talán délután 4 körül már kaphat egy kis ropit. Ez teljesen normális? A gyerek sír, hogy éhes.

A régi gyerekorvos mindig azt mondta, ha enne a gyerek, akkor adjak neki, nyilván ne pacalt, de ha van étvágya, egyen nyugodtan. Most meg totálisan az ellenkezőjét mondják..

ápr. 17. 13:12
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Csináld úgy ahogy nektek jó, lehet az én gyerekem nem kíván enni 2 napig, attól még a tiéd éhes. Orvosnak meg mondd azt amit hallani akar. Nyilván ha adsz neki enni és újra hány, akkor te sem fogsz neki többet adni. Nincs ott az orvos , nem fogja kiverni a kezedből a kaját.
ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Görcsös, gyakori hanyasnal nem szabad enni adni, sőt, akkor még neha az ivast is tiltják, bár akkor infúzióra teszik a gyereket. Az enyemnel szalmonella fertozesnel volt ilyen. Minden más esetben lehetett neki enni adni, ha éhes volt. Napi 2 hányás az nem ok a koplaltatasra. Elgondolkodnek az orvos valtason
ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a gyerekorvos tanácsolta, hogy diétásat adhatok neki, ha kéri.

Amiket javasolt: eleinte ropi, buláta és hasonlók, utána jöhet alma keksszel, sós krumpli, húsleves stb.

Mondjuk nálunk így utólag valószínű, hogy egy bizonyos étel (ananász) okozta, nem vírus vagy ilyesmi, de ezt nyilván csak a második után raktuk össze, szóval nem ezért mondhatta a dokink így.

Én adnék neki...

ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhes, akkor szoktam neki adni valami kímélő ételt. Ha nem, akkor nem.

Magamnál is pont így csinálom, ha elkapunk valami hányós/hasmenős vírust családilag.

ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szabály a kórházban, hogy hányás után 2 órán keresztül tilos enni/inni.
ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az a szabály ha 2 órán keresztül nem hány akkor kaphat inni. Ha nem jön ki egy óráig akkor kaphat enni is. De először csak keksz, ropi, krumpli vagy kis leves.
ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ha nem igényli akkor nem kell diétáztatni, mi így is csináljuk. Ahogy a gyerek igényli. Ha hányik, hasmenése van akkor viszont kapnia kell ors-t és normafloret, pótolni kell azokat a jó dolgokat amik kijöttek, illetve folyadékot.
ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!